Skocz do zawartości

16 Jesienny Roztoczański Zlot Miłośników Astronomii - zapisy!


Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, OnlyAfc napisał:

@Adamo z ciekawości, gdzie się podziały rezerwacje?

.....

większość miejsc jest oznaczonych znów jako wolne.

Są dwa linki "lista pokoi i rezerwacji" : regularna lista od czwartku i drugi poniżej, w akapicie "przyjazd w środę przed zlotem" - Wyświetliłeś tą środową listę. 

Edytowane przez bartolini
  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa słowa o moich warsztatach.

Skupię się jak ogarnąć material. Nie będzie to step by step przygotowania materialu, kalibracji i stackowania. Opowiem o juz gotowych stackach, składaniu SHO, moze jak starczy czasu HOO. 

Bedzie to moj workflow, który pozwala mi uzyskac "taysonowe kolory" mgławic.

 

Zastanawiam sie jaki material chcielbyscie, zebym pokazal? Kazdy z chętnych otrzyma go do treningu i zabawy. Poniżej link, do zdjec ktorymi dysponuje. Oczywiscie im nowsze zdjecie, tym moje umiejetnosci wieksze ;)

 

https://www.astrobin.com/users/Tayson/

 

Prośba z mojej strony. 

Znajdzie sie ktos, kto moglby dostarczyć porządny rzutnik na salę wykładową???

Zapewne nie tylko mi i Pawłowi mega ułatwi to dzielenie się wiedzą.

 

Bardzo porsze o info w sprawie rzutnika i zdjecia do processingu.

 

Pozdro

Tomek

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, count.neverest napisał:

@Adamo Jakby człowiek chciał przyjechać w środę, to jak wygląda sprawa noclegu i opłaty za niego? 

Normalnie, wybierasz dodatkowo wydarzenie pt przyjazd we środę i tam się logujesz w to samo miejsce.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie posłuchał bym o amatorskiej spektroskopii gwiazd.  Ździebko teorii, technikalia, soft.

Ot, żeby opowiedział jak on to robi, w formie luźnej pogadanki.

Będzie na zlocie osoba z takim know-how. Ktoś kto bawi się, albo bawił się w spektroskopię. 

!?

Edytowane przez Piotr4d
Za dużo "ktosi" było w poście.
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Piotr4d napisał:

Chętnie posłuchał bym o amatorskiej spektroskopii gwiazd.  Ździebko teorii, technikalia, soft.

 

Czytasz mi w myślach, też bardzo chętnie bym posłuchał o tym. Już od jakiegoś czasu rozważam, żeby się pobawić w bardzo podstawową spektroskopię i zastanawiam się jak zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a może na zlotach w terminarzu powinien pojawić się panel dyskusyjny bez głównego prowadzącego na wybrany temat/tematy gdzie rozmawiamy między sobą, a każdy może przyjść i posłuchać, albo Q&A ? Wiele osób początkujących ( i nie tylko)  na pewno ma jakieś pytania technicznie rożnego rodzaju, ale wstydzą/boją się podejść zapytać kogoś bo nikogo nie znają i na takim spotkaniu można ładować pytania seriami i pomagamy się pomóc/rozwiać wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tex88 napisał:

Hmm a może na zlotach w terminarzu powinien pojawić się panel dyskusyjny bez głównego prowadzącego na wybrany temat/tematy gdzie rozmawiamy między sobą, a każdy może przyjść i posłuchać, albo Q&A ? Wiele osób początkujących ( i nie tylko)  na pewno ma jakieś pytania technicznie rożnego rodzaju, ale wstydzą/boją się podejść zapytać kogoś bo nikogo nie znają i na takim spotkaniu można ładować pytania seriami i pomagamy się pomóc/rozwiać wątpliwości.

w sumie to na tym polega caly zlot. podchodzisz do czyjegos setupu i gadasz. 

kto sie boi, to pewnie mu przejdzie przy ognisku :) 

 

Ponawiam pytanie o RZUTNIK.

Edytowane przez Tayson
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tayson zdaję sobie z tego sprawę, że można podejść ale niektórzy mogą się wahać. W grupie zawsze raźniej i gdy widzisz, że ktoś czegoś nie wie i zadaje pytania to też łatwiej jest ci się otworzyć. Mam na myśli osoby, którym trudniej jest podejść do nieznajomych i o coś wypytywać.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, już teraz zapytam, bo w głowie plan się zrodził na zdjęcia, a sprzętu brak... znajdzie się osoba, która byłaby mi w stanie pożyczyć filtr H-alpha, najlepiej 7nm, ale 35nm też mogę przyjść, na jedną noc? To jedyne czego mi brakuje, a że zdjęć w NB nie robię normalnie, to bym tylko pożyczył tylko na jedną sesję. A pytam już teraz, bo nie wiem czy już zmieniać plany obserwacyjne czy nie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.