Skocz do zawartości

Co po Mak 127: ref. ED120, Mak 140 z UK i w ogóle jak dalej- miejski teleskop mobilny


Jarek

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno przyjadę , wiesz że zawsze Życzyłem Ci Sukcesów w budowie , jak tylko poznaliśmy się i że też podpowiedziałem ci parę spraw jako kolega , aby budowany twój sprzęt był na maksa zoptymalizowany , tak aby powalał obrazami.Tego cały czas ci życzę , pamiętasz naszą rozmowę przed zeszłorocznym naszym zlotem.Życzyłem ci aby Twój planetarny Newton 8" F-9 był najlepszym Teleskopem i sprzętem na zlocie , aby przebił wszystko , wtedy ze spokojem sprzedam mojego Maka 8" F-20 i zbuduję sobie taki sprzęt na montażu z prowadzeniem.:original::icon_wink:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wątku na Astromaniaku o zlocie na Kudłaczach w sierpniu zeszłego roku wiele osób przyznało, że planetarne newtony 6 i 8 "zdeklasowały obecne tam refraktory APO. Pisały to osoby, które były na zlocie. 

Wątek został później ocenzurowany o co była wojna na forum. 

Kto pociął ten wątek? Jak myślicie? 

  • Lubię 3
  • Dziękuję 4
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, anatol napisał:

W wątku na Astromaniaku o zlocie na Kudłaczach w sierpniu zeszłego roku wiele osób przyznało, że planetarne newtony 6 i 8 "zdeklasowały obecne tam refraktory APO. Pisały to osoby, które były na zlocie. 

Wątek został później ocenzurowany o co była wojna na forum. 

Kto pociął ten wątek? Jak myślicie? 

Anatolu no faktycznie , ale masz argument usunięte wpisy , znalazł byś coś lepszego...jeżeli faktycznie chcesz coś komuś doradzić.

Sam pisałeś że nie oglądałeś nigdy nawet z Refraktora ED a teraz chcesz coś udowadniać w ten sposób , czy też argumentować ,  żałosne... Żałosne dlatego że nie masz bladego pojęcia a zabierasz głos...nigdy nie widziałeś obrazków nawet z Refraktora większego ED a chcesz coś w ten sposób udowadniać...Gdybyś jeszcze tak napisał  o Newtonie Mateusza 8" , F-9 to bym przełknął , ale Newton 6" , F-8 , co niby było słabsze od tego Newtona 150/1200mm , Refraktory APO: TOA130mm lub z LZOS 130mm.Chyba sobie żartujesz...:new_shocked:

Pomyślności ci życzę , ale nie tędy droga.Jak będzie Zlot i będą z nami Refraktory APO jak i planetarne Newtony.To wtedy pojawią się opisy i zrobimy porządnie porównanie w większej ilości osób.

Anatolu naprawdę nie wiem jak to skomentować , lepiej nie podawaj więcej takich argumentów...gdyż to żaden argument.Jak nie masz co napisać od siebie w temacie , to przynajmniej nie wymyślaj głupot...:icon_wink:

 

W dniu 19.02.2022 o 14:06, lipkoo napisał:

Oglądam różne modele w sklepie TS i jest naprawde duży wybór:

 

1. Triplet 90/540  F/6  FPL55

2. Triplet 94/517  F/5.5

3. Dublet 102/711 F/7  FPL53

4. Dublet 96/575 F/6 FDC1

 

i jeszcze wiele innych. Ciężko to wszystko ogarnąć i porównać

Tym Refraktorem oglądałem i o nim ci pisałem.

https://www.teleskop-spezialisten.de/shop/Teleskope/ED-APO/80-90mm/TS-Photoline-90mm-f6-6-Triplet-FPL-53-SuperApo-2-5-CNC-OAZ-Tubuslaenge-verstellbar::1055.html?language=de :icon_wink:

Edytowane przez Edgens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Edgens napisał:

Anatolu no faktycznie , ale masz argument usunięte wpisy , znalazł byś coś lepszego...jeżeli faktycznie chcesz coś komuś doradzić.

Sam pisałeś że nie oglądałeś nigdy nawet z Refraktora ED a teraz chcesz coś udowadniać w ten sposób , czy też argumentować ,  żałosne... Żałosne dlatego że nie masz bladego pojęcia a zabierasz głos...nigdy nie widziałeś obrazków nawet z Refraktora większego ED a chcesz coś w ten sposób udowadniać...Gdybyś jeszcze tak napisał  o Newtonie Mateusza 8" , F-9 to bym przełknął , ale Newton 6" , F-8 , co niby było słabsze od tego Newtona 150/1200mm , Refraktory APO: TOA130mm lub z LZOS 130mm.Chyba sobie żartujesz...:new_shocked:

Pomyślności ci życzę , ale nie tędy droga.Jak będzie Zlot i będą z nami Refraktory APO jak i planetarne Newtony.To wtedy pojawią się opisy i zrobimy porządnie porównanie w większej ilości osób.

Anatolu naprawdę nie wiem jak to skomentować , lepiej nie podawaj więcej takich argumentów...gdyż to żaden argument.Jak nie masz co napisać od siebie w temacie , to przynajmniej nie wymyślaj głupot...:icon_wink:

Uważaj co piszesz. Tu nie Astromaniak, gdzie możesz sobie cenzurować treści. 

 

Czy Ty w ogóle umiesz czytać?! 

Napisałem o dyskusji na forum Astromaniaka odnośnie zlotu na Kudłaczach, nie odniosłem się do dyskusji o teleskopach. 

 

I oficjalnie proszę administrację forum o baczne przyjrzenie się co forumowicz Edgens w tym wątku pisze pod kątem etyki postępowania na forum. 

 

Na Astromaniaku już wrzucił taki tekst o mnie (o 1.47 w nocy) :

Trzymajcie mnie , to jak argumentuje użytkownik Anatol na Astropolis to już nie mam słów komentować...kto to jest , znacie go...???

 

Nawiasem mówiąc powyższy wpis już też zmienił (we wcześniejszej wersji zadawał pytania czy nie jestem dzieckiem), ale ludzie na Astromaniaku wiedzą, że robi takie numery i robią screeny jego wpisów. Sam fakt, że dochodzi do takich sytuacji świadczy o tym z jaką formą prowadzenia dyskusji mamy do czynienia. 

 

 

 

 

Edytowane przez anatol
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Edgens napisał:

żałosne... Żałosne dlatego że nie masz bladego pojęcia a zabierasz głos...

 

28 minut temu, anatol napisał:

Czy Ty w ogóle umiesz czytać?! 

Poziom obu Waszych wypowiedzi jest po prostu smutny, ale jeszcze nie tyle żeby rozdawać vouchery na krótkie wakacje ;)

 

30 minut temu, anatol napisał:

Na Astromaniaku już wrzucił taki tekst o mnie (o 1.47 w nocy) :

Panie władzo, a Kowalski to wczoraj o 1 w nocy w Czechach przekroczył prędkość, uprzejmie donoszę bo tutaj w Krakowie źle zaparkował.

 

Dyskutujecie sobie o przewadze Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy, tak to widzę. Come on, nie podoba Ci się interlokutor, to odpuść dyskusję. Albo zostańcie przy swoich zdaniach.

Są pewne przypowieści na tematy rozmów z osobami których poziom nam nie odpowiada, ale nie będę ich przytaczał bo się któryś na mnie obrazi ;)

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, dziki napisał:

 

Poziom obu Waszych wypowiedzi jest po prostu smutny, ale jeszcze nie tyle żeby rozdawać vouchery na krótkie wakacje ;)

 

Panie władzo, a Kowalski to wczoraj o 1 w nocy w Czechach przekroczył prędkość, uprzejmie donoszę bo tutaj w Krakowie źle zaparkował.

 

Dyskutujecie sobie o przewadze Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy, tak to widzę. Come on, nie podoba Ci się interlokutor, to odpuść dyskusję. Albo zostańcie przy swoich zdaniach.

Są pewne przypowieści na tematy rozmów z osobami których poziom nam nie odpowiada, ale nie będę ich przytaczał bo się któryś na mnie obrazi ;)

Przeczytaj jeszcze raz o co chodziło zanim tak podsumujesz tę dyskusję. 

Napisałem o czymś zupelnie innym za co zostałem skrytykowany. Chyba sam byś tego nie chciał, prawda? 

I to się stało tutaj, nie na Astromaniaku. 

A cytat z Astromaniaka to taki przykład - tam jest trochę inna forma dyskusji, bo można się liczyć z tym, że pół wątku nagle zniknie, bo była dla kogoś niewygodna. 

  • Lubię 3
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, anatol napisał:

Przeczytaj jeszcze raz o co chodziło zanim tak podsumujesz tę dyskusję. 

Napisałem o czymś zupelnie innym za co zostałem skrytykowany. Chyba sam byś tego nie chciał, prawda?

Może to nie politycznie poprawne, ale inny moderator będzie musiał znaleźc czas przedzierać się przez Wasze przepychanki. Konkret proszę, tylko nie to co już zgłosiłeś, to nie rola moderatorów reagować na takie sytuacje, obaj jesteście chyba dorośli, nie?

 

1 godzinę temu, anatol napisał:

Nawiasem mówiąc powyższy wpis już też zmienił (we wcześniejszej wersji zadawał pytania czy nie jestem dzieckiem), ale ludzie na Astromaniaku wiedzą, że robi takie numery i robią screeny jego wpisów.

No i? Sam nie byłeś mu dłużny chwilę później pytając, czy umie czytać. A że wyedytował to znaczy że ma krótki lont ale stać Go na autorefleksję. Niskiego poziomu, ale jednak.

Nie podoba Ci się taki dyskutant - nie dyskutuj. Jakby ten żenujący wpis zostawił, można by się zastanowić co z tym zrobić.

 

I proponuję zakończyć te żale odnośniki odnośnie tego co dzieje się na Astromaniaku i przywlekania tutaj ich problemów. Zdecyduj się gdzie chcesz się udzielać i się tego trzymaj.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dziki napisał:

Może to nie politycznie poprawne, ale inny moderator będzie musiał znaleźc czas przedzierać się przez Wasze przepychanki. Konkret proszę, tylko nie to co już zgłosiłeś, to nie rola moderatorów reagować na takie sytuacje, obaj jesteście chyba dorośli, nie?

 

No i? Sam nie byłeś mu dłużny chwilę później pytając, czy umie czytać. A że wyedytował to znaczy że ma krótki lont ale stać Go na autorefleksję. Niskiego poziomu, ale jednak.

Nie podoba Ci się taki dyskutant - nie dyskutuj. Jakby ten żenujący wpis zostawił, można by się zastanowić co z tym zrobić.

 

I proponuję zakończyć te żale odnośniki odnośnie tego co dzieje się na Astromaniaku i przywlekania tutaj ich problemów. Zdecyduj się gdzie chcesz się udzielać i się tego trzymaj.

 

 

 

 

Masz rację. Nie ma sensu wchodzić w bezsensowne dyskusje. 

 

W sumie dyskusja o Kudłaczach mnie nie dotyczy - nie było mnie tam i jeśli ktoś kłamie co kto tam mówił, co kto widział i co kto cenzurował to nie moja sprawa.

Niech się wypowiedzą Ci którzy byli i widzieli. 

 

Ja jak tylko się rozpogodzi biorę któregoś z moich newtonów (np. 10") z perfekcyjną optyką od pana Stefana i będę się cieszył doskonałymi obrazami ze szczegółami jakie nie da mi żaden mały 6" refraktor. 

 

Czystego nieba wszystkim życzę. 

 

 

  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kilka stron wcześniej chciałem zapytać czemu jeszcze nikt nie polecił Newtona ;)

Teraz juz wątek jest chyba wyczerpany, bo były  Maki i SCT, i refraktory wszelkich typów, i w końcu Newtony.

Czekamy aż pojawi się nowy watek "jaki wybrać teleskop" :D

Edytowane przez JSC
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Miesilmannimea napisał:

 

Gdzie te rury rozstawiasz? Chętnie bym zerknął w to perfekcyjne lusterko od Pana Stefana :)

 

M.

Wielkopolska. Widzę że jesteś spod Krakowa, daleko. 

Ale masz tuż za miedzą fachowców od planetarnych newtonów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, JSC napisał:

A kilka stron wcześniej chciałem zapytać czemu jeszcze nikt nie polecił Newtona ;)

Teraz juz wątek jest chyba wyczerpany, bo były  Maki i SCT, i refraktory wszelkich typów, i w końcu Newtony.

Czekamy aż pojawi się nowy watek "jaki wybrać teleskop" :D

Najlepsze na koniec :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Miesilmannimea napisał:

 

Gdzie te rury rozstawiasz? Chętnie bym zerknął w to perfekcyjne lusterko od Pana Stefana :)

 

M.

W Krakowie będą na ten sezon dwa takie planeciaki 200/1800 gotowe. Wystarczy ze wybierzesz się z nami na jakieś obserwacje, wtedy zobaczysz co i jak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, bartolini napisał:

Najlepsze na koniec :P

No w sumie to pozostała jeszcze jedna kwestia: czy lepszy na planety będzie Newton "planetarny", powiedzmy jakis tam 8" f/8, czy "mgławicowy" jakis tam 12" f/5

Edytowane przez JSC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, JSC napisał:

No w sumie to pozostała jeszcze jedna kwestia: czy lepszy na planety będzie Newton "planetarny", powiedzmy jakis tam 8" f/8, czy "mgławicowy" jakis tam 12" f/5

I w tym momencie rozciągnąłeś ten watek na kolejne 5 stron :)

 

Co do porównywania refraktorów pokroju APO LZOS 130mm do Newtonów ATM rzędu 8 cali to pamiętajcie o jednym przyziemnym czynniku - cenie!

Powyższe APO to prawie 30tyś zł. a tu jeszcze trzeba kupić montaż który też coś tam kosztuje.

Natomiast planetarnego Newtona mamy za 1/4 ceny bądź miej.

 

Na moje przepaść cenowa jaka dzieli te dwa konstrukcje jest na tyle duża że ciężko je ze sobą porównywać pomijając właśnie aspekt finansowy.

 

Wiadomo nie można patrzeć tylko przez pryzmat ceny bo wtedy byśmy jako odpowiednik cenowy tego APO musieli porównać np. Taurusa 24".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Teraz przeczytałem dalszą część wątku.

Więc napiszę dla tych co nie wiedzą i czytają .I dla tych co wypisują tutaj publicznie te swoje jakieś nie wiem jak je określić "banialuki". Czasem też "chore teorie spiskowe" pod moim adresem.

Osobiście myślę że chyba na zdrowy rozsądek , oprócz tego że czytamy jakieś tam komentarze innych o sprzęcie , to mamy swój rozum i jakieś pojęcie , czy przynajmniej wyobrażenie o danym sprzęcie.Chyba że jesteśmy całkowitymi nowicjuszami....To wtedy bardziej pytamy w takich tematach , niż wypisujemy swoje oceny i opinie.'Do wiadomości wszem i wobec:

 

Nie może być tak i tak nie było jak wypisuje tutaj Anatol.

Otóż z prostego powodu: Refraktor TOA130mm , pojawił się pod koniec zlotu , kiedy zostaliśmy w parę osób.

To że stojące obok Refraktora TOA130mm planetarne Newtony 150/1200mm jak i 250/1750mm zostały "zmiażdżone" przez obrazki z TOA na Księżycu a Planety Jowisz i Saturn też były w widocznie lepszym wydaniu w TOA niż z tych dwóch planetarnych Newtonów , wiedzą uczestnicy tej końcówki zlotu.I nawet by się nie ośmieszali publicznie pisać inaczej.Nawet wymienię wszystkich: Yoker , Marcin , Radek , bracia Bolidy , luk99 z TOA130 , dwie dziewczyny i ja , no może jeszcze ktoś tam był , ale wątpię aby z uczestników zlotu.

 

Więc to nie jest prawdą że tak wypisywali uczestnicy zlotu w komentarzach zlotu co zostało potem wykasowane z innych powodów o APO TOA 130mm , iż między innymi planetarny Newton 150/1200mm czy ten drugi 250/1750mm były lepsze od APO Refraktora TOA 130 , gdyż z tych osób które pozostały na Zlocie i naprawdę oglądały obrazki z TOA 130 w porównaniu do dwóch planetarnych też Newtonów , to mają wiemy jakie zdanie.

I jak się teraz czujesz Anatolu? Wypisujesz jakieś swoje tam publiczne , nie wiem jak to określić... a fakty są inne...Po prostu Anatolu ośmieszasz się ponownie jak kiedyś w innym wątku , gdzie napisałem ci też mój komentarz.

Pozdrawiam Krzysztof.:icon_wink:

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Edgens napisał:

I jak się teraz czujesz Anatolu? Wypisujesz jakieś swoje tam publiczne , nie wiem jak to określić... a fakty są inne...Po prostu Anatolu ośmieszasz się ponownie jak kiedyś w innym wątku , gdzie napisałem ci też mój komentarz.

 

Możesz się przestać mnie czepiać ? Napisałem co pisali inni o zlocie. Napisałem co czytałem. Nie zmyśliłem tego. Później wątek został okrojony przez Ciebie - czy słusznie czy nie to już pozostawiam twojej ocenie. Takie są fakty. Zaprzeczysz im ? 

Jeśli uważasz, że ośmieszaniem jest opisywaniem jak było to już twój problem.

Apeluję w takim razie do osób, które dyskutowały wtedy na forum o cywilną odwagę i napisanie jak było . Stawianie buziek pod moimi wpisami albo ciche popieracie na PW to za mało. 

Ja do Ciebie Krzysztofie nic nie mam. Doceniam twoją wiedzę sprzętową i wiem, że nie tylko planetarne newtony są super.  

Żałuję, że w ogóle się odzywałem, bo robię to nie w swojej sprawie, a Ci którzy powinni się odezwać milczą (poza kolegą Oicam).

 

  

Edytowane przez anatol
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.