Skocz do zawartości

Guiding - wykresy


cwic

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Ktoś miał takie przesunięcia obrazu? Wygląda to tak, że obraz w OAGu się przesuwa, PHD koryguje. Chwilę podziała, znowu.

b.thumb.png.d8134b6874dc029b84ac75c0aa6e97f7.png

 

są nieregularne, nic nie łazi przy teleskopie, kable są nieruchomo w oplocie, wszystko dokręcone i nieruchome. Budynek się przesuwa? Mój EQ6-R ma jakieś luzy (smar zastygł?)

 

edit. wygląda na zasrany kstars+indi+eqmod, bo teraz po przestawieniu na inny obiekt po chwili obraz całkiem ucieka w deklinacji. Jak nacisnę przycisk przesuwania w DEC, to obraz przestaje uciekać...

Edytowane przez lkosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
2 minuty temu, Sebastianus napisał(a):

Askar 500 + 533

Guider 30/120mm+asi120mm

astrometry zmierzyło 2.92 arcsec/pixel... a powinno być 1.55 dla ogniskowej 500mm. Nie masz tam reduktora?

PHD pokazuje RMS ok, ale gwiazdy masz jakieś takie duże. Ja mam takie przy ogniskowej 2.5m i ekspozycji 3 minuty :D Dobrze ostrość ustawiłeś? Poza tym 60s to trochę dużo ekspozycji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lkosz napisał(a):

astrometry zmierzyło 2.92 arcsec/pixel... a powinno być 1.55 dla ogniskowej 500mm. Nie masz tam reduktora?

PHD pokazuje RMS ok, ale gwiazdy masz jakieś takie duże. Ja mam takie przy ogniskowej 2.5m i ekspozycji 3 minuty :D Dobrze ostrość ustawiłeś? Poza tym 60s to trochę dużo ekspozycji...

 

Nie bardzo rozumiem pierwszego zdania. Nie mam reduktora. Ostrość ustawiona na maskę a potem focus aid w APT.

60 sek to pojedyncza klatka. Żłóbek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Udało mi się wczoraj wystawić rurkę na zewnątrz - również pozytywne zaskoczenie gładkim prowadzeniem. Zwykle Total RMS mam w okolicach 0.5 - 0.4". Wczoraj udało mi się złapać 0.24”

PHD.thumb.png.209fe490f555aeae3aad9ccbb04a9546.png

Edytowane przez RafalT73
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, everr napisał(a):

@dobrychemik przypomnij czym guidujesz?

 

To akurat był zestaw pod Askara ACL200 czyli guider SVB 30/120 (de facto ma 128mm ogniskową), Asi120MM mini, UV/IR Cut. Sterowane z AsiAir Plus.

Edytowane przez dobrychemik
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Opaskowany heq5 pro zamocowany na betonowym filarze i adapterze zrobionym przez AstroSerwis.

Montaż dźwiga około 9kg. 

Zdjęcie pokazuje wyjątkowo dobre prowadzenie, warunki sprzyjały. 
Średnio błąd nie przekracza 0,5”

 

pzdr

IMG_7244.png

IMG_7243.png

IMG_7192.jpeg

Edytowane przez Afur
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czołem!

Odpaliłem ostatnio sesję po ponownym wyważeniu montażu i miałem dziwne ruchy w DEC:

Screenshot2023-08-21152934.thumb.png.abbe6c8086cf0ab494a267007914464a.png

 

Screenshot2023-08-21152808.thumb.png.ca069c8ef9232cb868cd34c525f2c7e3.png

 

Czyżby w DEC jakiś luz/backlash? Dodam że wyważenie w DEC jest spoko. Montaż CEM40. Tuba na stronie zachodniej blisko zenitu.

Kalibracja zrobiona przed sesją na południu:
Screenshot2023-08-21153829.thumb.png.09f6edcbb227daeb77fc3589b27f43e7.png

 

Bląd polarnej ?pomijalny?:
image.png.6f4008d19eb2619044323c164e4caa81.png
 

Edytowane przez beny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, beny napisał(a):

Czyli kwestia lekkiego niedoważenia żeby się lepiej zazębiło?

 

Tak,

 

ze względu na to że ślimak jest krzywy to nie można go ustawić na 0 luzu bo się gdzieś będzie blokował albo gdzieś będzie luz wiec ja się luzem nie przejmuję i zawsze przeważam montaż - niestety bywają problemy przy przejściu wschód/zachód i jak tuba patrzy w zenit ale to nawet przy mocnym ściśnięciu mogą występować anomalie - przynajmniej tak wynika z moich obserwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.