Skocz do zawartości

Forum Astromaniak - ogłoszenia, problemy, wnioski, zapytania


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

1 minute ago, lulu said:

No i jeśli się takim okaże to OK - ekolog będzie podlegał sankcjom jak każdy inny, w wyniku działania regulaminu, a nie z powodu fobii na jego punkcie.

 

Panowie. Posty Ekologa z dołożonymi zdjęciami są na maniaku  bardziej merytoryczne niż posty innych użytkowników maniaka w tym wątku

https://astromaniak.pl/viewtopic.php?f=1&t=73198

które nadal są widoczne na cały świat, a jest tam:

- zdjęcie butelki z winem,

- zdjęcie kolekcji jaboli z różną nazwą

- zdjęcie piwo-denaturatu, lub piwa stylizowanego na denaturat, lub denaturatu na piwo

- zdjęcie  słoika z kiszonymi ogórkami

- zdjęcie  gumofilców

- zdjęcie  denaturatu

 

więc w sumie z lulu się zgadzam, że nie ma podstaw do usuwania postów Ekologa, jak inni i bardziej szanowani użytkownicy forum, taki content produkują.

 

Astromaniaka już nie ma.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę parę słów napisać to mile wspominam czas kiedy moderatorem na AM był @Sebastian Ś..

Kolega próbował rozkręcać towarzystwo, w prawie wszystkich dyskusjach bardzo merytorycznie zabierał głos w celu

podtrzymania ciągłości dyskusji, zakładał bardzo ciekawe wątki w tym jeden z moich ulubionych "Posty podczas obserwacji".

Podobnie pracował @Lukacz.

Widać było, że forum działa. W dziale ATM też sporo się wtedy działo, a to za sprawą @Mateusz F i @krzysiek81, @Piotrek K..

A wpisów Ekologa, w ogóle nie czytałem, po prostu mnie nie interesowały. No od czasu do czasu chyba się pojawiały jakieś jego "brzydkie" wpisy,

ale w zasadzie nie zaprzątałem sobie nimi głowy oprócz myśli o tym po co na forum o tematyce astronomicznej takie bzdety. Ale to moja opinia.

Edytowane przez oicam
  • Lubię 2
  • Dziękuję 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Paether napisał(a):

To jest kompletny brak logiki. Jeśli zakładasz, że jakaś dyskusja powinna być zabroniona, to nie tworzysz wcale takiego wątku, albo zakładasz w formie ogłoszenia (decyzja administracji jest taka i taka, bierzemy za to odpowiedzialność) i od razu zamykasz. Zakładanie otwartego wątku, w którym już w pierwszym akapicie jasno nakreślasz o kogo chodzi i dopuszczasz dyskusję, ale zostawiasz sobie wytrych w postaci "jakby co, to usuniemy", to kpina z logiki wynikającej z Twoich słów powyżej i kpina z użytkowników Astromaniaka.  

 

Zechciej zauważyć, że ja dotychczas nie maczałem palców w moderacji, nie ja dopuściłem do rozlania się tego mleka które teraz muszę zbierać. Sprawy zaszły tak daleko, że nie da się ich uporządkować nie dyskutując o nich - ale traktuję tę konieczność jako stan absolutnie wyjątkowy. Nigdy nie zaakceptuję robienia standardu z publicznego obrabiania części ciała komukolwiek - niezależnie od tego kto to jest i jak skrajne emocje wzbudza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, oicam napisał(a):

Jeśli mogę parę słów napisać to mile wspominam czas kiedy moderatorem na AM był @Sebastian Ś..

Kolega próbował rozkręcać towarzystwo, w prawie wszystkich dyskusjach bardzo merytorycznie zabierał głos w celu

podtrzymania ciągłości dyskusji, zakładał bardzo ciekawe wątki w tym jeden z moich ulubionych "Posty podczas obserwacji".

Podobnie pracował @Lukacz.

Widać było, że forum działa. W dziale ATM też sporo się wtedy działo, a to za sprawą Mateusza i Krzyśka.

A wpisów Ekologa, w ogóle nie czytałem, po prostu mnie nie interesowały. No od czasu do czasu chyba się pojawiały jakieś jego "brzydkie" wpisy,

ale w zasadzie nie zaprzątałem sobie nimi głowy oprócz myśli o tym po co na forum o tematyce astronomicznej takie bzdety. Ale to moja opinia.

Nie wyobrażam sobie żeby tolerowanie takich treści miało jakkolwiek wpłynąć pozytywnie na forum. Kiedy miałem na to wpływ to ekolog miał po prostu zamykane tematy z półnagimi paniami I niewybrednymi memami...

Nie wspominam tego dobrze właśnie przez wieczną walkę z wiatrakami.

 

Dobrze byłoby właśnie poświęcić energię na produkcję dobrych treści i rozruszanie forum zamiast jakichś analiz prawniczych regulaminu. 

 

@lulu a kto do tego dopuścił? To nie było czasem tak, że jako jedyny byłeś za tym? A @Lukaczszukał jakichś sposobów w stylu kącik, żeby Twoje poczucie sprawiedliwości było ok?

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, lulu said:

 

Zechciej zauważyć, że ja dotychczas nie maczałem palców w moderacji, nie ja dopuściłem do rozlania się tego mleka które teraz muszę zbierać. Sprawy zaszły tak daleko, że nie da się ich uporządkować nie dyskutując o nich - ale traktuję tę konieczność jako stan absolutnie wyjątkowy. Nigdy nie zaakceptuję robienia standardu z publicznego obrabiania części ciała komukolwiek - niezależnie od tego kto to jest i jak skrajne emocje wzbudza.

 

To bądź konsekwentny i usuń zdjęcia alkoholi z merytorycznego wątku Ekologa https://astromaniak.pl/viewtopic.php?f=1&t=73198 który zawiera złośliwe i kpiące wypowiedzi innych użytkowników maniaka w kierunku Ekologa.

 

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lulu napisał(a):

Sprawy zaszły tak daleko, że nie da się ich uporządkować nie dyskutując o nich - ale traktuję tę konieczność jako stan absolutnie wyjątkowy.

 

I właśnie to jest efekt trollingu. Sam fakt pojawiania się takich dyskusji moim zdaniem to powód aż nadto dobry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Sebastian Ś. napisał(a):

Nie wyobrażam sobie żeby tolerowanie takich treści miało jakkolwiek wpłynąć pozytywnie na forum. Kiedy miałem na to wpływ to ekolog miał po prostu zamykane tematy z półnagimi paniami I niewybrednymi memami...

Nie wspominam tego dobrze właśnie przez wieczną walkę z wiatrakami.

 

Dobrze byłoby właśnie poświęcić energię na produkcję dobrych treści i rozruszanie forum zamiast jakichś analiz prawniczych regulaminu. 

 

@lulu a kto do tego dopuścił? To nie było czasem tak, że jako jedyny byłeś za tym? A @Lukaczszukał jakichś sposobów w stylu kącik, żeby Twoje poczucie sprawiedliwości było ok?

 

Sebastian, powtórzę - to nie ja zostawiłem na forum ponad pół tysiąca wpisów jawnie łamiących zasady regulaminu, Netykiety, a czasem najprostsze standardy obyczajowe. Jeśli chcesz powiedzieć, że kiedykolwiek zachęcałem aby je tolerować, to mówiąc najdelikatniej mijasz się w sposób zasadniczy z prawdą. Podczas nieregulaminowych, zawstydzających nagonek na ekologa, sprzeciwiałem się zawsze stosowaniu wobec ludzi metod linczu i publicznemu mieszaniu ich z błotem. To nie ma nic wspólnego z tolerowaniem nieregulaminowych wpisów. Kącik utworzony przez Marcina nie miał być dla nich przechowalnią - gromadził wpisy regulaminowe, choć kontrowersyjne, które chcieliśmy wyłączyć z dostępu dla botów wyszukiwarkowych i nowych użytkowników. Chętnie z Tobą podyskutuję, ale trzymajmy się faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, lulu napisał(a):

 

Zechciej zauważyć, że ja dotychczas nie maczałem palców w moderacji, nie ja dopuściłem do rozlania się tego mleka które teraz muszę zbierać. Sprawy zaszły tak daleko, że nie da się ich uporządkować nie dyskutując o nich - ale traktuję tę konieczność jako stan absolutnie wyjątkowy. Nigdy nie zaakceptuję robienia standardu z publicznego obrabiania części ciała komukolwiek - niezależnie od tego kto to jest i jak skrajne emocje wzbudza.

 

To może zamiast przeczyć własnym założeniom, lepiej uczynić podmiotem dyskusji regulamin, treści chciane/niechciane, itp., zamiast rozpoczynać wątek akapitem personalnym i kwiecistym opisem "kozła ofiarnego"? :read:

Może też dla transparentności warto na samym początku jasno wyłożyć, kto za co odpowiada, kto miałby trzymać pieczę nad wypracowanymi zasadami, zamiast chować się za bliżej nieokreśloną liczbą mnogą "my"? 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lulu napisał(a):

 

Sebastian, powtórzę - to nie ja zostawiłem na forum ponad pół tysiąca wpisów jawnie łamiących zasady regulaminu, Netykiety, a czasem najprostsze standardy obyczajowe. Jeśli chcesz powiedzieć, że kiedykolwiek zachęcałem aby je tolerować, to mówiąc najdelikatniej mijasz się w sposób zasadniczy z prawdą. Podczas nieregulaminowych, zawstydzających nagonek na ekologa, sprzeciwiałem się zawsze stosowaniu wobec ludzi metod linczu i publicznemu mieszaniu ich z błotem. To nie ma nic wspólnego z tolerowaniem nieregulaminowych wpisów. Kącik utworzony przez Marcina nie miał być dla nich przechowalnią - gromadził wpisy regulaminowe, choć kontrowersyjne, które chcieliśmy wyłączyć z dostępu dla botów wyszukiwarkowych i nowych użytkowników. Chętnie z Tobą podyskutuję, ale trzymajmy się faktów.

@lulu kto jest autorem tych 0,5 tys. nieregulaminowych wpisów, łamiących netykietę bądź standardy obyczajowe?

Czy to są różni autorzy czy jeden?

Edytowane przez oicam
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Paether napisał(a):

 

To może zamiast przeczyć własnym założeniom, lepiej uczynić podmiotem dyskusji regulamin, treści chciane/niechciane, itp., zamiast rozpoczynać wątek akapitem personalnym i kwiecistym opisem "kozła ofiarnego"? :read:

Może też dla transparentności warto na samym początku jasno wyłożyć, kto za co odpowiada, kto miałby trzymać pieczę nad wypracowanymi zasadami, zamiast chować się za bliżej nieokreśloną liczbą mnogą "my"? 

 

Wątek temu dokładnie służy.

 

5 minut temu, oicam napisał(a):

@lulu kto jest autorem tych 0,5 tys. nieregulaminowych wpisów, łamiących netykietę bądź standardy obyczajowe?

Czy to są różni autorzy czy jeden?

 

T głównie ekolog oczywiście - ale pod nóż poszły również nieregulaminowe ataki na niego mające obraźliwy, poniżający charakter. Czasem po usunięciu jednego wpisu musiałem usunąć kilka kolejnych które się do niego odnosiły, aby nie zdemolować logiki wątku. W kilku przypadkach usunąłem hurtowo całe wątki jeśli zaczynały się czymś nieregulaminowym, a potem zawierały reakcje ludzi na taki wpis - zostawianie ich nie miałoby sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lulu napisał(a):

 

Wątek temu dokładnie służy.

 

Temu, czyli? Na start dostajemy akapit personalny i tekst o koźle ofiarnym, ale okazuje się, że takie treści są bardzo niewskazane. 

 

P.S. Polecam multicytat (to ten plusik obok "cytuj"), ale jakby co, będę łączył kolejne posty ;) 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po co stwarzać możliwość i zachęcać do takiej twórczości? Ja bym nie tworzył działu pod jedną osobę. Jest regulamin, regulamin jest łamany no to restrykcje i to kończy temat.

Będzie się trzymał regulaminu to dobrze, nie będzie to też dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Paether napisał(a):

P.S. Polecam multicytat (to ten plusik obok "cytuj"), ale jakby co, będę łączył kolejne posty ;)

 

Przepraszam, staram się odpowiadać na bieżąco i nowe wpisy pojawiają się często w trakcie kiedy zamieszczam już odpowiedź.

 

5 minut temu, oicam napisał(a):

No to po co stwarzać możliwość i zachęcać do takiej twórczości? Ja bym nie tworzył działu pod jedną osobę. Jest regulamin, regulamin jest łamany no to restrykcje i to kończy temat.

Będzie się trzymał regulaminu to dobrze, nie będzie to też dobrze.

 

To nie jest zachęta ani działanie pod jedną osobę. Jeśli uznajemy że temat UFO jest dopuszczalny na forum, ale na tyle kłopotliwy że nie powinien pojawiać się w dowolnym miejscu obciążając forum chociażby wizerunkowo, to najrozsądniejsze wydaje się wydzielenie go do osobnej przegródki - jak nietypowe śrubki w warsztacie. Jeżeli uznajemy że to temat niedopuszczalny, to sobie to powiedzmy - temu służy uruchomiony na Astromaniaku wątek ( @Paether ) - a ja ostrzę kosę i do roboty...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, lulu said:

Jeśli uznajemy że temat UFO jest dopuszczalny na forum, ale na tyle kłopotliwy że nie powinien pojawiać się w dowolnym miejscu obciążając forum chociażby wizerunkowo, to najrozsądniejsze wydaje się wydzielenie go do osobnej przegródki - jak nietypowe śrubki w warsztacie. Jeżeli uznajemy że to temat niedopuszczalny, to sobie to powiedzmy - temu służy uruchomiony na Astromaniaku wątek ( @Paether ) - a ja ostrzę kosę i do roboty...

 

Oficjalnie pytam czy temat alkoholowy i nawiazania do alkoholi oraz kpiny z uzytkownikow ktore przywoluja mocne trunki sa dopuszczalne na astromaniak.pl?

 

Mimo licznych zapewnien @lulu ze tak nie jest, nadal sa zdjecia trunkow + niewybredne wypowiedzi w cytowanym wczesniej watku.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie mi pisac na wątku poruszajacym problemy innego forum jako mod  hosta tegoż wątku, serio, to nie jest normalne.

 

Pod uwagę do kolegów moderatorow z Astromaniaka, jako user, czuje sie lepiej w miejscu gdzie są okresy ciszy niż w miejscu gdzie ciągle coś brzęczy bez sensu. Jako moderator czuje sie lepiej gdy nie musze na dzień dobry, poświecać pół godziny na przeglądanie, gdzie ktoś zostawił śmiecia (nie opinii innej niz moja, śmiecia). Na Astropolis to był w którymś momencie poważny problem, również prywatnie, dla mnie. Odbierało przyjemność bycia w grupie i zabijalo cheć do dyskusji, wszelkiej. Po kilku postach ciekawej wymiany wiedzy wpadałeś na coś, co po prostu wywoływało impuls "patola, wychodze".  

Pozdrawiam.

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mkowalik napisał(a):

 

Oficjalnie pytam czy temat alkoholowy i nawiazania do alkoholi oraz kpiny z uzytkownikow ktore przywoluja mocne trunki sa dopuszczalne na astromaniak.pl?

 

Mimo licznych zapewnien @lulu ze tak nie jest, nadal sa zdjecia trunkow + niewybredne wypowiedzi w cytowanym wczesniej watku.

 

Zastanawiam się co robić. Ktoś jeszcze uważa, że wątek zawiera niewybredne wypowiedzi i kpiny z użytkowników? Pytam, bo ówczesna ekipa moderatorska była najwyraźniej innego zdania, a sam Moderator Globalny brał w tych alkoholowych igraszkach aktywny udział...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, lulu napisał(a):

 

Zastanawiam się co robić. Ktoś jeszcze uważa, że wątek zawiera niewybredne wypowiedzi i kpiny z użytkowników? Pytam, bo ówczesna ekipa moderatorska była najwyraźniej innego zdania, a sam Moderator Globalny brał w tych alkoholowych igraszkach aktywny udział...


Niezmiennie chętnie pomogę.
Wątek o którym pisze @mkowalik  (linkując do niego) to ten https://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=1&t=73198

Wątek w którym "sam Moderator Globalny brał  w tych alkoholowych igraszkach aktywny udział"  (czyli ja) zawiera również "igraszki" Administratora/ Opiekuna Technicznego Forum Astromaniak -  czyli Twoje ;),
jest tutaj  https://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?p=596724#p596724

Najwyraźniej mylisz wątki,  co może sugerować że nie do końca jesteś, lub chcesz być, zorientowany w tematyce o której usiłujesz dyskutować przy pomocy manipulacji faktami. Niestety sporo  już tutaj zamieściłeś takich wpisów nie mających oparcia w rzeczywistości. Było to omawiana na Astromaniaku w  3 usuniętych ( przez Krzysztofa -  za Twoim przyczynkiem) tematach,  dotyczących TREŚCI  które tworzy(ł )ekolog.

Ale za dużo tego więc odniosę się później.

 

Edytowane przez Lukacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mkowalik napisał(a):

 

Panowie. Posty Ekologa z dołożonymi zdjęciami są na maniaku  bardziej merytoryczne niż posty innych użytkowników maniaka w tym wątku

https://astromaniak.pl/viewtopic.php?f=1&t=73198

które nadal są widoczne na cały świat, a jest tam:

- zdjęcie butelki z winem,

- zdjęcie kolekcji jaboli z różną nazwą

- zdjęcie piwo-denaturatu, lub piwa stylizowanego na denaturat, lub denaturatu na piwo

- zdjęcie  słoika z kiszonymi ogórkami

- zdjęcie  gumofilców

- zdjęcie  denaturatu

 

więc w sumie z lulu się zgadzam, że nie ma podstaw do usuwania postów Ekologa, jak inni i bardziej szanowani użytkownicy forum, taki content produkują.

 

Astromaniaka już nie ma.

 

 

 

Już myslałem, że odkopałeś jakiś starszy wątek sprzed dekady, bo wtedy też było sporo podobnego humoru. Ciężko się tutaj dziwić, aby inni użytkownicy maniaka zachowali powagę w takim temacie. 

 

Aha rozbudowa Hyde Parku mnie rozwaliła - wygląda na zaproszenie różnej maści ekspertów - jak przyjdzie odpowowiednia publika to nawet ekolog zniknie w tłumie ;) .

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pewnym momencie nawet ludzie tworzący PZPR stwierdzili, że czas na samorozwiązanie, by zaistnieć pod innymi sztandarami.

A gdyby tak zarchiwizować całego Astromaniaka, zapisać go "jak jest" i w tej postaci udostępnić wszystkim, którzy są lub byli z nim emocjonalnie związani? Ta uporczywa opieka paliatywna nad konającym forum jest po prostu smutna. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nazwałbym Astromaniaka "konającym forum". Może troszkę poszedł na "boczny tor", dzieje się dużo mniej, aczkolwiek są działy (nie giełda) gdzie regularnie są nowe wpisy. Nie wczytywałem się zbytnio w to co powyżej, ale chodzi chyba o wpisy ekologa?.No cóż ludzie są różni, ja nie wchodzę do działu HydePark itp. nie widzę tych wpisów i śpię spokojnie. Astromaniak, to nadal forum z bardzo dużą zawartością wiedzy i doświadczeń astronomicznych fajnych ludzi kochających nocne niebo, jedni je kochają i akceptują inni wybrali aktywność na innych forach astro i....w wolnym kraju chyba o to chodzi?. Prawda? 

  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadziwiające, że taki niepozorny Ziomal 0,7 L z lekką nutą wiśni tak niektórych drażni. A przecież jest wybór - truskawka, malina, owoce lasu...

 

I tym optymistycznym, owocowym akcentem chciałbym zakończyć swój udział w tej dyskusji. Czuję się naprawdę niezręcznie - nie spodziewałem się, że anons wątku o porządkach rozpocznie taką obszerną dyskusję na Astropolis. Dziękuję naszej Zaprzyjaźnionej Konkurencji za cierpliwość i gościnę, dziekuję za wszystkie głosy, przepraszam jeśli komuś nie zdołałem odpowiedzieć w zadowalający czy wyczerpujący sposób. Jestem do dyspozycji na Astomaniaku, chętnie odpowiem na dalsze uwagi w zaanonsowanym na wstępie dyskusji wątku: https://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=9&t=73296

Edytowane przez lulu
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, lulu said:

I tym optymistycznym, owocowym akcentem chciałbym zakończyć swój udział w tej dyskusji. Czuję się naprawdę niezręcznie - nie spodziewałem się, że anons wątku o porządkach rozpocznie taką obszerną dyskusję na Astropolis. 

 

O jakich porządkach piszesz, jak te złośliwe i prześmiewcze wpisy bijące do Ekologa poparte zdjęciem alkoholu i ujemną zawartością astro-merytoryki, są nadal widoczne na astromaniaku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lulu napisał(a):

I tym optymistycznym, owocowym akcentem chciałbym zakończyć swój udział w tej dyskusji.  Jestem do dyspozycji na Astomaniaku, chętnie odpowiem na dalsze uwagi w zaanonsowanym na wstępie dyskusji wątku.

image.png.f0409664a62202f80a66860418d4c7c5.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I za to "cenię "moderację Astromaniaka :)  Na koniec wycinanko :D Skąd ja to znam.

Zamiast rozwiązać problem, ciach...

A czy nie chodziło o nabranie mocy nowego regulaminu, przy zastosowaniu którego można już wymyć, wyczyścić wszystko  ? :)

Stosując jako zasłonę dymną posty ekologiczne ? Przedziwne, ale tutaj mnie już nic nie zdziwi, jeśli by tak było.

@lulu a propo wycinanek zapytaj Krzyśka... Trzeba być czujnym i zapisywać swoje posty...kuriozum.

Edytowane przez m_jq2ak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.