Skocz do zawartości

Polowanie na samoloty


KrzysztofZ

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Widziałem dziś tego ptaszka gdy zakręcał nad Stalową Wolą. Zauważyłem go gdy zaprowadzałem syna do przedszkola.

 

Capture.JPG.02d325cfc63b397b7af3e606dedab51e.JPG

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.thumb.png.19bf37f14682c58f3e871904652d3d7c.png

 

Cały dzień tankuje ten samolocik myśliwce - lata nie za wysoko, także gołym okiem widać jak pod cysternę podlatują małe muszki, chwilę uczepiają się i za moment z duża prędkością lecą w stronę Bieszczad

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przed chwilą na wschód od Krakowa latały tuż koło siebie dwie cysterny:

- Boeing KC-135T Stratotanker,

- McDonnell Douglas KC-10A Extender.

 

Tego drugiego obejrzałem sobie przez lornetkę. Nawet trafiło się jedno tankowanie, ale akurat na przeciwległej prostej (gdzieś nad Tarnowem), więc nie było to super efektowne.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem, dziś pojawiły się informacje, że Antonov An-225 Mrija został zniszczony, jednak jego pilot napisał, że wszystko ok:

- https://korso24.pl/wiadomosci/nieoficjalnie-lotniczy-gigant-an-225-mrija-zostal-zniszczony-podczas-rosyjskiej-nalotu/BIC3YWgMkjRWX9UIW03G

- facebook

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ajot napisał:

To chyba ewakuacja samolotów...

... raczej zabrały, podarowaną przez nas amunicję (przecież samoloty NATO nie mogą tam latać, póki co), która musi przecież trafić szybko w różne miejsca na Ukrainie (ale to tylko moje dywagacje).

 

Pozdrawiam: Jurek.

PS Niedawno słyszałem komunikat MON, że amunicja trafiła tam gdzie trzeba.

Edytowane przez suchyy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz całkowitą rację. Lepiej o tym nie pisać, nawet jeśli to było na ogólnodostępnych radarach!

 

Pozdrawiam: Jurek.

PS Koledzy też powinni raczej się powstrzymać i schować foty do archiwum (na lepsze czasy)!

Edytowane przez suchyy
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, suchyy napisał:

PS Koledzy też powinni raczej się powstrzymać i schować foty do archiwum (na lepsze czasy)!

Możlwe, że już za kilka dni będzie można (jeżeli ktoś da radę szybko zakończyć swawole putina), ale w polskich duszach niesubordynacja po latach zaborów i komunizmu jest głęboko zakorzeniona. Ot, ułani.

W prawym dolnym rogu obrazka jest prośba, @Paether jako administrator wręcz musi się odnieść do czynności użytkowników, więc nie czas na fochy.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja wiem, że to "tylko Astropolis", ale nie radzę wrzucać tu żadnej informacji, której nie dostaniemy na ogólnodostępnych radarach

 

Weźmy to sobie do serca wszyscy. Wiem, że każdy z nas ma w sobie impuls podzielenia się zaobserwowaniem jakiegoś "egzotycznego ptaszka" (a ciekawe obiekty ostatnio kręcą nam się nad głowami), ale to może zaszkodzić, nawet tu, na Astropolis, czy w jakimkolwiek innym publicznie dostępnym medium. Warto być paranoikiem w takich kwestiach.

 

Pozdrawiam.

  • Lubię 3
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MateuszŁ napisał:

Ikona lotnictwa, orzeł przestworzy AN-225 Mriya płonie w hangarze pod Kijowem. Oby to jednak nie była prawda!:Cry:

https://mobile.twitter.com/aviationbrk/status/1497891622033543168

 to nie on płonie, jest wystawiony poza hangar. Co nie znaczy że nie dostawie rakietą za parę godzin. Ja będąc oprawcą zrobiłbym tak na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.