Skocz do zawartości

Eksplozja meteoru nad Czelabińskiem - 15.02.2013


Iro

Rekomendowane odpowiedzi

A mnie ciekawi

-kto mu dał pozwolenie na lądowanie w takich warunkach ?

-eksperci Macierewicza pytają jak to możliwe że planetoida DA14 bezpiecznie minęła Ziemię a meteoryt spadł ?

-z jakiego powodu powstała okrągła dziura w lodzie a przecież meteoryt nie jest idealnie kulisty?

- kto zapomniał wypuścić mgłę?

- a na koniec ....co z brzozą? ;)

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam. Kiedyś pod tym adresem było forum dla astronomów amatorów , a teraz to chyba jest jakieś spirytystyczno, ufologiczno panglobalno-spiskowe. :)))))))

 

To było zanim ktoś wrzucił spirytystyczno-ufologiczne obrazy mieszające forumowiczom w głowach ;)

 

Kwiku, podałbyś źródło przytoczonego info :P

 

 

dwaj smutni panowie ubrani na czarno , z czarnymi okularami i słuchawką w uchu....

 

Jehowi z Biblią na mp3, XXI wiek :flirt:

Edytowane przez paether
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu "ręce opadają": Niemcy nie mogą oglądać części nagrań z Czelabińska, bo w tle słychać muzykę z radia samochodowego i GEMA (taki niemiecki ZAIKS) zablokował dostęp i domaga się opłat...

http://arstechnica.com/tech-policy/2013/02/germans-cant-see-meteorite-youtube-videos-due-to-copyright-dispute/

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie....

 

jestem od 8 miesiecy w Niemczech i do dzsiaj nie moge sie przywzczaic do zamiany 'Z' i 'Y' na klawiarurze i do tego, ze polowa materialow na Youtube jest zablokowana przez Gema, bo w tle jest podlozona jakas piosenka.

 

i sam trafilem na te materialy z Asteroidem, ktore mi GEMA zablokowala

 

W POLSCE NIE JEST AZ TAK ZLE :szczerbaty:

 

Aha, no i oni nie wiedza, ze cos traca bo caly czas tak maja - musieli sie przywyczaic lub poprostu w tzm wzrosli, mnie to natomiast irytuje, ich mniej lub nie wiedza, ze moze ich to irytowac :icon_confused:

 

Ale najlepsze, sa filmy z dubbingiem WSZYSTKIE, tylko w wiekszych miastach mozna trafic kino, ktore laskawie posci film po angielski, gdzie Schwarzeneger mowi swoim glosem, oni srednio znaja prawdziwe glosy amerykanskich aktorow :laughbounce2: za to idealnie glosy 'dublerow' - w tym tez wyrosli. W dobie cyfryzacji mozna sobie z tzm poradzic wykupujac droga platforme SAT i zmieniajac jezyk, ale to jest dopiero od niedawna .... Za to my w PL wyroslismz na hybrydzie film z lektorem - sprobujcie Niemcowi powiedziec, ze mozna ogladac film z lektorem :icon_biggrin:

 

p.s. nie mam polskich liter

Edytowane przez lukkaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo nie mam antywirusa :(

i trochę się boje sam poszukać ale ...

doszły mnie słuchy (rozmowa telefoniczna z inżynierem z zchodniej Europy, kilka dni temu),

że z tą średnica 17 metrów i z tą energią to było jakieś przekłamanie na jakiejś konferencji

i tak już zostało w mediach. A faktycznie wielokrotnie mniejszy był i mniej energii.

 

Zniszczenia - co by nie mówić - wydają się niewielkie jak na tyle odpowiedników bomb atomowych

zrzuconych w Japonii podczas II Wojny Swiatowej.

To niby gdzie ta energia "poszła"?

 

Nie wiem na pewno jak jest, ale powtarzam co usłyszałem - licząc na sprawdzenie przez kogoś.

 

Pozdrawiam

 

 

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że z tą średnica 17 metrów i z tą energią to było jakieś przekłamanie na jakiejś konferencji

i tak już zostało w mediach. A faktycznie wielokrotnie mniejszy był i mniej energii.

 

Zniszczenia - co by nie mówić - wydają się niewielkie jak na tyle odpowiedników bomb atomowych

zrzuconych w Japonii podczas II Wojny Swiatowej.

To niby gdzie ta energia "poszła"?

rosjanie, którzy prawie na pewno mają dostęp do lepszych informacji, mówią że według nich energia była kilkukrotnie mniejsze ale NASA jest bardziej znaną marką niż jakieś rosyjskie cośtam więc wszyscy powtarzają te większe liczby (no i gdy chodzi o wybuchy to zawsze większy jest lepszy! :D)

 

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosyjska-akademia-nauk-krytykuje-nasa-chodzi-o-met,1,5426833,wiadomosc.html

 

 

bomba w hiroszimie wybuchła 600m nad ziemią a czelabiński kamyczek 50 razy wyżej, więc to chyba znaczy że, porównując do bomby, energia rozeszła się na 2500 razy większym obszarze i była 2500 razy osłabiona. uwzględniając że bomba miała 10x mniejszą energię to robi się z tego 250. czy te wyliczenia trzymają się kupy? no i jeszcze wybuch nie był dokładnie nad czelabińskiem tylko wiele kilometrów od niego.

 

 

...no i wygląda na to że to nie meteoroidy są groźne ale nasza tendencja do mieszkania w delikatnych budowlach poobtykanych szkłem, które pęka i kaleczy ludzi. mieszkańcom w lepianek, szałasów i jaskiń taki bolid jak czelabiński nie zrobiłby krzywdy ^_^

Edytowane przez szuu
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Ale może jeszcze poszukaj, nie w sensie że ironizuje tylko autentycznie proszę.

 

Znajomy ów (mega poważny gość, z mega ścislej branży) zna doniesienie,

że co prawda ktoś związany z NASA mówił i o takiej energii i rozmiarze

przy okazji sprawy Czelabińska ale omawiał wtedy i inne znane bolidy mijajace czasem Ziemię.

I jakiemuś uznanemu newso-twórcy co zrelacjonował to dalej w świat się to pomylilo.

 

Pozdrawiam

p.s.

Coś źle liczysz bo bomba w Japonii miała 33 x mniejszą energię (a wiec ta jesli wierzyć w te newsy, 33 większą) <_<

Daleko od Czelabińska - ale czy gdziekolwiek (daleko od) pokazno jakiś ogrom zniszczeń?

p.s.2.

Skoro się czasem mylisz w obliczeniach to skąd znasz, że aż na wysokości 30 kilometrów nastąpiła zasadnicza "eksplozja"?

bomba.jpg

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.