Skocz do zawartości

Kometa C/2020 F3 (NEOWISE)


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, loki_p napisał:

Takie okoliczności przyrody mi się trafiły 

Tobie takie okoliczności przychodzą na zawołanie. :Salut:

Patrząc na powyższe wspaniałe fotki aż trudno pomyśleć  że XVII-wieczny profesor Akademii Krakowskiej mógł twierdzić   "Kometa: jest wapor gorący y suchy..."

Żyjemy jednak w dobrych czasach.

 

 

 

4 minuty temu, loki_p napisał:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canon 450d i sigma 18-270 najechana na 70mm f5 15sek. Jedna klatka i trochę w PS . Szczegóły w EXIF.

Mam kilka takich ale nie daje rady złożyć w DSS nawet wg porady DarkaB... Może jakby ktoś napisał step by step jakie opcje po koleii....

 

Dziś zapięty stary Helios 50/2 zobaczymy. Chociaż idą chmury do diaska.

 

Andrzej

NEOWISE.jpg

  • Lubię 4
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zebrałem sporo materiału, ale nie mam siły na razie się za niego zająć... trzeba odespać.
Tutaj próby selfie z kometą.
Canon 5d mk II mod + 50/1.8 STM
22s, f4.5, ISO1600
img49.thumb.jpg.c9080aeb0883a0e596f6d111c12b4a80.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Lynx napisał:

Jeszcze jedno ujęcie C/2020 F3 NEOWISE.

Pomimo ambitnych planów i miłych okoliczności przyrody pogoda miała inne plany i już na początku sesji pojawiły się welonowe chmurki a później jeszcze mgła,

więc klatek co kot napłakał..

Stack DSS 8 x 90s
Pentax K-1 + SMC135mm M lens ISO 800
na montażu CEM60

 

Faktycznie nie wyszło Ci :Loveit:.

Masz poczucie humoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Winter napisał:

@Lynx jak składałeś zdjęcie ? U mnie wszystko się rozjeżdża. Mam ponad 2 godziny materiału i nie potrafię złożyć

Tradycyjnie w DSS, nie używałem stackingu na kometę ale u Ciebie pewnie będzie trzeba bo masz 2 godziny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, mirek01 napisał:

Zaznaczaj kometę przytrzymując SHIFT

Zaznaczam pozycję komety z SHIFT, ale po przejściu na następne zdjęcie i powrót do wcześniejszego nie widać zaznaczenia. Mimo wszystko zaznaczyłem na każdym zdjęciu kometę. ale po wybrabniu "check all" i stack  nie ma zakładki "comet" w menu stacking parameters.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Winter napisał:

Zaznaczam pozycję komety z SHIFT, ale po przejściu na następne zdjęcie i powrót do wcześniejszego nie widać zaznaczenia. Mimo wszystko zaznaczyłem na każdym zdjęciu kometę. ale po wybrabniu "check all" i stack  nie ma zakładki "comet" w menu stacking parameters.

Zaznaczasz po kolei wszystkie klatki z shiftem a po skończeniu musisz dać save (taka dyskietka w menu), później po zapisaniu pojawi się menu comet.
Wcześniej musisz zarejestrować wszystkie klatki więc najpierw dajesz register bez stackowania a później zaznaczasz i zapisujesz, następnie możesz kliknąć stack i oknie parameters masz wybór COMET.

Edytowane przez Lynx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.