Skocz do zawartości

Modyfikacja dslr u Michała Kałużnego - bez happy endu


Rekomendowane odpowiedzi

Ja u Michała modyfikowałem swojego D7500 i muszę przyznać, że kontakt był bardzo dobry i modyfikacja bardzo sprawna i prawidłowa.

 

Niestety, ale też śledziłem walkę @orlen z Michałem, żeby najpierw dostać poprawiony sprzęt, potem żeby dostać zwrot a ostatecznie, żeby w ogóle dostać aparat, bo na poprawę w ogóle nie liczył.

 

Można podchodzić do sprawy poważnie, ale tak jak sklepy się zawsze ocenia przez pryzmat rozpatrywania reklamacji i zwrotów, to tak samo ocenia się ludzi, którzy deklarują się, że coś zrobią a jak przychodzi co do czego, to już reklamacji tak fajnie nie rozpatrują.

 

Ja uważam, że Michał powinien do sprawy podejść poważnie i profesjonalnie. Zwrócić kasę, przeprosić i tyle. Na przyszłość, jeśli na coś po prostu nie ma czasu, to powinien o tym informować i się tematu nie podejmować.

Co ciekawe, miałem z Michałem również rozmowę i poprawieniu krzywej matrycy w moim Canonie 1100D (który mi zalega na półce i nie mogę go sprzedać przez to) i powiedział mi wprost, że nie będzie miał po prostu na to czasu, bo to dużo pracy i grzebaniny a efekt może nie być zadowalający. 

Taka odpowiedź mi wystarczyła i tak też to się powinno odbywać tutaj. Jak nie masz czasu, to się nie podejmuj, jak się podjąłeś i nie wyszło, to popraw po sobie.

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem moderatorzy powinni zamknąć ten wątek - wobec wszechobecnego hejtui wylewania gówna na kogo się chce jak się chce i za co się chce wolałbym żeby to forum nie dopuszczało takich treści.

 

Nie znam Michała, na o czy człowieka nie widziałem wiec nie mam zamiaru go bronić ale:

- to nie jest chyba usługa komercyjna a raczej przysługa - można przecież wysłać aparat albo kupić modowany za ciężką kasę komercyjnie a nie szukać okazji

- fakty przedstawione są w sposób jednostronny z dodatkiem wzmacniaczy nie mających nic wspólnego z konfliktem a napędzających gawiedź

- wątek w obecnej formie służy już tylko grillowaniu

 

  • Lubię 8
  • Haha 1
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, .zombi. napisał(a):

- to nie jest chyba usługa komercyjna a raczej przysługa - można przecież wysłać aparat albo kupić modowany za ciężką kasę komercyjnie a nie szukać okazji

Michał oficjalnie oferuje modyfikacje jako jedną ze swoich uslug https://astrofotografia.pl/modyfikacje-dslr/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ciekawy. Wysłałem na moda swojego Canona do Michała i nie było problemu z kontaktem jak i z aparatem. Jeżeli ktoś osobiście zna Michała może podsunie mu linka do tego tematu. Chętnie poczytam dalszą dyskusję. 

Edytowane przez KArtur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, .zombi. napisał(a):

Moim zdaniem moderatorzy powinni zamknąć ten wątek - wobec wszechobecnego hejtui wylewania gówna na kogo się chce jak się chce i za co się chce wolałbym żeby to forum nie dopuszczało takich treści.

 

Nie znam Michała, na o czy człowieka nie widziałem wiec nie mam zamiaru go bronić ale:

- to nie jest chyba usługa komercyjna a raczej przysługa - można przecież wysłać aparat albo kupić modowany za ciężką kasę komercyjnie a nie szukać okazji

- fakty przedstawione są w sposób jednostronny z dodatkiem wzmacniaczy nie mających nic wspólnego z konfliktem a napędzających gawiedź

- wątek w obecnej formie służy już tylko grillowaniu

 

 

Ciekawe podejście.  Do tego smaku dodaje określenie "gawiedź"

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
10 minut temu, KArtur napisał(a):

Jeżeli ktoś osobiście zna Michała może podsunie mu linka do tego tematu. Chętnie poczytam dalszą dyskusję. 

 

Michał Kałużny wie o tym wątku już od wczoraj i stwierdził, że postara się odpowiedzieć. 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Nikois napisał(a):

Nie oceniam, ale... Coś słabo Ci idzie to nie ocenianie. Aktywny na fb? Co to w ogóle za zarzut? Nie ma bardziej merytorycznego? Jeździ na zorze? Rozumiem, że człowiek nie może już wykorzystywać swoich umiejętności na różne sposoby? A już tak na marginesie z tego, co widzę to historia wydarzyła się wcześniej.

Michała znam z modyfikacji i wiem jak prowadzi klienta za rączkę. Zresztą pojawiły się głosy wyżej, że to do Niego niepodobne i myślę tak samo. Jest zapewne coś, co spowodowało brak zwrotu kosztów. Jeśli jest reklamacja i błąd faktycznie dotyczy Michała to bierze to na swoje barki bez dwóch zdań. 

Nikt nie ma prawa osądzać człowieka po jednostronnej wypowiedzi. 

Konto założone chwilę przed napisaniem tego posta, jedyne wypowiedzi w tym temacie... no w ogóle nie wygląda to podejrzanie.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, .zombi. napisał(a):

Moim zdaniem moderatorzy powinni zamknąć ten wątek - wobec wszechobecnego hejtui wylewania gówna na kogo się chce jak się chce i za co się chce wolałbym żeby to forum nie dopuszczało takich treści.

Ja tu nie widzę żadnego grilowania czy jakiegokolwiek hejtu.

Autor przedstawił swoje problemy z Michałem i jestem ciekaw jego odpowiedzi. Uważam, że wątek jest potrzebny, ale głównie jako alternatywa do idealnych opinii, jeśli chodzi o wykonaną usługę.

Btw. zarzut z tym, że Michał robi to jako przysługę, to bym zweryfikował, bo oferuje to normalnie jako usługę.

Godzinę temu, .zombi. napisał(a):

fakty przedstawione są w sposób jednostronny z dodatkiem wzmacniaczy nie mających nic wspólnego z konfliktem a napędzających gawiedź

Największym wzmacniaczem jest fakt półrocznej przygody z gwarancją, zakończonej zwrotem niepoprawionego sprzętu ;)

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, .zombi. napisał(a):

Moim zdaniem moderatorzy powinni zamknąć ten wątek - wobec wszechobecnego hejtui wylewania gówna na kogo się chce jak się chce i za co się chce wolałbym żeby to forum nie dopuszczało takich treści.

 

Nie znam Michała, na o czy człowieka nie widziałem wiec nie mam zamiaru go bronić ale:

- to nie jest chyba usługa komercyjna a raczej przysługa - można przecież wysłać aparat albo kupić modowany za ciężką kasę komercyjnie a nie szukać okazji

- fakty przedstawione są w sposób jednostronny z dodatkiem wzmacniaczy nie mających nic wspólnego z konfliktem a napędzających gawiedź

- wątek w obecnej formie służy już tylko grillowaniu

 

 

1. > Moim zdaniem moderatorzy powinni zamknąć ten wątek - wobec wszechobecnego hejtui wylewania gówna na kogo się chce

 

- Negatywna opinia to nie hejt. Nikt tu nic na nikogo nie wylewa.

 

2. > to nie jest chyba usługa komercyjna a raczej przysługa - można przecież wysłać aparat albo kupić modowany za ciężką kasę komercyjnie a nie szukać okazji

 

- Branie pieniędzy za cokolwiek, nawet i obieranie cebuli, to usługa i powinna być wykonana z należytą starannością. Taki argument ,,można przecież xxx" jest koszmarnie słaby. 

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Krzysztof z Bagien napisał(a):

Konto założone chwilę przed napisaniem tego posta, jedyne wypowiedzi w tym temacie... no w ogóle nie wygląda to podejrzanie.

Jak byś przeczytał wypowiedź niżej, to byś zrozumiał. Nie udzielam się forach. Czytam bez logowania, kolejny zarzut z d... na siłę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Nikois napisał(a):

Nie udzielam się forach. Czytam bez logowania, kolejny zarzut z d... na siłę.

 

"Nie udzielam się, nie loguję się"...ale akurat ten wątek zmienił ten stan rzeczy. Na pierwszy rzut oka może być podejrzane, ale rzeczywiście jest konkretne wyjaśnienie w dotychczasowych wpisach.

 

Cieszę się, że zabrałaś głos. To nie jest miejsce na snucie teorii i domysłów, na co dany człowiek przeznacza swój czas i jak to wpływa na jego zobowiązania, szczególnie bez wypowiedzi drugiej strony. Każdy, kto prowadzi tego typu odpłatną działalność, musi liczyć się z oceną usług (i dlatego bardzo nie chciałbym zamykać tego wątku), ale nie opartą domysłach. Jest tutaj już trochę opinii, głównie pozytywnych i zapraszam każdego zadowolonego i tych niezadowolonych również. Ale konkretnie. 

 

  • Lubię 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę pobocznie. Nie znam ani nic nie robiłem u Michała. Ale jeden swój aparat oddałem innej osobie która akurat sprzedawała filtr do moda i zgodziła się przy okazji "zamontować"go do mojego body.

 

Nie testowałem jakoś specjalnie tiltu tylko zauważyłem dużo więcej zauważalnych pyłków i brudów na matrycy, na przysłonach których bardziej używa się w dziennej fotografii :)

 

Próbowałem to sam poprawić ale bez większych skutków, usunięcie tego pod filtrem w warunkach domowych jest niemożliwe.

 

Dopiero w jednym serwisie, który mogę polecić zgodzili się za to zabrać bez gwarancji, wyczyszczą ile się da. Oczywiście w komorze bezpyłowej pod mikroskopem. Poza samym czyszczeniem które nie było idealne ale było dużo lepiej niż przed, wyszły zarysowania filtra i przekoszona matryca, którą ustawiali na mikrometrze do wzorca.

 

Więc generalnie z tymi modami różnie bywa. Czasami wyjdzie zadowalająco, czasami wpadnie jakaś komplikacja z którą ktoś walczy i marnuje czas, ale byle by się tylko już tego pozbyć.

 

Nie wiem też na ile zaznaczanie śrubek i ich obrotów, jak bardzo ma to wpływ na ustawienie matrycy, gdzie sprawdzić to można tylko po sprawdzeniu ostrości na oko i na gwiazdach jak jest pogoda :)

 

Mój aparat poprawił serwis fototech, który też ma w usługach modyfikacje

Edytowane przez Paniki
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał robił mi mody na kilku body. Z żadnym nie było problemu. Kontakt - zawsze merytoryczny i szybki. 

 

Statystycznie robiąc modyfikacje na setkach puszek - musi się w końcu trafić jakiś babol. To tylko kwestia dogadania obu stron jak go zrekompensować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, kubaman napisał(a):

Panowie, zwracam tylko uwagę, że to nie jest głosowanie czy plebiscyt.

Nieistotne są wasze opinie lub doświadczenia z kolegą Michałem, istotne jest doświadczenie tu opisane.

 

 

a niby dlaczego? Orlen wyszedł z inicjatywą, która może ośmielić innych do opisania swoich doświadczeń, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. większość watków tutaj to plebiscyty.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Przemek Majewski napisał(a):

a niby dlaczego? 

Czyli co? Przegłosują, że to opisane powyżej jest niemożliwe, bo oni kiedyś nie mieli problemu? Co za nonsens.

 

Ja na przykład też nie narzekam. Zero złych doświadczeń. Nie robiłem co prawda modowania, ale się wypowiem.

Edytowane przez kubaman
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kubaman napisał(a):

Nieistotne są wasze opinie lub doświadczenia z kolegą Michałem

 

Czekaj, nasze są nieistotne bo są pozytywne. Ale już u kogoś poszło coś nie tak to już istotne? Trochę wybiórcze, nie sądzisz?

 

54 minuty temu, kubaman napisał(a):

Czyli co? Przegłosują, że to opisane powyżej jest niemożliwe, bo oni kiedyś nie mieli problemu? Co za nonsens.

 

Nikt tu nie pisze, że taka sytuacja była niemożliwa. Jak było pisał @orlen i nikt tego nie neguje. Wypowiadają się ludzie, którzy robili u Michała mod aparatu i chyba o to chodzi. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem czy wszystkie osoby które piszą o pełnym profesjonalizmie wykonania modyfikacji sprawdzały aparat pod kątem tiltu.

Jeśli chodzi o Michała ja nie mogę złego słowa powiedzieć o jego osobie. Raz rozmawiałem telefonicznie z Nim o modyfikacji Nikona Z6.

Wysłał kilka zdjęć jak wygląda balans bieli w dzień po modyfikacji oraz przedstawił ofertę.

Ostatecznie zmodyfikowałem sam Nikona Z6.

Kontakt z Michałem był bardzo dobry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.