Skocz do zawartości

FotoChemik FotoGrafuje: IC1396, NGC 7293, M33, M45


dobrychemik

Rekomendowane odpowiedzi

Jak na takie czasy całkiem nieźle :) 

Nie pisze nic o ilości bo to już wiesz, zapewne sam dojdziesz do tego by obiekt palić min noc (jesienno-zimową) niż kilka obiektów na nockę :)

 

Technicznie jak najbardziej ok, nie ma specjanie żadnych bolączek, wyciągnięte jest na miare czasów jakie paliłeś. Dobrze, że nie ciągnąłeś na siłe i ponad miarę, jest umiar i wyczucie. Good!

Oby tak dalej, ciekaw jestem też wyników z dłuższych czasów z askara - on pokaże pazur :)

pozdrawiam i powodzenia!

ps. Już przepadłeś :emotion-5:

 

 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jarek J. napisał:

Na zdjęciu Trąby masz ciekawe okręgi fioletowe wokół niektórych gwiazd (żółtych?). Też takie miałem na moim samyangu z Canonem. Jakiś pomysł skąd to się może brać?

 

Nie mam pojęcia, na innych zdjęciach nigdy tego nie miałem. Pokaż jak to u Ciebie wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Jarek J. napisał:

Wycinki dwóch zdjęć:

Ameryka.jpg

Meduza.jpg

Może to być:

- halo związane z odblaskami od filtru, zazwyczaj po wewnętrznej stronie. Światło odbija się od matrycy, potem od filtru i znów pada na matrycę trochę pod innym kątem.

- brak lub słabe odcięcie podczerwieni przez użyty filtr. Część filtrów antyLP nie ma wprost napisane, że nie odcinają podczerwieni, a to może powodować obwódki na gwiazdach spowodowane innym punktem ostrości bliskiej i dalszej podczerwieni względem światła widzialnego 

- pechowy Cirrus 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko @dobrychemik z Ciebie, ale i udany jajcarz. Przecież te zdjęcia są bajki :D

I gwiazdki w tym SVbony jakieś podejrzanie dobre ! Tak jakby nie wypadł komuś z czwartego piętra albo z kontenerowca za burtę ...

Edytowane przez Kapitan Cook
  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kapitan Cook napisał:

Nie tylko @dobrychemik z Ciebie, ale i udany jajcarz. Przecież te zdjęcia są bajki :D

I gwiazdki w tym SVbony jakieś podejrzanie dobre ! Tak jakby nie wypadł komuś z czwartego piętra albo z kontenerowca za burtę ...

 

Ogólnie jestem zadowolony z tego refraktora. Tani był, a całkiem fajny. W dobrym momencie go kupiłem, teraz jest dwa razy droższy. Ma zauważalną aberrację chromatyczną, ale na niewielkim poziomie i da się z nią żyć.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dopisać: w DSS stosuję drizzle x3 - pliki wychodzą po 600 MB i całość trwa nieco dłużej, ale jednak warto. Szczegół wychodzi wyraźnie lepszy, a zawsze wynik końcowy można sobie w razie potrzeby pomniejszyć. Jeśli macie pod dostatkiem mocy obliczeniowej to polecam.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O panie, bardzo ładne!

 

Teraz sięgnij głęboko do szafy i wklej twoją pierwszą kompletną fotkę :-)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Herbert West napisał:

O panie, bardzo ładne!

 

Teraz sięgnij głęboko do szafy i wklej twoją pierwszą kompletną fotkę :-)

 

Dzięki za pomysł, ale boję się, że bym dostał ostrzeżenie. Lepiej nie prowokować Admina :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.