Skocz do zawartości

XII Zimowy Zlot Astronomiczny - Relacje.


Piotr4d

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Przede wszystkim podziękowania dla organizatorów za dopięcie wszystkiego na ostatni guzik! :) Tak trzymajcie!

Pomimo pogody, a w zasadzie jej braku, był to świetny zlot. Kapitalna atmosfera :Astrobrać:, myślę że to także zasługa miejsca, czuć tam dobrą energię.

Dla mnie osobiście miejsce o wiele bardziej przyjazne niż Lipowiec. Mam nadzieję, że kolejny zimowy zlot także odbędzie się w Farfurnii.

No i do tego to domowe jedzenie... najlepsze z wszystkich zlotów. Nawet może śmiało konkurować z obiadami u Emila :laughing:

 

Specjalne podziekowania dla współlokatorów z Czarnej Dziury ze to że... nie chrapali:brawo::D Mam tylko nadzieję, że ja również nie :P

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mariusz Psut napisał:

Patrzę na zdjęcia rozstawionego sprzętu i ciśnie mi się na usta pytanie. 

Czy obserwowaliście tylko na ekranach laptopów??? 

:(

Ze względu na prognozy pogody, ogólnie nie było za dużo sprzętu do wizuala - miałem ze sobą lornetę i obserwowałem ~3 godziny.

Niebo nawet jak było, to było zasnute cirrusem, także nie miało okazji pokazać swojego potencjału.

Inna sprawa, że do pola obserwacyjnego przylega Farfurnia z rozświetlonymi oknami.

Więc trzeba by znaleźć jakąś "zacienioną" miejscówkę, żeby złapać adaptację, a było tak ślisko, że strach chodzić po nocy ze sprzętem.

 

Edytowane przez bartolini
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zloty zimowe mają specyficzną atmosferę . Myślę, że ten zlot przejdzie do historii jako jeden z najbardziej udanych. Tak wspaniałej atmosfery się nie zapomina . Jeszcze do teraz brzuch mnie boli od śmiechu. Chwilami miałem wrażenie, że od naszego rechotu Farfurnia się zawali :D 

Wielkie podziękowania dla organizatorów oraz dla wszystkich za wspaniałą zabawę, ciekawe rozmowy i nową porcję inspiracji i energii. Oraz dawkę nowej wiedzy.

Cieszę się także, że bliżej poznałem kilka fajnych osób .

 

2 godziny temu, MateuszW napisał:

Miejsce świetne i bardzo przyjazne, choć dojście od samochodu do ośrodka i z ośrodka na pole obserwacyjne nie było przyjazne dla życia ludzkiego :) 

Mój rozcięty łuk brwiowy jest tego dowodem :D. Następnym razem trzeba ubrać "raki"

 

  • Lubię 5
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ode mnie reszta zdjęć ze zlotu :)

Rozmowy i rozmówki :gathering2:

Prelekcja Łukasza @Lukasz83 - Słońce w Ha

Prelekcja Marka @mawmarecki - ESO w Chile i Dreźnie

Prelekcja @don Pedro - o infradźwiękowych obserwacjach meteorów.

Zdjęcie grupowe.

Pierogi lepione przez cały dzień przez gospodynie (z tego co słyszałem to było ich około 1300 sztuk :))

 

_DSC4012.jpg

_DSC4021.jpg

_DSC4022.jpg

_DSC4025.jpg

_DSC4032.jpg

_DSC4033.jpg

_DSC4035.jpg

_DSC4039.jpg

_DSC4043.jpg

_DSC4051.jpg

_DSC4065.jpg

_DSC4074.jpg

_DSC4080.jpg

_DSC4084.jpg

_DSC4104.jpg

_DSC4107.jpg

_DSC4114.jpg

_DSC4118.jpg

Edytowane przez Zybert
  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Zybert napisał:

No właśnie wtedy siedziałem przed kompem i próbowałem się skupiać na tym co pokazywałeś, nadąrzać w obróbce. Także szkoda.

Nic się nie stało, tak tylko się podpytałem :-) Mam nadzieję, że coś wyjaśniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.