Skocz do zawartości

Finansowanie Astropolis - prośba o pomoc


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

kubki, koszulki i czapeczki to dobry pomysł ale jednorazowy. W końcu ile kubków z logiem Astropolis można kupić?

co innego kalendarz. Co roku potrzebny będzie nowy

o ile trudno namówić sklepy astro do reklam na forum to do reklamy w astrokalendarzu nie powinno być problemu

 

pamiętam doskonale czasy gdy były akcje rozdawania kalendarzy. Chętnych było więcej niż możliwości wydawcy. W samym Wrocławiu rozdawaliśmy ponad 100 sztuk. Jeśli cena byłaby przystępna, a forma atrakcyjna to te 500 sztuk na pewno by się sprzedało, a to powinno przynieść przyzwoity dochód. Do tego parę groszy od reklamodawców i powinno być dobrze. Gdyby odpowiednimi zabiegami marketingowymi udało się zrobić z kalendarza produkt ekskluzywny to zysk byłby całkiem spory

 

oprócz tego dochody z płatnych kont i większość (jeśli nie całość) kosztów powinna zostać pokryta

 

pozdrawiam

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paether napisał:

Ponad 50 odpowiedzi, właściwie wszystkie coś wnoszące do dyskusji i 600 wyświetleń wątku w 2 godziny :read: Chyba wreszcie jest dobry klimat na konstruktywne rozwiązywanie takich kwestii ^_^ Dlatego...

Przyznaję, że jakość dyskusji w tym wątku jest wręcz rewolucyjna. Nie spodziewałem się, więc chyba naprawdę coś się zmieniło. Jestem teraz w drodze, więc nie bardzo mogę komentować, ale chciałem wyrazić tylko swój podziw.

PS. Naprawdę nie ma potrzeby zapychać Astropolis reklamą Astrography. Wystarczy, że jest w mojej stopce, więc jak ktoś chce mnie prywanie "śledzić", to sobie poradzi. W przyszłości pod rozwagę możemy dać kwestię zamawiania zdjęć innych autrów publikujących na Astropolis - ot taki marketplace. Ale to raz, że muszę ze wspólnikiem przegadać (@Jazz), a dwa, wszystko zależy od budżetu jaki nazbieramy w tegorocznym bilansie, bo do tego potrzebna jest technologia. Jak wiadomo, pomysł jest warto 1 zł + VAT. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dziś plan który zadziała na 100% jest taki:

- wpuszczenie na strony reklamy kontekstowej/programmatic - 3-3,5 tys. zł rocznie

- przesiadka z serwera dedykowanego na VPS - 6 tys zł rocznie

lub:

- przesiadka z serwera dedykowanego na managed hosting nie wymagający własnego admina - do 13,5 tys. rocznie

 

Gdyby udało się znaleźć managed hosting który to uciągnie w cenie do 300 zł/mc, mamy pokryte do 17 tys. zł rocznie. Po doliczeniu obecnych dochodów z kont i reklamy - do 19,5 tys. rocznie. Pozostaje 2 tys., które bez problemu powinno dać się załatać proponując reklamę kilku dostawcom, a na przyszłość kontakt z nimi powinien właścicielom dać szansę na sensowny ZAROBEK na tym serwisie, bo nie ma żadnego powodu aby udzielali się w nieskończoność społecznie.

 

Jeżeli kalendarze, konta i kubki pozwolą coś do tego dołożyć, a właściciele będą mieli dość pary aby się w takie michałki bawić - czemu nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, lulu napisał:

przesiadka z serwera dedykowanego na VPS

Nie analizujcie tej opcji, bo to nie ma sensu. Miesiąc temu zmigrowaliśmy na dedykowany serwer i będziemy tu min 2 lata. Co więcej, przypominam, że na początku roku będziemy się rozbudowywać (na razie nie chcę mówić o co dokładnie, ale mogę zdradzić, że będzie np. wyszukiwarka na silniku Elasticsearch). Każda z tych rzeczy, które już są i te które dojdą, wymaga mocy i RAMu.

Możemy szukać innego admina, ale ja to robię od dawna i taki, który nie będzie miał żadnych fochów, jak zadzwonię do niego o 12 w nocy to zareaguje i do tego będzie faktycznie monitorował i pilnował aktualizacje, dostępność, etc. to 500 netto jest naprawdę bardzo rozsądną stawką. Poza tym, samo IPB też narzuca pewne potrzeby.


Ja wiem, że każdy obiecuje cuda. Nam też wiele razy, wiele obiecywano, gwarantowano, i zawsze jest fuck-up. Po prostu nie wierzę już, że może coś być prawie za darmo i działać super. Nie zaryzykuję 5x. Wolę płącić - nawet, jeżeli sam to będę robił.

Dlatego proszę, żebyście opcji zmiany serwera nawet nie analizowali. Walczyłem z tym przez ostatnie lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wielką chęcią wesprę. Przed kupnem konta płatnego powstrzymywał mnie jedynie fakt, że chodzi się potem z wielkim napisem pt. "szanel, bo jestem tego wart i mnie stać". Mam jakiś taki organiczny wstręt do wielkich napisów: i na odzieży, i wokół avatara :)

 

Natomiast żeby dojść gdzie kupić, to chwilkę trzeba się naszukać. Proponuję to maksymalnie ułatwić - wyczyścić belkę "forum giełda sklep czat" do absolutnego minimum, lub zera, i walnąć tam soczysty czerwony guzik "wsparcie forum". Napisać kilka zdań jak @Adam_Jesion napisałeś tutaj jeśli chodzi o koszty, i poniżej kubki, kalendarze, zrzutki itd. w formie spójnej jednej listy. Wszystko w jednym miejscu, tak proste i szybkie, jak się tylko da. Póki co wydanie pieniędzy jest niepotrzebnie utrudnione :D

  • Lubię 2
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Adam_Jesion napisał:

 

3. ForumAstronomiczne: 15-20K (za mały ruch na większą pewność szacunkową).

Podając tą wartość korzystałeś z mojego licznika czy masz jakiś swój?

Bo jeśli z mojego to:

Zgaduję patrzyłeś na zakładkę "Kto jest online? "

A żeby było sprawiedliwie powinieneś odczytać wartości z zakładki "kto był dostępny na forum przez ostatnią godzinę"

Wtedy wyszła by ci inna wartość...

A co tam zrzut Ci zrobię...

Screenshot_20191114-171029.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Agent Smith napisał:

Proszę bardzo, tu: https://astropolis.pl/store/category/6-oferta-astropolis/

Konto "Sputnik", bez VAT niewiele ponad 50 zł

 

Aaha. 

Dzięki ale o tym też nie wiedziałem, myślałem że jedno jest jak Pan UP pisał, a mamy rodzaje ale tego nie ma w profilu czy na str głównej. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Adam_Jesion napisał:

bo Astropolis jako silnik i kilkaset gigabajtów danych nie dawało rady na żadnym [...] chcemy mieć też możliwość rozwijania usług na Astropolis i już nie chcę słyszeć, że "tego się nie da" (jak ostatnio z walką o Memcached, który jest podstawą w IPB).

a może to discourse do ciebie dzwoni ale ty nie odbierasz ^_^

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie można jakiegoś Patreona założyć? Wtedy można ustawić różne poziomy wsparcia, wielu streamerów tak się wspomaga

Edytowane przez M.M.M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, M.M.M. napisał:

A nie można jakiegoś Patreona założyć? Wtedy można ustawić różne poziomy wsparcia, wielu streamerów tak się wspomaga

Pytanie czy prowizja z Patronite nie byłaby zbyt duża żeby opłacało się przejść z płatnych kont na taką formę wsparcia. Chociaż z punktu widzenia użytkownika jest to na pewno wygodne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie zgadzam sie z przedmówcami ze najlepiej po troche ale systematycznie. 

Miesiecznie 5-10zl nikt nawet nie odczuje a w skali roku to wiecej niz sputnik. Poza tym, nauczy to nas regularnie co miesiac cos wrzucic.

 

Ja osobiscie nie mam oporów zeby miesiecznie 5-10zl rzucic, ale 60-120 na raz za rok z gory to juz jakos gorzej brzmi ;) Ot taka glupia psychologia człowieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, szuu napisał:

a może to discourse do ciebie dzwoni ale ty nie odbierasz 

Ale, że mielibyśmy przejść na Discourse? Będzie na pewno wersja testowa z przemigrowaną bazą. Znalazłem już człowieków, którzy mi to zrobią. To też wiąże się z serwerem, bo muszą mi tam dockera wrzucić. Ale... nie sądzę, żebyśmy mogli podjąć decyzję o ostatecznej migracji w ciągu najbliższych lat. Obawiam się bardzo dużych napięć, bo to jest totalnie nowe podejście do konsumpcji treści i wiele nawyków trzeba by wyrzucić do kosza.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując pomysły i aktualizując pierwotny plan:

1. upraszamy i wdrażamy łatwiejsze płatności (za konto), które będą forma wsparcia (liczę, że zbierzemy w ciągu najbliższych miesięcy 5000 z tej aktywności) + mocna promocja możliwości płacenia za AP.

1b. może coś wymyślę tylko dla tych, którzy mają takie konta (może dział z filmikami tutorialowymi na wzór Udemy? Nie wiem... zobaczę jeszcze)
2. zorganizujemy dodatkową zbiórkę z określonym celem. To zawsze bardziej motywuje. Cel 10K, zbierzemy pewnie ze 3000 zł realnie.

3. zorganizujemy akcję z kalendarzem (i to pewnie już w następnym tygodniu). Szacuję cenę 150 zł. Zarobimy na tym kilka tysięcy (bliżej 10K).
4. wdrożymy jeszcze raz AdSense (reklamy) dla niezalogowanych, albo mających konta free. Jeżeli przyniesie to 3000 zł rocznie, super. Jak nie, to wyleci. Czekam na ofertę od agencji.

5. spróbujemy pozyskać partnerów marketingowych z branży (wspomniane wcześniej firmy). Myślę, że to powinno przynieść godne wsparcie finansowe, bo wartość jest znaczna.


Myślę, że to powinno wystarczyć, a jak nie, to się dorzuci. Jeżeli wszystkie plany budżetowe wypalą, to będziemy mieć kasę na nowe narzędzia wewnątrz Astropolis - czego sobie i wam serdecznie życzę :)

Jeszcze raz dziękuję za bardzo motywującą dyskusję.

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ignisdei napisał:

Podając tą wartość korzystałeś z mojego licznika czy masz jakiś swój?

Bo jeśli z mojego to:

Zgaduję patrzyłeś na zakładkę "Kto jest online? "

A żeby było sprawiedliwie powinieneś odczytać wartości z zakładki "kto był dostępny na forum przez ostatnią godzinę"

Wtedy wyszła by ci inna wartość...

A co tam zrzut Ci zrobię...

 

Po co robisz zrzut z forum, jak masz na pewno dostęp do statyk swojego serwisu? :) Ja dostałem raport od agencji reklamowej, mają dostęp do różnych narzędzi szacujących ruch, więc jak chcesz się podzielić screenshotem z Google Analytics to z chęcią zaczerpnę wiedzy z pierwszej ręki.

A jak już Ciebie tu mam to podpytam, gdzie się hostujecie? Zadowolony jesteś z dostawcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z chęcią kupiłbym modele różnych obiektów kosmicznych, np. planet, asteroid, komet ale też sond kosmicznych.

 

Najlepiej z drukarki 3D lub czegoś innego (ręcznie wykonane?). ;)

 

----

Mars, Ceres, Vesta, mają sporo danych DTM z których można generować modele terenu. Tylko jak z prawem zarobku z tych danych?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Adam_Jesion napisał:

Po co robisz zrzut z forum, jak masz na pewno dostęp do statyk swojego serwisu? :) Ja dostałem raport od agencji reklamowej, mają dostęp do różnych narzędzi szacujących ruch, więc jak chcesz się podzielić screenshotem z Google Analytics to z chęcią zaczerpnę wiedzy z pierwszej ręki.

A jak już Ciebie tu mam to podpytam, gdzie się hostujecie? Zadowolony jesteś z dostawcy?

Czyli zleciłeś badanie rynku osobie trzeciej?

Może udostępnisz?

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minutes ago, rybek0s said:

Zdecydowanie zgadzam sie z przedmówcami ze najlepiej po troche ale systematycznie. 

Miesiecznie 5-10zl nikt nawet nie odczuje a w skali roku to wiecej niz sputnik. Poza tym, nauczy to nas regularnie co miesiac cos wrzucic.

Sorry, ale jedyne czego chcę się uczyć na Astropolis jest związane z astronomią. 

 

Problemy z "przepływem i akumulacją gotówki" są mi doskonale znane z autopsji - na tę okoliczność parę postów wyżej rozważana jest propozycja uruchomienia możliwości wpłat dowolnej kwoty (z dowolną częstotliwością), co powinno rozwiązać wspomniane wyżej problemy.

 

Bdw. - @Adam_Jesion - najprostsze techniczne rozwiązanie tego to "opłata członkowska" w wysokości 1 zł, którą każdy może sobie zwielokrotnić do poziomu swojego aktualnego "co łaska". To pozwoli też uniknąć podejrzeń o "zrzutkę na firmę" w oczach nadgorliwego urzędnika US (klient dyktujący cenę to dosyć nietypowe ;))

Jeszcze jedno - uważam, że wyróżnienie uczestników "Płatne konto" powinno być opcjonalne - nie wszyscy tak lubią pieszczoty swojego ego jak np. ja :)

 

 

 

Edytowane przez Agent Smith
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilu jest zarejestrowanych uczestników  Astropolis czynnie korzystających z forum? Najlepsze efekty uzyskasz dzieląc koszty na każdego. Warto przed podjęciem decyzji zrobić referendum na Astropolis czy społeczność godzi się z tym ,Jeśli kwota miesięczna była by niewielka, myślę, ze nikt nie miał by z tym problemu.  Niezapłacenie kwoty przez danego usera powinno skutkować delikatnym przypomnieniem o kosztach utrzymania forum z liczbami, które wstawiłeś na początku tematu.

 

 

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60 zł na rok to wcale nie tak mało, zwłaszcza gdy wpłaca się w różnych miejscach . Nie wiem ilu jest aktywnych uczestników forum, ale 10 zł to nie majątek, czy gdyby każdy z uczestników forum wpłacił 10 zł na rok rozwiązałoby to finanse forum ? była już podobna akcja na sąsiednim forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, Mitek said:

Ilu jest zarejestrowanych uczestników  Astropolis czynnie korzystających z forum? Najlepsze efekty uzyskasz dzieląc koszty na każdego. Warto przed podjęciem decyzji zrobić referendum na Astropolis czy społeczność godzi się z tym ,Jeśli kwota miesięczna była by niewielka, myślę, ze nikt nie miał by z tym problemu.  Niezapłacenie kwoty przez danego usera powinno skutkować delikatnym przypomnieniem o kosztach utrzymania forum z liczbami, które wstawiłeś na początku tematu.

 

He, he, ale może przed tym referendum podyskutujmy o definicji "uczesnika czynnie korzystającego z forum". Raz w tygodniu? W miesiącu? Ile postów może napisać? 1 post za 1 zł? ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ignisdei napisał:

Może udostępnisz?

Nic nie zlecałem. Agencje mają pokupowane dostępy do narzędzi monitorujących sieć. Jak chcesz, to też możesz sobie kupić :P - np. tu: similarweb.com

Ale w przypadku AP nie musisz, bo ja statystyki z GA mogę Ci pokazać - żadna tajemnica. Odwdzięczysz się za ostatni rok?

 

image.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.