Skocz do zawartości

Gorszy sort czyli strzały próbne, testowe i niedokończone


Grzędziel

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Wrzucam tu, żeby nie zaśmiecać galerii.

Fotografowane przy pełni. Na "stacku" nic nie było widać, więc ciągłem za uszy.

Druga próba z ASI533, więc ciągle się uczę.

 

Pinwheel Galaxy

 

TS50/330+TSFlat+ASI533 + ZWO L filter

GM8, ASI120MM, ZWOmini Guidescope

 

APT, PHD (MSG, Spiral dithering). DSS , PS5

 

Unity Gain , -10'C

30x240 sekund

Klatki kalibracyjne.

Pinwheel.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniższy projekt zawieszam do następnego sezonu zimowego.

Już nie mam siły nad tym pracować. Im dłużej tym gorzej :) Ale wiem, że ten obiekt nie jest zbyt łatwy, bo nie jest zbyt jasny, a oczekiwałbym nieco więcej.

60 x 3 min, Ha, TS APO 360/60, ASI 183 mm pro.

986995615_IC443Integrationver20210502a.thumb.jpg.ed4b4b86ed27384b0ada3b25259eb37f.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wczoraj. Irys.

 

Na razie tylko 14 klatek po 600 sek (!). Moje najzdłuższe ekspozycje , jak dotąd. 

Tylko Sky Flaty, Darki się dopiero zrobią.

 

TS 50/300 + 533mc pro+ Baader Neodymium

 

Tylko suwaki i krzywe w PS, GradienXterminator.

 

Pełna klatka.

 

 

Irys.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Sebastianus napisał:

No i w pizdu, i cały misterny plan też w pizdu ... tzn. 10 minut

 

 

 

 

IRYSEK.jpg

Jak stosujesz dithering i masz min. 10 klatek to i takie rzeczy znikają. Wczoraj miałem to samo i dało radę. Nie wyrzucaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakimś cudem w trakcie jazdy na miejscówkę, albo nawet i wcześniej, włączył mi się laptop w torbie i niestety umor :( A że do tej pory nie dorobiłem się magic lanterna w canonie, to musiałem klikać ręcznie po 30 sekund x) 6d + 135 mm to nie sprzęt na galaktyki, ale tylko w tym kierunku od początku było wolne od chmur niebo. Kliknąłem 117 razy, czyli prawie godzina, nawet mi się nie chciało kalibrować, ale nawet jakieś kłaczki wyskoczyły

elo.JPG

Edytowane przez Qbszon
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Szybka wrzutka. Materiał sprzed ponad miesiąca, brak czasu na obróbkę. Około 130 x 120 s, ASI1600MMP, MN190/1000. Wiem, gwiazdy- modyfikuję sprzęt. Kalibracja, Mure Denoise, DynamicCrop, DBE, TGV+MMT, roboczo Masked Strech.

doodles.png

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Podejście na luzie do Trąby SHO. Po prostu złożyłem efekty stackowania, żadnej obróbki przygotowawczej. Z kolorami trochę eksperymentowałem na czuja. Oczywiście więcej materiału będzie zbierane i wtedy podejdę do tego na poważnie. 30/74/35 x300.

IC1396test.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.05.2021 o 10:09, Qbszon napisał:

Jakimś cudem w trakcie jazdy na miejscówkę, albo nawet i wcześniej, włączył mi się laptop w torbie i niestety umor :( A że do tej pory nie dorobiłem się magic lanterna w canonie, to musiałem klikać ręcznie po 30 sekund x) 6d + 135 mm to nie sprzęt na galaktyki, ale tylko w tym kierunku od początku było wolne od chmur niebo. Kliknąłem 117 razy, czyli prawie godzina, nawet mi się nie chciało kalibrować, ale nawet jakieś kłaczki wyskoczyły

elo.JPG

 

A dla mnie to zdjęcie to petarda. Kadr jakiego praktycznie nikt nie robi. Pięknie pokazuje bogactwo pola w galaktyki. Aż chyba sam spróbuje ustrzelić coś podobnego :)

  • Lubię 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całą noc zbierałem Łabędzia ale jak już zwijałem manele to sobie pomyślałem, że strzelę z ciekawości w M31. Pechowo się składa, że wschodzi u mnie dokładnie nad Krakowem. Ale tak czy siak 9min materiału zebranego już w sumie za dnia i prymitywna obróbka w 5min.  Dodatkowo pojedyncza klatka. 

ANDRO.jpg

_MG_9429.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.