Skocz do zawartości

Obserwatorium Otivar


Jarzyna B.

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Darek_B napisał:

Świetna relacja, miejsce też niczego sobie, tylko te upały.

Mam nadzieję że kiedyś okoliczności pozwolą mi odwiedzić tę nową polską astrofarmę.

Darku, byłoby super pewnie zorganizować takie spotkanie !!! Takie upały to nie częste zjawisko w tym rejonie ale chyba powoli musimy się do tego przyzwyczajać  :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, isset napisał:

Ciekawe jak kamery będą sobie radziły z takimi temperaturami?

QHY695A nawet podczas 20-25 stopni na zewnątrz schładza się do -15 z zapasem coolera. Tak działał też w poprzednim obserwatorium.

 

53 minuty temu, Naski napisał:

Gratulacje projektu !!!.... A jak jest tam z zaswietleniem _? Bo poudnie wyglada czerwono ...

light.JPG.712285a7aed5dc5d3188acaad1c0fd7a.JPG

No niestety na południu szału nie ma ale częste mgły i chmury, które zostają w dole skutecznie zakrywają LP. Na razie nie mogę nic więcej powiedzieć ale za kilka tygodni będzie wiadomo jak warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dziki napisał:

Tomek wspominał o pracy w 40C upałach, fajnie zobaczyć na zdjęciach jak to wyglądało :) Dobrze że było się też gdzie schłodzić ;)

Ja jak lubię słońce to musiałem spadać do domu bo normalnie stracił bym przytomność. Z drugiej strony czuliśmy klimat zaginionych na pustyni :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, isset napisał:

Czy możesz trochę przybliżyć temat dlaczego akurat tam? Tam mieszka ktoś, kto w razie czego może zajrzeć do setupu? Pytam, bo nie znam całej historii :) 

Widzę, że nie chciało Ci się zadać trudu i przeczytać relacji choć wcale długa nie jest :emotion-5:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdan trzymam kciuki za ten projekt.

Już czekam na pierwsze fotki z nowej miejscówki.

Zastanawiam się, jak w tak upalne dni wytrzyma wszystko pod kopułą.

Myślę, że temperatury będą dochodzić do 75 stopni. A może środek będzie klimatyzowany?

Trochę szkoda, że upadł projekt Namibia.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Jarzyna B. napisał:

Widzę, że nie chciało Ci się zadać trudu i przeczytać relacji choć wcale długa nie jest

Przeczytałem relacje w całości, ale jako ktoś kto nie zna Was i Waszej historii, nie zrozumiałem do końca kto i co. Jacek (scopedome) mieszka tam na stałe i dlatego właśnie tam? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.