Skocz do zawartości

Nowy montaż od ZWO


orlen

Rekomendowane odpowiedzi

Poczekam 6-8 miesięcy i sobie poczytam o tym montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UC weźmie od Was te 4,5 tys. i do tego przetrzyma montaż przez miesiąc, transportując go między oddziałami i otwierając paczke 12 razy by się upewnić że nic nie przeoczyli.

 

A jak się popsuje i będzie trzeba wysłać na gwarancji do Chin to przeczytajcie jak to teraz działa, któś ostatnio wysyłał tam kamerkę.

Edytowane przez licho52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena na oficjalnej stronie jest netto.

Zatem po doliczeniu cła, Vat i kosztów transportu, to w przeliczeniu na PLN już to tak pięknie nie wygląda.

Dodatkowo -

46 minut temu, licho52 napisał:

A jak się popsuje i będzie trzeba wysłać na gwarancji do Chin to przeczytajcie jak to teraz działa, któś ostatnio wysyłał tam kamerkę.

Aktualnie chyba najlepsza oferta na Europę jest tutaj:

ZWO AM5 Harmonic Equatorial Mount con treppiede (astrottica.it)

 

PS: napisałem pytanie do @teleskopy.pl teleskopy.pl czy będą zamawiać montaż w pierwszej transzy dostępnej dla dystrybutorów.

Edytowane przez warpal
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem trzy kamery, filtry i koło filtrowe bezpośrednio w ZWO.

Montaż kosztuje płacąc PayPalem jakieś 8.2 tysiąca PLN. Transport wliczony, cło zapewne zerowe. VAT wyniesie około 1700pln. Można ten montaż kupić poniżej 10k PLN.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdecydowaną większość produktów z Chin, zwłaszcza elektroniki cło jest zerowe. Można sprawdzić w taryfy celne na stronach urzędów celnych. Dla montażu akurat nie wiem jakiej kategorii szukać, pewnie statywy fotograficzne itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, dobrychemik napisał:

Brakuje tylko, żeby jeszcze Uniwersał zapowiedział swój montaż harmoniczny :D

 

Używane przekładnie za parę stów na allezło są do dostania - także kto wie… :P

https://allegro.pl/oferta/przekladnia-harmoniczna-csf-14-100-2u-100-1-nrb672-10939628666

Edytowane przez bartolini
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kubaman napisał:

Kupiłem trzy kamery, filtry i koło filtrowe bezpośrednio w ZWO.

Montaż kosztuje płacąc PayPalem jakieś 8.2 tysiąca PLN. Transport wliczony, cło zapewne zerowe. VAT wyniesie około 1700pln. Można ten montaż kupić poniżej 10k PLN.

 

 

Każdy ma inny profil ryzyka, nie kupiłbym coś tak podatnego na wady farbryczne i usterki jak montaż bez dobrej gwarancji realizowanej w kraju.  A tutaj mamy nową konstrukcje renomowanej firmy ZWO do której wreszcie dotarło że kamerki za 2500 tys dolarów nie powinny zalewać się olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, dobrychemik napisał:

Brakuje tylko, żeby jeszcze Uniwersał zapowiedział swój montaż harmoniczny :D

 

 

Paradoksalnie zrobienie montażu na przekładni harmonicznej jest znacznie prostsze niż na ślimakowej.

Przekładnia to jednocześnie element nośny, wiec tylko z jednej strony montujesz silnik z drugiej jakieś mocowanie i gotowe...

Z grubsza bo oczywiście jakiś sterownik, oprogramowanie - ale to wszystko już producenci mają gotowe.

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Miesilmannimea napisał:

Z grubsza bo oczywiście jakiś sterownik, oprogramowanie - ale to wszystko już producenci mają gotowe.

Akurat tego ZWO nie ma gotowe, to ich pierwszy montaż. Także jakieś problemy tego typu na początku mogą być obecne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MateuszW napisał:

Akurat tego ZWO nie ma gotowe, to ich pierwszy montaż. Także jakieś problemy tego typu na początku mogą być obecne.

 

Chyba, że tak. Jak nie produkowali dotychczas montaży to musza soft i sterowanie zrobić, albo po prostu kupić...

Dla dobrych programistów to w sumie banał. Dla dobrego księgowego nawet mniejszy ;)

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, licho52 napisał:

 

A ja mówie o tym.

to po co mnie cytujesz? albo gadasz sobie albo odnosisz się do mojej wypowiedzi

Gdybyś ściągnął choć jedną rzecz samemu z ZWO to można by jakieś argumenty wymieniać, a nie opowieści o 4,5k pln opłat celnych

 

 

warpal, cena w teleskopach bardzo dobra - jak zwykle. Ciekawe tylko ZWO będzie te bony respektować przy zakupie poza ich sklepem?

Na dzisiaj cena z ZWO wychodzi ze statywem 9400pln uwzględniając bon 200$, inaczej oczywiście nie ma sensu najmniejszego przy takiej cenie w teleskopy.pl

 

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.