Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W teleskopach kupowałem mounta, barlowa i tubę, łącznie jakieś 3200zł, zamówiłem w poniedziałek, a we wtorek był już u mnie. Akurat u mnie obyło się bez problemów. Myślę że sporo problemów może być powodowanych przez nowych niewyszkolonych pracowników.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupiłem u nich cały swój sprzęt, przez półtora roku nazbierało się tego trochę. Nic nie wiem o konkurencji, ale nie bez powodu wracam do nich: kompetentna obsługa, uczciwość, terminowość, doskonały serwis, rabaty dla stałego klienta. I jeszcze jedno, jeśli chodzi o właściciela sklepu to miło się rozmawia z bardzo inteligentnym człowiekiem, co dla mnie stanowi wartość samą w sobie. Personel sklepu pod tym względem też trzyma wysoki poziom.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja kupuję sprzęt używany , często są papiery do nich , zawsze właśnie są z tego sklepu ( nie wiem czemu tak jest).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sumie kupowałem u nich 2 teleskopy, w tym pierwszy nie dla siebie z odbiorem w Krakowie (rano telefon, po południu odbiór osobisty). Teraz kupowałem dla siebie, a że byłem akurat na delegacji zamówienie w poniedziałem w nocy, w środe kurier przywiózł i wszystko tak, jak być powinno. Zobaczymy jak będzie z dalszym ostrzętem, ale pewnie będę zaczynał od nich.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja 90% mojego sprzętu zakupiłem w teleskopy.pl
Kupuję tam od 8 lat!
Zakupione NEQ6. TSAPO65Q, Fujinion 10x70 FMT-SX, Teleskop Meade (mój pierwszy zrobotyzowany :) i wiele innych drobiazgów.
Zawsze odbiór osobisty.
Naprawa spalonego pilota do NEQ6, bez zwłoki i skuteczna.
Cechy opisane przez kol. Grzędziela potwierdzam: kompetentna obsługa, uczciwość, terminowość, doskonały serwis, rabaty dla stałego klienta.
Często zdarza mi się zaglądać do sklepu po to aby porozmawiać; posłuchać człowieka o niesamowitej wiedzy, ogromnej kulturze osobistej i erudycji.
Jestem przekonany że gdy zwracamy się do osób tam pracujących jak do ludzi a nie jak do handlarzy, to możecie być pewni że spotkacie się z taką samą życzliwością z jaką ja się spotkałem.
Gorąco polecam.
Dodatkowo, myślę że jest to dobra okazja aby wspomnieć, że Sklep Teleskopy.pl w osobie Pana Aleksandra od lat wspiera swoimi nagrodami różnego rodzaju akcje oraz konkursy. Jest mecenasem Polskiej Astrofotografii.
Za ten wkład osobiście dziękuję!

Edytowane przez piotr_a
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolejny raz błyskawicznie i niezawodnie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jestem przekonany że gdy zwracamy się do osób tam pracujących jak do ludzi a nie jak do handlarzy, to możecie być pewni że spotkacie się z taką samą życzliwością z jaką ja się spotkałem.

Ciekaw jestem, w jaki sposób to zrobić? :)

Edit: innymi słowy, czy "dzień dobry", "dziękuję", płatność od ręki (nawet z drobnymi) oraz nietrzaskanie drzwiami nie wystarczy...

Edytowane przez M@ciek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekaw jestem, w jaki sposób to zrobić? :)

Edit: innymi słowy, czy "dzień dobry", "dziękuję", płatność od ręki (nawet z drobnymi) oraz nietrzaskanie drzwiami nie wystarczy...

Nie wiem jak teraz, ale kilka lat wstecz , jeszcze w starej lokalizacji w Krakowie, mógłbyś wrzeszczeć przez megafon "dzień dobry" i dziekuje" i nie usłyszałbyś odpowiedzi. Goście którzy tam nudzili się za ladą spowodowali mój roczny odwrót od tematu i rezygnację z zakupu sprzętu, gdy kilka lat wstecz , zainteresowałem się astronomią. Całe szczęście, że nie byli jedyni na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 9.02.2017 o 12:21, Sebastianus napisał:

Nie wiem jak teraz, ale kilka lat wstecz , jeszcze w starej lokalizacji w Krakowie, mógłbyś wrzeszczeć przez megafon "dzień dobry" i dziekuje" i nie usłyszałbyś odpowiedzi. Goście którzy tam nudzili się za ladą spowodowali mój roczny odwrót od tematu i rezygnację z zakupu sprzętu, gdy kilka lat wstecz , zainteresowałem się astronomią. Całe szczęście, że nie byli jedyni na rynku.

Niestety potwierdzam ten fakt...

Ostatnio drogą internetową kupiłem u nich montaż Celestrona i to był błąd. Powiem szczerze, że jeszcze nigdy i nigdzie nie zostałem tak źle potraktowany jak w tym sklepie. Dzwoniąc do nich z problemem odnośnie zakupionego sprzętu oczekiwałem należytego potraktowania. W zamian jednak uzyskałem całą serię pretensji i aroganckich odzywek w uniesionym tonie ze strony dwóch osób obsługujących (starsza osoba- podejrzewam że od właściciela sklepu).

W dniu 25.01.2017 o 08:10, piotr_a napisał:

Dodatkowo, myślę że jest to dobra okazja aby wspomnieć, że Sklep Teleskopy.pl w osobie Pana Aleksandra od lat wspiera swoimi nagrodami różnego rodzaju akcje oraz konkursy. Jest mecenasem Polskiej Astrofotografii.
Za ten wkład osobiście dziękuję!

Powiem jedno... to nie wystarcza żeby być mecenasem astronomii....  trzeba być pasjonatem i mieć przede wszystkim odpowiednie podejście do innych pasjonatów i wyrażać otwartość wobec nich a nie być tylko suchym handlowcem.

Reasumując, NIE POLECAM (wręcz odradzam) TELESKOPY.PL , jest mi bardzo przykro, że sklep w taki sposób mnie potraktował i bardzo żałuję zakupu w tym sklepie. Powiem krótko, że choćby nie wiem jak niskie mieli ceny, już nigdy tam nie dokonam zakupu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolego Pajastrz, tak czasami bywa, że dochodzi do nieporozumień i oczywiście nie podważam tego co napisałeś. Miałeś pecha, trafił Ci się gorszy egzemplarz i powstał konflikt. Takie sytuacje są w nasze życie wpisane. Ale przykre jest to, że jest to Twój pierwszy i jedyny wpis na naszym forum. A Astropolis to społeczność pozytywnie zakręconych ludzi, którzy wymieniają się tu wiedzą, doświadczeniem, poradami, dzielą się swoją pasją i niekoniecznie interesują ich takie jak Twój przypadki. Pomyśl, jeśli każdy niezadowolony by tak jak Ty opisał tylko swoją frustrację nie wnosząc żadnych pozytywnych treści (jak chociażby przywitanie się i napisanie paru słów o sobie) forum szybko przestało by istnieć.

Pozdrawiam i czystego nieba życzę.

Edytowane przez Grzędziel
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tez potwierdze z wlasnego doswiadczenia, ze nie mialem najmniejszych problemow w teleskopy.pl a kupowalem wielokrotnie roznosci od ksiazek, przez zlaczki, wskazniki laserowe, lornetki, statywy po kamery CCD. Chyba juz nawet nie pamieta ile tego bylo i wszystko git!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Także polecam i potwierdzam poprzedników ,jednak z jednym się nie zgodzę z rabatami dla stałych klientów nic takiego nie ma miejsca :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupowałem od nich wiele razy, osobiście i internetowo ( gdy nie chciało mi się jechać chociaż nie mam daleko) i wszystko ok. Co do rabatu to raz zdarzyło mi się przy zakupie kątówki

usłyszeć pytanie czy coś u nich już kupowałem, a po potwierdzeniu kątówka była o 10 złociszy tańsza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupiłem w zeszłym roku lornetkę Nikon 10x50 cf ex. Zakupiona byla na raty ;)

Przebieg procesu kredytowania przebiegl doslownie blyskawicznie(ale to po czesci chyba zasluga firmy kredytujacej choc moze nie ;)). Lornetka zostala dostarczona kurierem(za darmo), egzemlarz mi dostarczony okazal sie rewelacyjny co potwierdzilo takze klilka osob znajacych sie na temacie.

Oceniam wszystko idealnie

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też muszę pochwalić ten sklep (teleskopy.pl), miło i fachowo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pochwalam zakupilem 4 rzeczy Barlowa i cos tam jeszcze przesylka ok reszta tez ok

zadnych problemow

Pozdrawiam

Edytowane przez skuter202

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sklep może dobrze zaopatrzony ale obsługa opryskliwa. Nigdy więcej zakupów w tym sklepie. Może kiedyś do nich to dotrze, a w chwili obecnej duży minus dla personelu.

Bardzo nie polecam!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi