Skocz do zawartości

OU4 i Sh2-129


Nowok76

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Behlur_Olderys napisał:

Połączenie nie jest bezpieczne! :)

Ile godzin to paliłeś?

Kalmar bardzo wyraźny, gratuluję, choć widać, że było ciężko :)

Strona ma certyfikat. Wejdź mino ostrzeżenia.

Na stronie wszystko pisze odnośnie setupu i czasów.

 

Było ciężko :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem że może to kwestia interpretacji.. ale ten obiekt znam dobrze i kilka szczegółów w tej fotce mi się nie zgadza.

Po pierwsze CAŁA mgławica OU4 jest na tle Sh2-129 ( jej wodorowej części). Tu zupełnie tego nie widać.

Po drugie - wodór jest rozmyty i rozciapciany- to jest wbrew pozorom słaba mgławica wymagająca długiego naświetlania.

Zainteresowanych odsyłam do swojej pracy albo pracy Taysona, z OU4 jako obiektem centralnym.

Całkowity czas naświetania 38 godzin

https://www.astrobin.com/192719/0/

 

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, wessel napisał:

Po pierwsze CAŁA mgławica OU4 jest na tle Sh2-129 ( jej wodorowej części). Tu zupełnie tego nie widać.

Poprawiłem opis na stronce.

13 minut temu, wessel napisał:

Po drugie - wodór jest rozmyty i rozciapciany- to jest wbrew pozorom słaba mgławica wymagająca długiego naświetlania.

W tym obiekcie taki mi się podoba.

13 minut temu, wessel napisał:

Zainteresowanych odsyłam do swojej pracy albo pracy Taysona, z OU4 jako obiektem centralnym.

Całkowity czas naświetania 38 godzin

https://www.astrobin.com/192719/0/

Akurat to zdjęcie mi się nie podoba.

Jest mega zaszumione i w środku jest jakaś niebieska ciapa.

Mogłeś dać na wzór coś lepszego.

Np. to...   https://apod.nasa.gov/apod/ap201007.html

13 minut temu, wessel napisał:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam coś w swoim archiwum to dlaczego mam się podpierać innymi pracami? Przynajmniej wiesz, że nie pisze czegoś bez doświadczenia. I chyba mnie źle zrozumiałeś- ja nie pisałem o sposobie opisu tylko o braku wodorowego tła dla OU4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wessel napisał:

Jeśli mam coś w swoim archiwum to dlaczego mam się podpierać innymi pracami? Przynajmniej wiesz, że nie pisze czegoś bez doświadczenia. I chyba mnie źle zrozumiałeś- ja nie pisałem o sposobie opisu tylko o braku wodorowego tła dla OU4.

Rozumiem. No niestety pod OU4 nie mam wodoru, bo nie chciałem na siłę wyciągać.

Co do braku detalu, to apertury mnie brakuję. Tylko 76mm :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pablo12311 napisał:

Nie podchodziłem do tego obiektu, ale ta interpretacja nie leży mi w ogóle.

Też się dołączę do tej opinii. Nie tyle wodór mi nie pasuje co kolorystyka i wyciągnięcie samego tlenu. Idealnie byłoby wkleić Kamarnicę @Tayson i dodać tło stąd :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie tlen przesaturowany zdecydowanie i jego barwa też za bardzo leci w zimną tonację. Wodór stracił detal i się rozmył. Wokół wszystkich gwiazd widać ślad po masce, szczególnie widać to w centrum- placek w tlenie. Masz całkiem fajny materiał, ja bym powalczył z nim od nowa, w lżejszej formie.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał

6 godzin temu, Nowok76 napisał:
 
Z racji bardzo słabej jasności mgławica ta jest bardzo wymagającym obiektem. Łącznie obiekt ten fotografowałem 7 nocy

 

7 nocy czerwcowych.... i to na squida. Na dodatek,.... brak wodorowego tła, bo nie było czasu. Dokąd zmierzamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, count.neverest napisał:

Jak dla mnie tlen przesaturowany zdecydowanie i jego barwa też za bardzo leci w zimną tonację. Wodór stracił detal i się rozmył. Wokół wszystkich gwiazd widać ślad po masce, szczególnie widać to w centrum- placek w tlenie. Masz całkiem fajny materiał, ja bym powalczył z nim od nowa, w lżejszej formie.

A według Ciebie jaka powinna być barwa i dlaczego ?

 

Czy to zdjęcie ma prawidłowe kolory i jest bardzo ostre ?

 

Jedni lubią sraczkowate HST, ja lubię zimną tonacje :-)

Edytowane przez Nowok76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tuvoc napisał:

 Idealnie byłoby wkleić Kamarnicę @Tayson i dodać tło stąd :D

Było już i takie coś ;) Wersja finalna bardzo mi podeszła.

 

Co do wersji kolegi w temacie.

Ha powinno dać się zaprezentować mniej rozmyte; w końcu to wodór.

Kiedyś i ja się porwę na tego niebieskiego stwora i będę widział z czym się mierzymy w tych pracach :)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwa obiekty dla mnie, gdzie od razu daje za nie plusa-M104 i OU4.  Podchodziłem kiedyś do tego tematu, ale poległem, także szacun, bo Tobie udało się to o wiele lepiej, ale niestety myślę jak inni. Zasiądź jeszcze raz do tego materiału, bo wg mnie warto.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, wessel napisał:

Ja rozumiem że może to kwestia interpretacji.. ale ten obiekt znam dobrze i kilka szczegółów w tej fotce mi się nie zgadza.

Po pierwsze CAŁA mgławica OU4 jest na tle Sh2-129 ( jej wodorowej części). Tu zupełnie tego nie widać.

 

13 godzin temu, Nowok76 napisał:

Akurat to zdjęcie mi się nie podoba.

Jest mega zaszumione i w środku jest jakaś niebieska ciapa.

 

9 godzin temu, Tuvoc napisał:

Też się dołączę do tej opinii. Nie tyle wodór mi nie pasuje co kolorystyka i wyciągnięcie samego tlenu.

 

4 godziny temu, kubaman napisał:

Otóż to, za samo podejście należy się plus.

 

Hmm, hmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tayson napisał:

Plus za wytrwałośc w paleniu obiektu.

Ciekawe czy w tym roku ktos pokaże choć podobnie dobre jakościowo ujecie do Twojej wersji?

Dzięki.

Też czekam na inne wersje.

Nawet zastanawiam się czy udostępnić stacki dla odważnych :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.