Skocz do zawartości

Więcej kurzu - LDN 1155 w Cefeuszu


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie pięknie "oderwane" pyły od tła. Jasność formacji aż bije po oczach.

Mam delikatne wrażenie jakby ostrość z centralnych pyłów poleciała gdzieś na gwiazdy z tyłu ale to chyba złudzenie głębi.

Tak czy inaczej bardzo mi się podoba...

 

Aha i dzięki bo właśnie zaczęło mnie swędzieć gdzieś w głowie w ośrodku odpowiadającym za drugą kamerę ale tym razem MC...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubaman jestem ciekaw jak Twoje ostatnie dokonania "pyłowe" pokrywają gwiazdozbiór Cefeusza? :)

 

Zdjęcie oglądane w miniaturze wygląda doskonale w sensie absolutnym dla mnie :) 

W przybliżeniu nabiera... realizmu, ale i tak świetnie :) Te czerwone gwiazdy wyglądające zza pyłu - mmm...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punktem wyjściowym do naturalnej kolorystyki jest wyrównany histogram - u Ciebie najczęściej kolory się rozjeżdżają - czy to wina filtra LP ?

I jeszcze pytanie czy robiłeś flaty - u mnie taki efekty występuje najczęściej przy próbach wyrównania tła bez flatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pablo12311 napisał:

Kuba poprawił bym wklejanie gwiazd zwłaszcza na jasnych pyłach. Widać ciemne obwódki wokół nich.

Poza tym bardzo miła w odbiorze praca.

 

Tylko prezentowany materiał był obroniony bez oddzielania i wklejania gwiazd :) Może to efekt ich redukcji, choć bardzo dbałem żeby tego uniknąć.

 

 

18 minut temu, .zombi. napisał:

Punktem wyjściowym do naturalnej kolorystyki jest wyrównany histogram - u Ciebie najczęściej kolory się rozjeżdżają - czy to wina filtra LP ?

I jeszcze pytanie czy robiłeś flaty - u mnie taki efekty występuje najczęściej przy próbach wyrównania tła bez flatów.

Flaty oczywiście były.

Z kolorystyką to ja się nie trzymam histogramu jak dogmatu, to co wychodzi z pixa po balansie tła bardzo często nie nadaje się do pokazania. Tu akurat był filtr idas który na pewno ściągnął kolory w czerwień i nie było łatwe zrównoważenie tego. Ale przy wcześniej prezentowanych pracach nie używalem. Najwiekszy problem mam z wybarwieniem gwiazd do poziomu pełnej soczystej saturacji, materiał jest jakby prześwietlony.

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza klasa, Bardzo ładnie wyeksponowane i oderwane od tła pyły.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tam okręgu innego niż pył. Mały w środku, większy na zewnątrz. Patrzcie na rogi nie ma tam zaciemnienia. Ten środek wygląda jakby wystawał do góry jak skała.

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o upieranie się przy swoim ale chyba ta analiza za głęboko poszła :)

 

Tu przykład z sieci wycięty z dobrego zdjecia o dużo większym FOV jak to wygląda z tą 'obwódką'

 

 

 

Screenshot_20211019_121807_edit_621410583933303.jpg

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też nie chodzi o upieranie się tylko o pomoc, zobacz Kuba, szczególnie to widać na tej fotce bez gwiazdek, pojaśnienie w kanale czerwonym:

 

image.png.17834254d942b541454d3ede374be8ac.png

 

i żeby nie było że robię equalize żeby komuś robić na złość, ja to widzę nawet na ciemnym monitorze a to tylko żeby pokazać o czym mowa.

Edytowane przez .zombi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.