Skocz do zawartości

XIX Bieszczadzki Wiosenny Zlot Miłośników Astronomii - Relacje!


Piotr4d

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

W dniu 27.05.2022 o 06:46, Misza napisał:

 

 

06BAC18F-6AAD-47B4-BBCF-96B3695FDA87.jpeg

4681E24C-6047-46CC-9F72-6CA2AFB3160C.jpeg

 

Kurdę jestem trochę przerażony.....tak to wygląda w nocy?, takie zagęszczenie nóg statywów i kabelków?, i powiecie mi, że nikt nie zachaczył podczas przemieszczania o statyw lub nie pociągnął nogą okablowania?....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wampum napisał:

 

 

Kurdę jestem trochę przerażony.....tak to wygląda w nocy?, takie zagęszczenie nóg statywów i kabelków?, i powiecie mi, że nikt nie zachaczył podczas przemieszczania o statyw lub nie pociągnął nogą okablowania?....

My-zlotowicze dostrzegamy plusy, ty minusy. Przyjedź i ciesz się możliwością poznawania wspaniałych ludzi.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Zlotowiczom!

 

Mój drugi zlot zakończony, pozdrawiam wszystkich z którymi miałem okazję porozmawiać oraz resztę z którymi porozmawiam na kolejnych zlotach :-)

Na koniec ciekawostka, podczas przeglądania klatek trafiłem na coś dziwnego. Albo ruskie strzelały bronią anty-satelitarną w Irysa, albo zarejestrowałem bolid, który akurat się rozpadał :-)

 

 

Irys_bolid.thumb.jpg.292e554a53da1e2f811e0aa099879077.jpg

  • Lubię 8
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz zaliczony. Podziękowania dla organizatorów za całokształt, dla prelegentów za ciekawe prezentacje, a szczególne wyrazy wdzięczności dla wizualowców za umożliwienie oglądania ciekawych obiektów przez fajny sprzęt. 
Wielkie dzięki.

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tex88 napisał:

My-zlotowicze dostrzegamy plusy, ty minusy. Przyjedź i ciesz się możliwością poznawania wspaniałych ludzi.

Hej.

Nie no nie o to chodzi aby się przypierdzielać, ale byłem na paru zlotach i wiem jak można komuś zrobić kuku. Na pierwszym w Zatomiu jednemu człowiekowi niechcący wypiąłem wtyczkę z gniazdka....a On "palił" dalej fotony, trochę burzy było, aczkolwiek zrobiłem to nieświadomie (myślałem że się potknąłem  o jakiś korzeń, a tam (w Zatomiu) stanowiska z zasilaniem są dużo dalej od siebie rozłożone i w rzędzie, tutaj widzę "wolna amerykanka" i naprawdę jest ciasno (chyba).

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo udany zlot w sumie. Co prawda jak na koniec maja to było cholernie zimno i dość mokro, do tego permanentna walka ze sprzętem i oprogramowaniem oraz marny urobek foto, ale świetni ludzie rekompensują to wszystko z nawiązką. Dziękuję wszystkim za wspaniale spędzony czas. Do zobaczenia następnym razem.

 

P.S. Nikon WX to rewelacja...

P.P.S. ...Ethosy też :)

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, dobrychemik napisał:

Bardzo udany zlot w sumie. Co prawda jak na koniec maja to było cholernie zimno i dość mokro, do tego permanentna walka ze sprzętem i oprogramowaniem oraz marny urobek foto, ale świetni ludzie rekompensują to wszystko z nawiązką. Dziękuję wszystkim za wspaniale spędzony czas. Do zobaczenia następnym razem.

 

P.S. Nikon WX to rewelacja...

P.P.S. ...Ethosy też :)

Rewelacja - to był wykład o filtrach. Z niecierpliwością rzesza zlotowiczów czeka na cześć drugą - filtry do astrofotografii. Do zobaczenia na Roztoczu.

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2022 o 21:13, Imien napisał:

Czy można posłuchać nagrań zespołu gdzieś w internecie?

Postaram się coś zmontować i wrzucić z czwartkowych prób....bo sam piątkowy koncert nie nagrał się - rejestrator się rozładował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, dobrychemik napisał:

 

Dzięki. Udostępnię prezentację w formie PDF. Co prawda nie będzie tam treści tego co z uporem maniaka w tle nawijałem przez półtorej godziny, ale chociaż nieobecni będą mogli się zorientować o czym było.

Super. Właśnie mi się przypomniało, że zapomniałem Cię spytać na zlocie czy udostępnisz slajdy z prezentacji, bo to doskonałe źródło wiedzy na temat faktycznej jakości filtrów (na podstawie Twoich pomiarów). A sama prezentacja i przekazanie wiedzy na wysokim poziomie. Warto było przyjść, dzięki :)

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za kolejny wspaniały zlot :)

Bardzo miło znów zobaczyć stałych bywalców i fajnie zobaczyć też sporą grupę nowych uczestników!

Brawo @Adamo za kolejny pięknie zorganizowany zlot, wielkie dzięki dla @Agatek i zespołu za przepiękny koncert, naprawdę bardzo miło się słuchało, wspaniały głos :)

Pozdrówki dla domku nr 15 i całej ekipy z kącika astrofoto :)

Do następnego!

 

 

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Hamster napisał:

Jeden kawałek z piątkowego koncertu. Agatek ależ Ty masz rewelacyjny głos! Mam nadzieję, że strona udźwignie ten plik i obrobi ten format mp4

Cyndi była super, ale to jest nawet lepsze niż oryginał. Chcę całą płytę :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dotarłem do domu, nieco niewyspany, ale szczęśliwy. To był świetny zlot, dobra energia i wspaniali ludzie :)

Szkoda, że tak krótko, bo nie ze wszystkimi był czas porozmawiać. 

Wielki ukłon dla Adamo za dopięcie wszystkiego na ostatni guzik! 

Myślę, że warto wspomnieć też o właścicielu ośrodka, który również stanął na wysokości zadania, abyśmy czuli się tam dobrze. 

Do zobaczenia na następnym! :)

:Astrobrać:

  • Lubię 8
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Adamo za organizację oraz wszystkim pozostałym za miłe towarzystwo ! 

Pogoda była łaskwa zarówno na obserwacje astro jak i wycieczki po górach :) 

Bieszczadom dziękuję, że są.... :) 

 

Ps. Lornetka TS100 semi apo jest cool ! :) 

 

Edytowane przez TUR
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Darek_B napisał:

I Podhale w końcu dotarło do domu. Jak zwykle było bosko. Dzięki za wspaniały zlot.

Na szybko nieguidowana pojedyncza klatka bez biasów flatów i darków, ISO 400, f4.0, 1/250 sekundy ,sigma 40/1.4 + canon 6d mod. :), full size.

grupowe Bukowiec 2022.jpg

Ludzie są pojechani :)

  • Haha 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.