Skocz do zawartości

Zbiórka: Obserwatorium do poszukiwania nowych planet pozasłonecznych


LibMar

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Hans napisał:

LibMar, jakby zanosiło się, że nie chce się domknąć w terminie (nie sądzę) daj tu znać. Jestem przekonany, że w takim przypadku kilka osób dorzuci kolejną cegiełkę. Wpłacać można wielokrotnie.

 

Pozdrawiam.

Dobrze prawisz! :) Jestem za.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Astrobonq napisał:

Gabriel to może następna zbiórka na samochód? :D

Nieeeeeee!!! 

Nowy sprzęt ma na kolejny Zlot przywieźć w taki sam sposób jak ostatnio :D

 

3 minuty temu, Agnieszka M. napisał:

dwukrotności liczby magicznej.

Hola, hola... to jest forum naukowe, w magię się tu nie bawimy :rtfm::D

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7 minut temu, Paether napisał:

Hola, hola... to jest forum naukowe, w magię się tu nie bawimy :rtfm::D

Żonglujesz tymi paragrafami na lewo i prawo, od razu wyhaczysz zabobon i szarlataństwo :D. Potraktuję to jako żółtą kartkę przed banem ;).

 

8 minut temu, Miszuda napisał:

To znaczy? :D Jak beduin przytaszczył na koniu/wielbłądzie? :D 

Też taka wizja powstała w mojej głowie, ale trzeba ćwiczyć inwencję, w końcu inaczej nie powstałyby takie pomysły, jak kartonik służący jako odraszacz. :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Adamo napisał:

No to mamy 5962zł :)

Została ostatnia kwadra :)

W tej zbiórce musiało wziąć udział przynajmniej kilkanaście osób - szanuję i dziękuję wszystkim, organizatorowi jak i osobom, którzy zaproponowali tę decyzję na forum! Nie wiem za bardzo jak napisać, po prostu czas pokaże, że było warto. To jest projekt wieloletni, a informacje o potwierdzonych kandydatkach można udostępnić dopiero po paru miesiącach... mimo to, podczas prac będę dzielił się informacjami. Czuję się, jakby to była osiągnięta kwota, ale ta chwila koniecznie zasługuje na podziękowanie. Każdej osobie w zbiórce, @Grzędzielowi również za mały atak serca po otrzymaniu maila :) Ludzi było wielu, a z każdym koniecznie wymienię kilka słówek. Kwoty, które teraz pojawią się, jeszcze 16 miesięcy temu biły rekordy, a tutaj okazały się takimi najczęstszymi! :o

 

Inicjatywa jest doskonała i z pewnością coś dorzucę na kolejny wiosenny zlot. Pewnie bez mojej obecności z powodu zbliżającej się sesji, ale jesienią powinienem być :) Myślę, że znajdą się osoby, którzy zasługują na taki grant i będę mógł w części pomóc, jak Wy mi!

  • Lubię 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja dorzuciłem małą cegiełkę. 

 

Jestem pod ogromnym wrażeniem gestu Piotra @Grzędziel 

Brawo Piotrze, prawdziwy filantrop z Ciepie:like:

 

Oczywiście słowa uznania należą sią wszystkim ofiarodawcom.

Edytowane przez Piotr4d
  • Lubię 1
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gabriel, przeanalizuj, czy nie powinieneś zastanowić się nad montażem. Moim zdaniem HEQ5 jest zbyt delikatny. Zbiórka idzie nieźle więc może starczy na montaż oczko większy. Pisze to bo mam 2 montaże: HEQ5 i AZ-EQ6 i testowałem na nich Newtony 8" i 10" więc mam porównanie. HEQ5 prowadzi nieźle ale jeśli chodzi o nośność i związaną z tym stabilność to między nimi jest przepaść na korzyść EQ6. Tuba 8" to spore wyzwanie dla montażu i "piątka" nie sprawdzi się dobrze podczas nawet niewielkich podmuchów wiatru. Na "szóstce" nie będzie z tym problemu. Poza tym "szóstka" uniesie bez problemu większą tubę (10" a może nawet 12") więc jest to sprzęt bardziej przyszłościowy.

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Grzędziel napisał:

Gabriel, przeanalizuj, czy nie powinieneś zastanowić się nad montażem. Moim zdaniem HEQ5 jest zbyt delikatny. Zbiórka idzie nieźle więc może starczy na montaż oczko większy. Pisze to bo mam 2 montaże: HEQ5 i AZ-EQ6 i testowałem na nich Newtony 8" i 10" więc mam porównanie. HEQ5 prowadzi nieźle ale jeśli chodzi o nośność i związaną z tym stabilność to między nimi jest przepaść na korzyść EQ6. Tuba 8" to spore wyzwanie dla montażu i "piątka" nie sprawdzi się dobrze podczas nawet niewielkich podmuchów wiatru. Na "szóstce" nie będzie z tym problemu. Poza tym "szóstka" uniesie bez problemu większą tubę (10" a może nawet 12") więc jest to sprzęt bardziej przyszłościowy.

Masz w 100% rację. Jeszcze nie publikowałem żadnej listy, choć montaż jest tym pierwszym elementem. Jeden z forowiczów zaproponował sprzedaż świeżo modyfikowanego NEQ6, co jest znacznie rozsądniejszym pomysłem niż nowy HEQ5, który tak czy siak wymagałby kiedyś upgrade (no i mniejszy). Kiedyś, na dwa miesiące miałem pożyczony NEQ6 od PTMA Białystok, na który wieszałem także 203/800 (z powodu problemów kolimacyjnych przeszedłem na teleobiektyw). Ale pamiętam dobrze, że obraz w ogóle nie drgnął po szturchnięciu.

 

NEQ6 używane, ale każdy wie jak istotna jest modyfikacja i jakie płyną korzyści.

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.