Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nowa funkcja sterownika ASCOM 6.0.5.3 - sterowanie klawiaturą. Aktualizację oraz aktualną instrukcję można pobrać tutaj: https://drive.google.com/drive/folders/0B-RoEs6iYHu2Z0JaUFg0SFMwUG8?resourcekey=0-ONMZ0Rgokf_gmV7znSDD4w&usp=sharing . Zmienił się tylko sterownik ASCOM, firmware pozostaje taki sam.

711811719_setupconnect2.png.ce272e0fefc1d7e131cb2966647832f1.png

 

Nowa funkcja pozwala przypisać dwa dowolne klawisze na komputerze, którymi będzie się poruszać focuserem. Myślę, że będzie to całkiem wygodne dla osób, które ostrzą ręcznie z poziomu komputera, np fotografując planety. Funkcja, po włączeniu w panelu kontrolnym, działa cały czas, niezależnie od aktywnego okna w Windowsie - można np schować panel i nadal sterować przyciskami.

 

DreamFocusery są cały czas produkowane i dostępne, zapraszam do kontaktu :)

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MateuszW napisał:

Nowa funkcja pozwala przypisać dwa dowolne klawisze na komputerze, którymi będzie się poruszać focuserem.

Nie wiem czy tak się da, ale fajnie by było móc przypisać nie dwa, a cztery klawisze - po dwa osobno do ruchu ciągłego i krokowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Krzysztof z Bagien napisał:

Nie wiem czy tak się da, ale fajnie by było móc przypisać nie dwa, a cztery klawisze - po dwa osobno do ruchu ciągłego i krokowego.

Mogę tak zrobić. Ktoś popiera pomysł? :)

12 minut temu, holeris napisał:

@MateuszW / @Piotr Długosz czy można jakoś zmusić Ekos, czy ogólniej INDI, żeby wolniej kręcił silniczkiem? Tak, by uzyskać efekt jak przy używaniu pokrętła na dreamfocuser.

Nie znam Ekos, ale podejrzewam że zmiana ustawienia "prędkość ustawiania" w pilocie jest tym czego szukasz :) 

  • Lubię 2
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
23 minuty temu, PiotrN napisał:

Ile teraz kosztuje mniej więcej Dream Focuser?- Celestron ED80 z wyciągiem GSO z mikrofocuserem.

Aktualne ceny są cały czas w pierwszym poście :) Sterownik + silnik to 420 zł, plus mocowanie zależne od wyciągu.

 

Co do ceny mocowania, to musisz podesłać link lub zdjęcie konkretnego modelu wyciągu, bo w przypadku GSO jest spora rozbieżność. Najlepiej odezwij się na PW i dogadamy szczegóły.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
3 godziny temu, dobrychemik napisał:

@MateuszW Dałbyś radę zrobić mocowanie do Askara ACL200? Jeśli tak, to będzie zlecenie :)

Nie ma takiego sprzętu, do którego nie zrobię mocowania :) Podeślij na PW zdjęcia zestawu, jak to wygląda z dovetailem itp. Możliwe że uda się zastosować blaszkę do Redcata, a jak nie to zrobimy nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2022 o 18:01, MateuszW napisał:

Nie ma takiego sprzętu, do którego nie zrobię mocowania :) Podeślij na PW zdjęcia zestawu, jak to wygląda z dovetailem itp. Możliwe że uda się zastosować blaszkę do Redcata, a jak nie to zrobimy nową.

Na razie się wstrzymuję, bo nie wiem czy nie będę musiał sprzedać ACL200. Tak czy siak odezwę się, bo będę potrzebował mocowanie do innego sprzętu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Mam pytanko. No chce własne zrobić krótka sesję Księżyca z użyciem dream focusera, który dotarł przed weekendem. Kwestia jednak taka, że jak próbuje zainstalować sterowniki USB to w ogóle nie nie widzę tego urządzenia w menedżerze urządzeń. Szukałem wg istrukcji urządzenia "CDC virtual Com" pod "inne urządzenia". Problem w tym że nie pokazuje mi czegoś takiego jak "inne urządzenia" i nigdzie indziej tego nie mogę znaleźć. Może ktoś coś poradzić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Arthur Skoracki napisał:

Mam pytanko. No chce własne zrobić krótka sesję Księżyca z użyciem dream focusera, który dotarł przed weekendem. Kwestia jednak taka, że jak próbuje zainstalować sterowniki USB to w ogóle nie nie widzę tego urządzenia w menedżerze urządzeń. Szukałem wg istrukcji urządzenia "CDC virtual Com" pod "inne urządzenia". Problem w tym że nie pokazuje mi czegoś takiego jak "inne urządzenia" i nigdzie indziej tego nie mogę znaleźć. Może ktoś coś poradzić? 

Zainstaluj ASCOM i wtedy nic więcej nie potrzeba. Sterowniki usb instalowałem tylko wtedy jak upgradowalem firmware. 
Normalnie jedziesz na Indi lub Ascom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Hej,

Jaką macie najczęściej ustawioną prędkość fokusera, 1/8 , 1/32, czy full?

Od jakiegoś czasu na 1/8 blokuje mi przeważnie w jednym miejscu, co ciekawe właśnie w punkcie ostrości. Liczy kroki ale tak jakby nie miał siły podciągnąć.

Teraz w nie wiem, czy to jaw gdzieś coś zaznaczyłem, czy to taki głupi zabieg okoliczności.

Ustawiłem na full i działa, tylko nie wiem, czy nie będzie problemu z płynnym i precyzyjnym ostrzeniem.

Dziś w nocy przeprowadziłem test i ostrość chyba ustawiam w miarę dokładnie.

Druga sprawa, to czy przeprowadzacie u siebie kompensację temperatury w APT?

Jeśli tak to może ktoś dobry wytłumaczyłby na czym to polega i co zaznaczyć aby proces przebiegał prawidłowo.

Ja mam cały system podpięty do Astrolink 4 mini, który ma dość mocno rozbudowaną opcję kompensacji.

Mnie już glowa boli, bo pogubiłem się w ustawieniach. Teraz już nie wiem, czy APT ma być zsynchronizowane z.Astrolinkiem pod względem parametrów ustawień, czy te dwa systemy działają niezależnie.

Dziś w nocy włączyła mi sie procedura kompensacji temperatury. APT zaczął przeostrzać, ale po wykonaniu wymaganej ilości ekspozycji, stwierdził że nie widzi gwiazd, więc wyłączyłem tę automatyczną opcję,  wyostrzylem tradycyjnie i już tak zostawiłem, do końca krótkiej sesji.

 

Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.