Skocz do zawartości

Wyjątkowo kolorowa ćma


wismat

Rekomendowane odpowiedzi

Znakomite zdjęcie, gratulacje. Wygląda dobrze w każdej skali - przyjemne dla oka patrząc na całość ale zawiera ogromną ilość subtelnych detali. Brawo!

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na Twoje zdjęcie z mojej perspektywy przede wszystkim rzuca się w oczy perfekcyjna wręcz precyzja obrazowania kontrastowych, drobnych detali na tle miękkich, malarskich plam światła... coś jakby Turner maczał w tej pracy swoje paznokcie i palce... ?

 

Natomiast mam takie lekkie lekkie wątpliwości co do powszechności odcieni zielonkawych w jasnych partiach centralnej części kadru.  Wiem, że się czepiam, ale gdy zerknąłem na to zdjęcie po raz pierwszy, to od razu zwróciłem na to uwagę i jakoś nie mogę tego odzobaczyć... ale jeszcze popróbuje... bo to jest cudny kadr wart by go wydrukować.

Edytowane przez Pyzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Detal jak zwykle u Ciebie piękny. Ładnie też pokolorowałeś obrazek. :)

 

1 godzinę temu, wismat napisał:

ale chyba baader OIII 8,5nm i QHY163M przy tym obiekcie to nie najlepsze połączenie

 

Cóż, cierpię na na podobny problem. Ale trudno jest mieć wszystko naraz. A poza tym życie bez trudności byłoby nieciekawe. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

9 godzin temu, Herbert West napisał:

Znakomite zdjęcie, gratulacje. Wygląda dobrze w każdej skali - przyjemne dla oka patrząc na całość ale zawiera ogromną ilość subtelnych detali. Brawo!

 

Dzięki :) Bałem się trochę tego testu 300% :D 

 

9 godzin temu, JKbooo napisał:

Przepięknie wyszło. Lubię zdjęcia, którym można się poprzyglądać z bliska, a to do takich należy. No i te ładne, okrągłe gwiazdki z subtelnymi kolorami mmm...

Trochę aż żałuję że się nie pokusiłem na RGB na nich ? Kolor nadany z SHO + photometric color calibration

 

8 godzin temu, _Spirit_ napisał:

@wismat @Wiesiek1952 To teraz się przyznajcie kto od kogo brał kadrowanie? Układ jest identyczny - skala inna.

 


A nic mi na ten temat nie wiadomo :) Kadr raczej standardowy tego obiektu :) 

 

 

8 godzin temu, apolkowski napisał:

Super fotka. I kot jest.

image.png.5e879894906e098dffab84e8932fb287.png

 

Ja nawet na klacie tego kota widzę pysk tygrysa :D

 

 

8 godzin temu, Pyzik napisał:

Patrząc na Twoje zdjęcie z mojej perspektywy przede wszystkim rzuca się w oczy perfekcyjna wręcz precyzja obrazowania kontrastowych, drobnych detali na tle miękkich, malarskich plam światła... coś jakby Turner maczał w tej pracy swoje paznokcie i palce... ?

 

Natomiast mam takie lekkie lekkie wątpliwości co do powszechności odcieni zielonkawych w jasnych partiach centralnej części kadru.  Wiem, że się czepiam, ale gdy zerknąłem na to zdjęcie po raz pierwszy, to od razu zwróciłem na to uwagę i jakoś nie mogę tego odzobaczyć... ale jeszcze popróbuje... bo to jest cudny kadr wart by go wydrukować.

 

Czepiasz się :P Tak tam jest i tyle :P 

 

7 godzin temu, diver napisał:

Detal jak zwykle u Ciebie piękny. Ładnie też pokolorowałeś obrazek. :)

 

 

Cóż, cierpię na na podobny problem. Ale trudno jest mieć wszystko naraz. A poza tym życie bez trudności byłoby nieciekawe. ;)

Dzięki serdeczne :) Dla mnie to co posiadam obecnie to taki złoty środek :) Następny poziom jest jak zmienię kamerkę i filtry czyli za jakieś 25tys zł więc cieszę się z tego co mam obecnie :) Za tą kwotę przeboleje halo na jaśniejszych gwiazdach czy potrzebę dłuższego naświetlania obiektu :) To hobby i zajawka, a nie inwestycja czy wyścig zbrojeń :)
Oczywiście jakby ktoś chciał wspomóc to wbijajcie na patronite... hahaha żart :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, wismat napisał:


A nic mi na ten temat nie wiadomo :) Kadr raczej standardowy tego obiektu :) 

 

 

Dokładnie tak. To jest kadr, który "sam się nasuwa". Zaczynając swoje nawet nie patrzyłem nigdzie jak to ugryźć.  

 

A zdjęcie @wismatsuper - perfekcyjne!

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, wismat said:

testu 300% :D 

 

Na 300% jest świetnie, na 400% nawet lepiej. Te subtelne detale w pyłach są znakomite.

 

1.JPG.935b370349e10f07e1dbd15a2d4718c1.JPG

 

2.JPG.0f43f67ef21ee3e5160a702f084c26ec.JPG

 

3.JPG.4ae206e56eb7468b4687acc6c35a133a.JPG

  • Lubię 3
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam sobie to zdjęcie i mam wrażenie nieodparte, że trafiłeś na idealny kawałek nieba na twoją skalę i fov (bo kadr też bardzo udany). IC1318 jest około 5000 lat świetlnych od nas. Poprosimy więcej w ten deseń ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Herbert West napisał:

Oglądam sobie to zdjęcie i mam wrażenie nieodparte, że trafiłeś na idealny kawałek nieba na twoją skalę i fov (bo kadr też bardzo udany). IC1318 jest około 5000 lat świetlnych od nas. Poprosimy więcej w ten deseń ?

No staram się jak mogę :) Aczkolwiek nie ukrywam, że lecę po obiektach po prostu popularnych bo jako początkujący astrofotograf (aż dziwnie brzmi jak siebie tak nazywam) nie mam ich w swoim portfolio :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym "trafieniem" chodzi mi o to, że pewne obiekty w mgławicach czy obłokach pyłu mają, zapewne w całym Wszechświecie, podobną wielkość i strukturę, bo rzeźbią je w końcu gwiazdy, swoim promieniowaniem i grawitacją. A to zdjęcie wygląda bardzo ładnie patrząc na całość i detale, ponieważ Twój setup, z tą ogniskową i tą skalą bardzo ładnie te detale zobrazował- nie wydaje mi się, że czegokolwiek brakuje w skali makro czy mikro. Fotka jest bardzo zrównoważona w ogóle i w szczególe i "działa"!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadr cię martwić nie powinien w ogóle. A już zwłaszcza biorąc pod uwagę tą kombinację matrycy i filtra, która jest jedną z najbardziej kłopotliwych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne kolorki i detal! 

Świetnie Ci to wyszło, idziesz do przodu jak burza :) 

Co do sadra i matrycy hmmm... zdecydowanie zasługujesz na lepszą kamerkę :emotion-5:

 

Ps. zmotywowałeś mnie, następnym zakupem zamiast węgla na zimę, będzie... siarka!

 

 

Edytowane przez Maetrik
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Maetrik said:

Ps. zmotywowałeś mnie, następnym zakupem zamiast węgla na zimę, będzie... siarka!

No to na Chromę Ci starczy ?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.