Skocz do zawartości

Nowy montaż od ZWO


orlen

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, bas.sic napisał:

A szafowanie cytatami świętych to już trochę przesada. To tylko montaż.

 

Ten cytat odnosi się do tak zwanej "działalności" wszelkiej maści influencerów, którzy za mamonę wcisną wszystko każdemu i to że staje się to akceptowalne przez społeczeństwo jako coś normalnego. Ja nie widzę w tym nic normalnego stąd ten cytat.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bas.sic napisał:

ZWO pisze że nie wszędie będzie dostępny laser, ze względu na obostrzenia. A orientujecie się jak będzie u nas?

Nie ma u nas jako takiego zakazu używania laserów i świecenia nimi w niebo, więc nie widzę przeciwwskazań, żeby dali z laserem. Z tego, co napisali na stronie, to rozumiem, że po prostu w niektórych krajach będzie bez - tam, gdzie przepisy są bardziej restrykcyjne niż na ten przykład u nas.

Oczywiście mogą też dać bez lasera i powiedzieć, że nic się nie dało zrobić :D

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bas.sic napisał:

A i będzie merytorycznie. ZWO pisze że nie wszędie będzie dostępny laser, ze względu na obostrzenia. A orientujecie się jak będzie u nas?

Napisali tak, ponieważ na ich stronie ktoś z Japonii płakał, że w kraju kwitnącej wiśni "нельзя" :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2021 o 22:16, astrocola napisał:

jeśli laser ma maksymalną moc 1mW i nie jest kierowany w stronę pojazdów lotniczych.

Czyli pisząc wprost - wystarczy naklejka, że ma poniżej 1mW.

 

W dniu 28.12.2021 o 22:06, dobrychemik napisał:

Ad rem:

- chciałbym mieć taki montaż, ale w 2022 roku na pewno go nie kupię, bo mam inne, równie niedorzeczne (z punktu widzenia postronnych osób) priorytety

Zgadza się. Chciałbym mieć tylko to hobby.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Krzysztof z Bagien napisał:

Nie ma u nas jako takiego zakazu używania laserów i świecenia nimi w niebo, więc nie widzę przeciwwskazań, żeby dali z laserem. Z tego, co napisali na stronie, to rozumiem, że po prostu w niektórych krajach będzie bez - tam, gdzie przepisy są bardziej restrykcyjne niż na ten przykład u nas.

Oczywiście mogą też dać bez lasera i powiedzieć, że nic się nie dało zrobić :D

Zakaz jest w okolicy lotnisk i ma dość spory zasięg. Obowiązuje też przy szpitalnych lądowiskach helikopterów. Na reszcie obszaru Polski nie ma ale warto mieć to na uwadze że są miejsca w Polsce gdzie laserów używać nie można bo promień ściągnie do nas smutnych panów którzy nie będą zafascynowani naszym sprzętem :D

link dla zainteresowanych https://www.arcgis.com/apps/webappviewer/index.html?id=d1bf774f23b74986ade794cc9ad13819

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Mateusz_N napisał:

Zakaz jest w okolicy lotnisk i ma dość spory zasięg. Obowiązuje też przy szpitalnych lądowiskach helikopterów. Na reszcie obszaru Polski nie ma ale warto mieć to na uwadze że są miejsca w Polsce gdzie laserów używać nie można bo promień ściągnie do nas smutnych panów którzy nie będą zafascynowani naszym sprzętem :D

link dla zainteresowanych https://www.arcgis.com/apps/webappviewer/index.html?id=d1bf774f23b74986ade794cc9ad13819

Hmm ciekawe ja mieszkam obok lotniska wojskowego a nic tu nie ma :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Mateusz_N napisał:

link dla zainteresowanych

Dokładnie jest jak piszesz.

Ja kupując działkę, też patrzyłem na tą strefę i mam kilka km do strefy zewnętrzej lotniska w modlinie.

Także ja mogę używać laserów,  ale sąsiad z tej samej wsi, ale bliżej modlina, już nie :P.

zauważcie też,  że sporo miejscowości ma w swoich granicach strefę z zarazem , bo są tzw lotniska sanitarne (czyli np. Szpitale)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ZWO do produkcji tych trailerów zatrudniają trzylatków. Pomysł chyba był taki: zróbcie 8000 przebitek bez żadnego pomysłu i dołóżcie najbardziej pompatyczną muzykę jaka istnieje. Nie ma to nic wspólnego rzecz jasna z jakością produktu ale w moich bardzo źle to wygląda. A już 2 poziomice w tej samej płaszczyźnie to mnie rozbawiły, równie dobrze mogliby dać 8, bardziej pro by wyglądało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kapitan Cook napisał:

 A już 2 poziomice w tej samej płaszczyźnie to mnie rozbawiły, równie dobrze mogliby dać 8, bardziej pro by wyglądało...

 

ale to nie są poziomice tylko libelle

a swoją drogą to gratuluję (nie)zdrowego podejścia do montażu, którego nie miałeś w rękach :Boink:

 

pozdrawiam

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Kapitan Cook napisał:

W ZWO do produkcji tych trailerów zatrudniają trzylatków. Pomysł chyba był taki: zróbcie 8000 przebitek bez żadnego pomysłu i dołóżcie najbardziej pompatyczną muzykę jaka istnieje. Nie ma to nic wspólnego rzecz jasna z jakością produktu ale w moich bardzo źle to wygląda. A już 2 poziomice w tej samej płaszczyźnie to mnie rozbawiły, równie dobrze mogliby dać 8, bardziej pro by wyglądało...

 

A ty w inny sposób byś zaprezentował swój produkt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ZbyT napisał:

ale to nie są poziomice tylko libelle

 

Wytłumacz mi przewagę 2 w odległości 5 cm zamiast jednej ? Gdyby to było 30 cm to może. Słowa poziomica użyłem ponieważ nie wiedziałem jak fachowo nazywa się ten wskaźnik.

 

3 minuty temu, astrocola napisał:

A ty w inny sposób byś zaprezentował swój produkt?

 

15 sekund, bez muzyki, 1 powolny najazd.

 

Ten trailer przekładając na powiedzmy motoryzację to tak jak w reklamie samochodu mówić: to jest kierownica, to są koła, to są pedały, to światła, możliwość skręcania. Naprawdę to Wam się podoba ? Dla MNIE to przekaz kierowany do 5 latków (dzisiejszych 3 latków)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kapitan Cook napisał:

W ZWO do produkcji tych trailerów zatrudniają trzylatków. Pomysł chyba był taki: zróbcie 8000 przebitek bez żadnego pomysłu i dołóżcie najbardziej pompatyczną muzykę jaka istnieje. Nie ma to nic wspólnego rzecz jasna z jakością produktu ale w moich bardzo źle to wygląda. A już 2 poziomice w tej samej płaszczyźnie to mnie rozbawiły, równie dobrze mogliby dać 8, bardziej pro by wyglądało...

Matko ale ty marudzisz. Czytać się już tego nie da.

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kapitan Cook napisał:

Nie ma to nic wspólnego rzecz jasna z jakością produktu

 

Przecież nikt z zamawiających nie widział tego montażu na oczy i do kwietnia trzeba poczekać na pierwsze unboxingi, testy i sprawdzenie guidingu. Trailery mogą być dowolne, zresztą od samego początku tego tematu wiemy, że nie jesteś targetem dla tego produktu i reklamy. Właściwie to się dziwię, że jesteś tak aktywny i negatywnie nastawiony w temacie konstrukcji, z którą nie miałeś do czynienia.

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2021 o 19:59, cmku napisał:

Zakładam ze na początku mogą być jakieś problemy z software ale po kilku updatach firmware pewnie bedzie ok. Najważniejsze aby mechanicznie wszystko było jak należy :)

 

Montaż oparty o przekładnie harmoniczne powinien do poprawnego prowadzenia potrzebować wyłącznie zasilania.

Bez żadnego softu musi dawać stabilność prowadzenia niedostępną dla wszystkich montaż na przekładniach ślimakowych.

To jest zupełnie inna klasa precyzji mechaniki...

 

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, count.neverest napisał:

Właściwie to się dziwię, że jesteś tak aktywny i negatywnie nastawiony w temacie konstrukcji, z którą nie miałeś do czynienia.

Aż sobie sprawdziłem wątki z cyklu "nadchodzi nowy montaż" i kolega ma jakąś "obsesję"  tylko na punkcie modelu ZWO.  :D

  • Lubię 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Kapitan Cook napisał:

@warpal Nie mam obsesji na puncie tego montażu. Po prostu jestem sceptycznie nastawiony bo to ich pierwszy montaż.

Gratuluje podejścia.

Idąc tym tropem to kamery trzeba by kupować cały czas od Sbig'a bo mają 30 lat doświadczenia. Nie wiem czy się orientujesz ale jak kupujesz taki montaż to masz na niego coś takiego jak gwarancja :).

Specjalnie dla Ciebie jak już do mnie dotrze ten syf, to napiszę tutaj recenzję i wypunktuje wszelkie braki, wady i usterki. 

Pozdrawiam serdecznie. 

 

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum nie można mieć innej opinii niż cała reszta. Czy ja kogoś obraziłem,żeby mi kubeł wody na głowę w styczniu wylewać ? Po prostu wyraziłem swoją obawę co do kupowania nowej konstrukcji. Może w nieco sarkastyczny sposób ale jak patrzę na ogólny poziom dopracowania nowych konstrukcji to ja bym się wstrzymał. I nie trzeba mieć 30 lat doświadczenia, zresztą to nic nie ma do rzeczy. Wystarczy poczekać aż montaż wyjdzie a wraz z nim jego niedoróbki. Gwarancja to moim zdaniem strata nerwów i czasu. I spokojnie drugi Wessel Wam nie rośnie. Raz że jestem za biedny, a dwa że ja się z nikim nie ścigam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale to nie jest opinia, tylko trąci bezpodstawnym pomówieniem.

Nie mówię tak, bo sam zamówiłem ten montaż i teraz zaklinam rzeczywistość, że wszystko będzie dobrze, tylko dlatego, że Ty jesteś na wszystko negatywnie nastawiony. Nawet reklama jest do dupy.

Nie wiem jak @bas.sic @cmku @JustinSullivan (choć podejrzewam, że podobnie do mnie), ale dopuszczam do głosu myśl, że może się to okazać klapą - trudno. Może być też super extra bezproblemowo i będę zadaowolony. Na tę chwilę jestem po środku i nie oceniam tego po doniesieniach medialncyh.

Edytowane przez cyberboss
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.