Skocz do zawartości

Orion spod kanaryjskich latarni


Pav1007

Rekomendowane odpowiedzi

Może dwa słowa wyjaśnienia - zawsze staram się oglądać zdjęcie w 100% powiększeniu gdy je oceniam (czy to swoje czy innych). Mój umysł po prostu nie akceptuje faktu, że w miniaturce wygląda dobrze a przy pełnym powiększeniu wygląda... jak wygląda :-) Być może właśnie to podejście spowodowało, że tak obrobiłem to zdjęcie. Faktem jest, że takie zdjęcia ogląda się zupełnie inaczej - mają właśnie fajnie wyglądać w całości, a nie po rozbiciu na poszczególne włókna galaktyki. Uczę się takiej obróbki i to co widzę u Was wiele mi daje - Dzięki!! :-)

 

3 godziny temu, Antek Staszewski napisał:

Ostro potraktowane gwiazdki ale chyba jest ok.

Bardzo fajnie obrobiłeś - nie moje gwiazdy (znaczy nie lubię mocnego gaszenia gwiazd gdyż przy takowym następuje ich całkowita degradacja i nie przypominają gwiazd w ogóle) ale ogólnie fajnie, stonowane (choć ja chciałem wyciągnąć za uszy). Jeśli to nie tajemnica to zdradź swój workflow w paru krokach. Szerokie pola robię od stosunkowo niedawna :-D

 

3 godziny temu, orlen napisał:

z góry przepraszam za zmaltretowanie :)

czy nie miałeś calimy podczas wyjazdu ? tło jest bardzo nierówne kolorystycznie

Ależ maltretuj :-) Calimy nie miałem ale zaczynałem sesję jak w kadrze miałem czubek komina od domku grillowego. Ok 10* nad horyzontem (jak Orion wychynął znad chmur nad Teneryfą), do tego mimo, że niebo było oszałamiające to cały czas coś przelatywało - jakieś mikrochmurki.

 

3 godziny temu, kudi145 napisał:

No fakt wyciągnięte ładnie :P  Nawet nie próbuję dorównać efektowi, nie ta liga , ja tylko lekko bym przygasił gwiazdy i będzie gitarrra :) 

Nie obraź się ale tak bym to widział 

Nikt się tutaj nie obraża :-) Dzięki za Twoją wersję

 

2 godziny temu, cmku napisał:

faktycznie słaby jakby przez mgłę czy coś

Mgły nie było, ale wyższe mikrochmurki a i owszem....

 

2 godziny temu, sidiouss napisał:

No i wzięli i pojechali jednego z najlepszych, on ich uczył, a teraz mu podskakują :Dco to się dzieje Paweł...

"No nie wiem Andrzej, nie wiem" :-D

Dzięki Michał za miłe słowo :-) To, że uczę to nie znaczy, że nie może być nikt lepszy :-) Fajnie, że mamy tyle nowych twarzy w astrofotografii. Aaaa i nadal będe uczył, jak będzie chęć do nauki :-)

 

1 godzinę temu, rambro napisał:

Zrobił się mały Master of processing  ... edycja ZIMA 2021

Bardziej to Astrowizja bo materiał identyczny :-)

 

Godzinę temu, Stachu napisał:

Uświadomiłeś mi właśnie jak mało umiem.:fool: Zdjęcie trochę zmaltretowane, ale chyba nie jest najgorzej.

Nie przesadzajmy, bardzo fajnie obrobiłeś.

 

 

Dzięki raz jeszcze wszystkim komu się chciało pobrać i obrobić :-)

  • Lubię 2
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pav1007 napisał:

 Jeśli to nie tajemnica to zdradź swój workflow w paru krokach. Szerokie pola robię od stosunkowo niedawna.

Najpierw wypłaszczenie tła i strech w sirilu, potem zmniejszenie gwiazd w photoshopie, SCNR w sirilu, saturacja, selektywne zgaszenie tła( z maską na mgławice wodorowe), potem redukcja szumu kolorowego i korekcja koloru (zabrałem trochę fioletowego z niebieskich)- to poprzez warstwę z gaussian blurem ustawioną na mieszanie kolor, potem warstwa z mocniejszym gaussian blurem ustawiona na tryb mieszania ekran i lekkie kliknięcia miękkim pędzlem na masce, tak aby większe gwiazdy miały trochę więcej blasku, potem już tylko ostatnie poprawki krzywymi i resize.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, sidiouss napisał:

No i wzięli i pojechali jednego z najlepszych, on ich uczył, a teraz mu podskakują :Dco to się dzieje Paweł... :D

A to najlepszego nie można ganić - jak zrobił fotkę, która do niego nie pasuje - jeśli chodzi o jakość detalu i itp..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.