Skocz do zawartości

18 Bieszczadzki Zlot Miłośników Astronomii - Zapisy


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Pablito napisał:

 

Byłby ktoś chętny obejrzeć/posłuchać jak w prosty sposób projektuje się celę do lustra głównego w teleskopach za pomocą programu PLOP oraz przeniesienia danych do CAD? Najlepiej jakby ktoś z ATMowców miał lustro bo otrzyma rezultat projektowania w postaci pliku dxf/dwg lub nawet mogę zorganizować wykonanie elementów.

Prezentacja będzie spontaniczna bo zakładam, że nie znajdę czasu na przygotowanie się ale coś chciałbym dać Wam od siebie :)

 

 

Ja :)

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, diver napisał:

Właśnie zaplanowałem sobie trasę dojazdu z mojego Koszalina. 815 km tylko. Do Kielc w miarę prosto. Dalej trasa baardzo krajoznawcza. ;)

Krajoznawczo robi się od Rzeszowa. Za Kielcami masz prosty i ładny odcinek Raków-Staszów-Połaniec-Mielec. Tu się jedzie wygodnie i szybko.

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, apolkowski napisał:

Rocznie na grypę umiera w Polsce mniej osób niż teraz codziennie na COVID. Tak dla pokazania proporcji. 

Nie chcę zaśmiecać wątku schodzeniem na temat koronaświrusa, dlatego ograniczę się do życzenia czystego nieba wszystkim zlotowiczom :)

 

Sam chętnie wziąłbym udział, ale we wskazanym okresie nie będę w stanie. Jeszcze raz, pomyślnych warunków życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2021 o 07:48, OnlyAfc napisał:

A potem płacz i zgrzytanie zębami :/

Co za głupie podejście. 

No i pięknie podsumowane :)

 

Byłem na ostatnim zimowym w lutym 2021. Wraz ze mną 15 innych tancerzy na polu minowym. Zabawa była przednia. Kto nie był, niech żałuje. Straty- 0%. Przy okazji - Duser zrobił wspaniałą prelekcję na temat koronawirusa i szczepionek. Odczarował mity. 

Edytowane przez sawes1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.04.2021 o 14:54, Pablito napisał:

 

Najlepiej jakby ktoś z ATMowców miał lustro bo otrzyma rezultat projektowania w postaci pliku dxf/dwg lub nawet mogę zorganizować wykonanie elementów.

 

 

Ponawiam pytanie.

 

A może ktoś planuje podniesienie lustra w swoim teleskopie? Zrobimy nową piękną celę z 18 lub 27-mioma punktami podparcia. 

Do rozmiaru lustra 12" zrobią ją za free w firmie AstroFaktoria. Już nimi rozmawiałem  ;) 

Edytowane przez Pablito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

To ilu mamy chętnych do prelekcji? dwóch?

Przypomnę a nowym osobą napiszę, że prelekcje czy panele dyskusyjne na zlotach robimy sami czyli uczestnicy zlotu.

Tyle będzie prelekcji ilu chętnych się zdecyduje.

Może dla nowych osób a jest ich 20% napiszę, że nasze prelekcje czy panele dyskusyjne są o wszystkim co pokrewne z Astronomią.

Chętny prelegent może opowiedzieć o tym co robi w temacie astronomicznym, jak ciekawie zmodernizował sprzęt do swoich celów lub opracować temat który go nurtuje i zapodać na panelu dyskusyjnym oraz go  poprowadzić. Może ktoś z Was napisał jakiś fajny soft wspierający waszą astro-pracę lub prowadzi jakieś obserwacje i może podzielić się wynikami.

Szukam też osoby która obserwuje gwiazdy zmienne gdyż mało na ten temat pojawia się na naszych zlotach. Może ktoś prowadził obserwacje komet i ma wyniki do zaprezentowania?

Kochani, dzielcie się tym co robicie, nie róbcie tego do "szuflady".

Kwestie organizacyjne wyśle mailem systemowym, czytajcie go a odpisujcie na adres zlotowy: bieszczady(at)..... i tak dalej.

Pozdrawiam i życzę trwania bez Covid'a lub ewentualnie w wersji lekkiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurs "Adept 2021"

Konkurs Adept skierowany jest do "młodych stażem" miłośników astronomii, którzy nie posiadają własnego

sprzętu obserwacyjnego.
 

Jak co roku, zapraszamy "młodych" miłośników Astronomii do wzięcia udziału w konkursie "ADEPT".
Oczywiście do rozwiązania jest test wielo lub jednokrotnego wyboru - to zależy od układającego pytania - pytania są łatwe, proste i przyjemne,
tak żeby wyrobić się w 30 min. max.

 

 

Tegoroczni sponsorzy nagród:

Sklep Astroshop: kupony na zakupy

Astrozakupy: lornetka

Nikon Polska: lornetka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Adamo napisał:

To zależy od prelegenta.

Myślę że minimum 30 min w górę.

 

Wydaje mi się, że ok. 45 minut będzie optymalnie żeby nikt z mieszkańców Łodzi nie zasnął ;)

Postaram się zmieścić a jak ktoś będzie bardziej zainteresowany tematem to mogę zrobić mini-warsztat gdziekolwiek na terenie zlotu. Potrzebne jest w zasadzie jedynie miejsce na laptopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Adamo napisał:

Panowie, czas może być dłuższy tylko muszę wiedzieć ile do ułożenia planu zlotu.

Ja poproszę 45 minut.

 

@Pablito, rok temu jak @Lukasz83 mówił o astrofoceniu planet, usiadłem w pierwszym rzędzie, nie mogłem zasnąć i cyk - teraz mam już własną kamerkę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej @Adamo, masz jeszcze miejsce w planie zlotu na prelekcję? Chciałbym powtórzyć prelekcję "Historia niejednego okularu", którą przedstawiałem na którymś zimowym albo jesiennym zlocie. Myślę, że była dość ciekawa i warta opowiedzenia szerszej grupie słuchaczy :) Chciałbym ją też wzbogacić o nowe informacje, ponieważ na rynku okularów pokazały się co najmniej dwie serie nowych klonów brandowanych na wiele sposobów o interesującym "rozstrzale cenowym" ;). Myślę, że warto o tym pogadać.
Potrzebowałbym godzinkę.

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.