Skocz do zawartości

Astrokrak - Opinie


Paether

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!!!!

 

Ja też u pana Janusza dorabiałem różne złączki i redukcje. Nie było szans takich kupić gotowych. Dotarły do mnie w umówionym terminie pięknie wykonane. Ceny za dorabianie bardzo przystępne. Wcześniej kupowałem u niego graty astronomiczne: ALT- AZ, szukacz, ES 6,7 i parę innych i nigdy nie było problemu. Zawsze można do niego zadzwonić po poradę i nigdy takowej nie odmówi. Ma ogromną wiedzę z zakresu optyki i mechaniki. Jak dla mnie to sympatyczny facet z dużą pasją. Z innymi firmami miałem gorsze doświadczenia. Teleskopy.pl spławiły mnie z reklamacją Maka 127 Bressera. Tego samego Maka wymieniły mi na nowego Astrozakupy, gdzie został przez Teleskopy zakupiony (paragon miałem od Teleskopów). Czyli widać podstawy do reklamacji były, tylko zabrakło chęci i dobrej woli. 

 

Pozdrawiam Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

W ubiegłym tygodniu zamówiłem złączkę do mojego TS ED 80/560, która pozwala wpiąć akcesoria bezpośrednio w wyciąg teleskopu. Oryginalna, ze sklepu TS'a kosztuje 47€, z przesyłką. W Astrokraku zrobili mi taką za 100 zł z przesyłką do Niemiec. Jest nawet trochę lepsza od oryginalnej, bo ma głębsze radełkowanie na obwodzie pierścienia, co ułatwia do i odkręcanie. W ciągu 4 dni była już u mnie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

ja większość swoich astro zabawek kupowałem w teleskopy.pl, ale kilka pomniejszych zakupów zrobiłem w AK, wszystko zawsze ok. kilkukrotnie rozmawiałem telefonicznie z p.Januszem, wg. mnie facet jest po prostu szczery do bólu i nie owija w bawełne, z sąsiedniego forum wiem że co bardziej wrażliwi mogą mieć z tym problemy, ( jeśli ktoś nie trawi krytyki), ja zawsze po kontakcie z nim czułem się ,, bardziej oświecony " :), nigdy nie czekałem dłużej niż 4 dni robocze na realizację zamówienia, generalnie zdecydowanie polecam. a dodam że zakupy robiłem w AK na przestrzeni kilku lat.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, esiulek napisał:

nigdy nie czekałem dłużej niż 4 dni robocze na realizację zamówienia, generalnie zdecydowanie polecam. a dodam że zakupy robiłem w AK na przestrzeni kilku lat.

pozdrawiam.

Mój rekord to pół roku. Aktualnie czekam na zamówienie, bo towar na stronie był, ale fizycznie w sklepie go nie było ;) Na szczęście nic pilnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem złączkę sct-t2 grubo ponad miesiąc temu. Po 2 tygodniach gdy upomniałem się i spytałem czy paczka została wysłana otrzymałem po dłuższym czasie odpowiedź, że złączka jest w fazie PRODUKCJI :D czeka ją galwanizacja pierdu pierdu same kity. Facet na stronie oczywiście nie ma żadnej informacji o tym, że sprzedaje towar którego nie posiada a taką złączkę dostać można w obojętnie jakim sklepie niemal od ręki tylko oczywiście nie u niego. Obecnie dobija drugi miesiąc od momentu zapłaty, napisałem mu maila pare dni temu by oddał pieniądze bo jest niepoważny. Oczywiście cisza. 

 

Widzę, że niektórzy tłumaczą gościa mówiąc, że kilkukrotnie rozmawiali z facetem przez telefon... :D albo że koniec końców zamówienie zrealizowano, albo że chodziło tylko o jakąś pierdołe więc machnąć ręką. Mamy rok już prawie 2019 i nie wyobrażam sobie, żeby kupno towaru w sklepie internetowym wiązało się z jakimś czytaniem maili, pisaniem ich, dzwonieniem dopytywaniem się i dopraszaniem o coś co należy do ciebie z chwilą przelania pieniędzy. Głupi sklep z firankami rozjeżdża ten astroszajs - beznadziejną namiastke sklepiku gdzie za nieistniejącą ladą siedzi zwykły oszust bo jak inaczej go nazwać? Najwolniejszym sprzedawcą świata?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kup coś w UK w mega profesjonalnym sklepie to zobaczysz jak to idzie. Nie bronię Janusza, kontakty bywają dziwne lub utrudniona jest komunikacja, ale nie odstaje to zasadniczo od normy w świecie astro (czyli zasadniczo dla klienta jest nie normalnie). Przynajmniej z AK wszystko działa, a złączki robi genialne.

Edytowane przez kubaman
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kubaman napisał:

To kup coś w UK w mega profesjonalnym sklepie to zobaczysz jak to idzie. Nie bronię Janusza, kontakty bywają dziwne lub utrudniona jest komunikacja, ale nie odstaje to zasadniczo od normy w świecie astro (czyli zasadniczo dla klienta jest nie normalnie). Przynajmniej z AK wszystko działa, a złączki robi genialne.

streszczając - "wiem, jest kiepsko ale spójrz, że u innych też słabo" 

 

Nie mogę się niestety zgodzić z takim podejściem. To odskakiwanie od tematu i omijanie problemu. Mowa o astrokrak i o ich jakość usług tu chodzi a nie jakiegoś sklepu z UK. To jak do tego podchodzą inni sprzedawcy to też inny temat. Swoją drogą cały swój sprzęt skompletowałem w różnych sklepach i nigdy nie miałem problemów z takim olewactwem ze strony sprzedającego. 

 

Poza tym nazywajmy rzeczy po imieniu - olewanie klienta to w moim przekonaniu troszeczkę inna kategoria niż "utrudniona komunikacja" A zwykły metalowy pierścień z dwoma gwintami to nie jest żaden ósmy cud świata by warto było czekać na niego pare miesięcy. Zakładając oczywiście, że dostanę towar który nie jest mi już nawet potrzebny bo zmuszony byłem kupić złączkę w innym sklepie - bez problemów. Zgodzić się mogę jedynie z tym, że jakakolwiek wykonana złączka jest lepsza niż nieistniejąca.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kapuje,

 

1) klient jest idiotą, że zawrócił wielmożną dupe sprzedawcy tak prostym zamówieniem mimo iż ten wystawia taki produkt. Powinien dostać w pape za jakiekolwiek zamówienie poniżej 1k Wszelkie problemy z tym związane są oczywiście winą klienta.

2) jeśli się nie wysyła przedsądowych wezwań do oddania pieniędzy, nie wykłóca się ani nie wydzwania - to znowu wina klienta który najwyraźniej nie umie kupować. Sklep jest spoko tylko klient jest głupi skoro myśli, że można ot tak coś kupić i to dostać.

3) wątek na tym forum ma naprawdę szczególne znaczenie i wiele w nim sensu tylko nie tytuł bo powinien brzmieć raczej - "pozytywne opinie o astrokrak"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
52 minuty temu, Paether napisał:

Strona www Astrokraka znów działa.

Ktoś ma info skąd ta zmiana i czy są plany w kwestii funkcjonowania sklepu w jakiejś formie?

 

Nic nie działa. Produkty i ceny są z czasu kiedy śp. Janusz jeszcze był z nami.

 

Screenshot_20210719-020521_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Apeluję do nowych włodarzy Astromaniaka, możecie wreszcie coś z tym fantem zrobić? i wyłączyć stronę Astrokraka, przecież na to nie można już patrzeć. Nie wystarczy nazwać forum imieniem Janusza P. trzeba dbać o jego dobre imię nawet po śmierci. Rozumiecie  jakie to rodzi konsekwencje prawne?Przecież to jest oferta handlowa, już dawno nieaktualna, przede wszystkim w nieaktualnych na dzisiejsze czasy cenach. To nie jest tak: jak na Maniaku ktoś pisał, że admin próbuje coś wyciągnąć z bazy i postawił celowo stronę w celach technicznych, Prawda jest taka że jakiś flejtuch po prostu nie zwrócił uwagę, że postawił także stronę sklepu podczas aktualizacji . Wiedzieliśmy wszyscy, że ze sklepem powiązane jest forum.

Jako dawny kumpel Janusza apeluje, żebyście coś z tym zrobili!

Edytowane przez ignisdei
  • Lubię 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ignisdei napisał:

Apeluję do nowych włodarzy Astromaniaka, możecie wreszcie coś z tym fantem zrobić? i wyłączyć stronę Astrokraka, przecież na to nie można już patrzeć. Nie wystarczy nazwać forum imieniem Janusza P. trzeba dbać o jego dobre imię nawet po śmierci. Rozumiecie  jakie to rodzi konsekwencje prawne?Przecież to jest oferta sprzedaży, już dawno nieaktualna, przede wszystkim w nieaktualnych na dzisiejsze czasy cenach. To nie jest tak: jak na Maniaku ktoś pisał, że admin próbuje coś wyciągnąć z bazy i postawił celowo stronę w celach technicznych, Prawda jest taka że jakiś flejtuch po prostu nie zwrócił uwagę, że postawił także stronę sklepu podczas aktualizacji . Wiedzieliśmy wszyscy, że ze sklepem powiązane jest forum.

Jako dawny kumpel Janusza apeluje, żebyście coś z tym zrobili!

@Edgens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Cześć Robercie.

Zapytam Karola syna św.p.Janusza , zadzwonię do niego jutro w tej sprawie.Karol aktualnie zarządza Astromaniakiem jako właściciel Forum.

Dominika Domek jakiś czas nie będzie , ale za jakiś czas znowu we dwóch będziemy moderowali nadal Forum Astromaniak.

Aktualnie są też wybrani moderatorzy poszczególnych Działów Astromaniaka i przez to mamy mniej pracy z Forum.

Dzisiaj wysłałem Karolowi sms-a w czym sprawa , gdyż godzina była , ale do spanka odpowiednia.

Pozdrawiam Krzysztof.:icon_wink:

Edytowane przez Edgens
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...

@Paether dokładnie, zerknij na obecną datę utworzenia domeny (na whois) czy moim screenie. Próbowałem znaleźć dane obecnego właściciela praw do nazwy domeny ale bez powodzenia. W ciągu ostatnich 2 lat zaglądałem czasem na whois i tam bywało... różnie i "egoztycznie" Malta , Cypr itp, pod koniec zeszłego roku strona AK miała status REGISTERED. Prawdopodobnie nikt powiązany z Januszem raczej nie odnawiał praw do domeny astrokrak.pl po zakończeniu działalności sklepu. Szukałem internetowego narzędzia umożliwiające sprawdzenie historii praw do danej domeny, jednak bez sukcesów - może Ty znasz jakieś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2023 o 21:15, Lukacz napisał(a):

@Paether dokładnie, zerknij na obecną datę utworzenia domeny (na whois) czy moim screenie. Próbowałem znaleźć dane obecnego właściciela praw do nazwy domeny ale bez powodzenia. W ciągu ostatnich 2 lat zaglądałem czasem na whois i tam bywało... różnie i "egoztycznie" Malta , Cypr itp, pod koniec zeszłego roku strona AK miała status REGISTERED. Prawdopodobnie nikt powiązany z Januszem raczej nie odnawiał praw do domeny astrokrak.pl po zakończeniu działalności sklepu. Szukałem internetowego narzędzia umożliwiające sprawdzenie historii praw do danej domeny, jednak bez sukcesów - może Ty znasz jakieś?

Napisałem do typa przez portal aftermarket.pl z informacją, że odkupiłbym domenę. Zaśpiewał sobie 2000 EUR....

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Tuvoc napisał(a):

Napisałem do typa przez portal aftermarket.pl z informacją, że odkupiłbym domenę. Zaśpiewał sobie 2000 EUR....

A kojarzysz może narodowość? Z waybacka widać że najpierw ktoś wystawił domenę AK na sprzedaż, potem chyba ja przejął aftermarket i w tym czasie różnie bywało, włącznie z ostrym spamem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.