Skocz do zawartości

Nowy montaż od ZWO


orlen

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, riklaunim napisał:

 

Aż tak źle? :)

No niestety już od dawna jest to kanał będący tylko reklamą sprzętów astro, i "amejzing" ochy achy Trevora jakie to jest super mega i musisz to mieć z linkiem do sklepu :D
Oczywiście mowa tu o "recenzjach" sprzętów za które mu zapłacili :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tak. Śledzę ten kanał od początku i jest równia pochyła. Dla mnie to wygląda jakby dorwał się do tego 6 latek. Mówię głównie o stronie estetycznej kanału. W tle jakieś podłe techniawki, i 50 cięć na minutę materiału. Po co ja się pytam ? Żeby było ciekawiej ? A może nie jest i tak po prostu wyglądają kulisy astrofotografii. Obserwatorium Black Dog..... normalnie wyplułem herbatę to to usłyszałem. Bo nie można generycznej kopuły nazwać Kopułą. Musi być jakaś głupia nazwa. Ma do dyspozycji wszystkie najlepsze zabawki świata, umowy z każdą firmą, a zdjęć na poziomie jak nie miał tak nie ma. Wartości te filmy też żadnej nie mają. "Zróbmy 150 raz Andromedę, tym razem Red Klocem 180 APO ED od Zbigniew Optics. Ale super wyszło, pamiętajcie to tylko 32 minuty naświetlania...... " Tak.... i tak w każdym wideo on chyba nigdy nie ma czasu zrobić porządnie zdjęcia. I najboleśniejsze, że on na tym kosi kasę. Ale nie dlatego, że ma umiejętności tylko dlatego, że najgłośniej szczeka. Czyli tak jak ze wszystkim dziś. Jest mi żal jego psa, a w szczególności żony.

 

Ostatni normalny w tej branży to Peter Zelinka https://www.youtube.com/channel/UCt1iKYekebRPGVGmlCYN44A

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Kapitan Cook napisał:

Ostatni normalny w tej branży to Peter Zelinka

Może jeszcze Lazy Geek.

Crux 140.

Miało być pięknie:

https://youtu.be/LdbeOWD5z5U

Nie bardzo wyszło:

https://youtu.be/LhYEhl-6w3w

i finał tej historii:

https://youtu.be/QaXZX4d4Rog

 

Mam nadzieję, że ZWO wyciągnęło wnioski.

Edytowane przez warpal
Widzę, że @cmku ma podobne wrażenia. ;)
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, warpal napisał:

Tego nie wiesz. 

Może być dobrze, może być źle.

 

Mmmmm, w 2030 będzie dobrze tak jak napisałem. Natomiast nie wiem jak będzie w 2022. Piszę w tym tonie tylko ze względu na to w jak dopracowanej formie wypuszcza się w ciągu ostatnich lat praktycznie wszystko. Czyt. jest dopracowane w 90% - SPRZEDAWAĆ - martwić będziemy się później, naiwniacy łykną wszytstko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kapitan Cook napisał:

 

Mmmmm, w 2030 będzie dobrze tak jak napisałem. Natomiast nie wiem jak będzie w 2022. Piszę w tym tonie tylko ze względu na to w jak dopracowanej formie wypuszcza się w ciągu ostatnich lat praktycznie wszystko. Czyt. jest dopracowane w 90% - SPRZEDAWAĆ - martwić będziemy się później, naiwniacy łykną wszytstko.

Nie uogólniał bym aż tak i nie rzucał na forum tekstów o naiwniakach, bo to trochę nie fair.

Miałem 6 kamer od ZWO. 3 koła filtrowe od nich. Wszystkie możliwe wersje AsiAir. Mnóstwo sprzętu peryferyjnego.

Zdarzały się wpadki mniejsze czy większe, ale focenie żadnym sprzętem nie dawało mi tyle frajdy. Nie znam innego producenta który tak słucha swoich klientów i wychodzi na przeciw ich oczekiwaniom (patrz forum zwo, gdzie można zgłaszać prośby o nowe featur'y).

Także spokojnie, pożyjemy zobaczymy. Jak coś to ja stracę 10,5k pln, nie pierwszy i nie ostatni raz w tym hobby. 

pk

 

 

 

 

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, bas.sic napisał:

Jak coś to ja stracę 10,5k pln, nie pierwszy i nie ostatni raz w tym hobby. 

 

I to jest właśnie sedno problemu, ludzie dla których strata 10k to nic.

 

Tekst o naiwniakach odnosi się do konsumentów wszelkiego rodzaju towarów i usług, nie tylko astro, którzy godzą się na niedopracowane produkty reklamowane i sprzedawane jako w pełni sprawne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, bas.sic napisał:

Jak coś to ja stracę 10,5k pln

 

Tu jest raczej kwestia zamrożenia pieniędzy na jakiś czas.

Ludzie, którzy zamówili ten montaż są raczej dorośli, siedzą w tym hobby parę lat i zdają sobie sprawę z pewnego (choć moim zdaniem ograniczonego) ryzyka.

Generalnie wszystko (jak zwykle) "wyjdzie w praniu".

A niektóre teksty powyżej są z cyklu - "nie jestem zainteresowany (nie stać mnie, a chciałbym), bo znam się na wszystkim i muszę wygłosić swe mądrości".  Tylko nie wiadomo po co.

Było i jest parę kwestii nie do końca jasnych.

2 przykłady:

- ASCOM - firma musiała się określić i to zrobiła.

- przeciwwaga - nie wiadomo (można się domyślać na podstawie innych marek) jakiej trzeba użyć, aby osiągnąć 20 kg nośności.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, warpal napisał:

przeciwwaga - nie wiadomo (można się domyślać na podstawie innych marek) jakiej trzeba użyć, aby osiągnąć 20 kg nośności.

to też pewnie wyjdzie w praniu. Z tego co wiem, to tych montaży przeciwwagą nie należy równoważyć, a jedynie częściowo zniwelować niewyważenie. Sądzę, że 5kg to max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kapitan Cook napisał:

 

I to jest właśnie sedno problemu, ludzie dla których strata 10k to nic.

 

Tekst o naiwniakach odnosi się do konsumentów wszelkiego rodzaju towarów i usług, nie tylko astro, którzy godzą się na niedopracowane produkty reklamowane i sprzedawane jako w pełni sprawne.

 

 

Ekstrapolujesz być może i czasem słuszne podejście na naszą bardzo specyficzną i niszową branżę. 

Moim zdaniem kupowanie w preorderze takich - powiedzmy - rozwojowych montaży to w pewnym sensie także inwestycja, znak dla producentów że to dobry kierunek. Jeśli efektem mają być super sprawne i dostępne montaże nowej jakości, nawet za 5 lat, to moim zdaniem jest to pozytywne. Gdyby nie było takich "ryzykantów" to dalej wybieralibyśmy numery w telefonie kręcąc tarczą ;)

 

 

 

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kapitan Cook napisał:

Boże uchowaj.....ty myślisz, że jak wygląda taka współpraca ? Nawet jeśli to miałby to być badziew oni otrzymają wyselekcjonowane działające egzemplarze. A zdjęcia i wykresy namalują w paincie. Astrobackyard to najgorszy ściek jak chodzi o astro. Jest mi wstyd że taki pajac reprezentuje astro dla postronnych ludzi.

Teraz mało kto nie jest sprzedajną dziwką :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach, powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony, bo nie jesteś do nas podobny". To że to dzisiaj norma nie oznacza że to coś dobrego. A jak słyszę jeszcze pochwały że to dobrze że zarabia na siebie to mnie szlag trafia. Dla kogo to jest dobrze ? Nawet nie wiem czy dla niego samego to jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba nas podzielić na:

- bezdzietnych kawalerów,

- tych, którzy faktycznie tego sprzętu potrzebują,

- tych, którzy zarabiają wystarczająco dużo, aby powyższe mieć w dupie,

  • Lubię 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Kapitan Cook napisał:

"Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach, powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony, bo nie jesteś do nas podobny". To że to dzisiaj norma nie oznacza że to coś dobrego. A jak słyszę jeszcze pochwały że to dobrze że zarabia na siebie to mnie szlag trafia. Dla kogo to jest dobrze ? Nawet nie wiem czy dla niego samego to jest dobrze.

Jak kupowałem Asi2600MM to było mnóstwo głosów że zaraz te kamery wylądują na giełdzie. Nawet pomimo tematu z wypływem pasty na matrycę nie pamiętam żeby te kamery pojawiły się na giełdzie.

Nie róbmy z zakupu kamery czy tam montażu do jakiejś tam astrologii ( :) ) takiego wielkiego halo. 

A szafowanie cytatami świętych to już trochę przesada. To tylko montaż.

 

12 minut temu, orlen napisał:

Uprasza się o wpisy dotyczące montażu zwo. 

A i będzie merytorycznie. ZWO pisze że nie wszędie będzie dostępny laser, ze względu na obostrzenia. A orientujecie się jak będzie u nas?

pk

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.