Skocz do zawartości

Forum Astromaniak - problemy, wnioski, zapytania


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Jak najbardziej chcę coś napisać bo mnie irytuje ten płacz. Nic nie muszę pić aby stwierdzić, że jednostki nie wytrzymują emocji. Poznałem Dominika osobiście w Roztokach Górnych i okazał się dobrym człowiekiem. Obstawiam, że osoby przeciwne jemu mają jakieś zaszłe napinki z forum, a w rzeczywistości nigdy ze sobą nawet nie porozmawiały. Nie jestem za ani przeciwko bo tam nie przebywam, ale teraz co chwilę oburzeni będą tutaj przychodzić i przelewać żale. Będzie o dyktatorach, o cenzurach, że komuna wróciła i zapanowało zło, on zrobił to i tamto, że logo krzywe, zamknął wątek !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tupiecie nóżkami jak małe dzieci i do tego płacząc że wam zabawke wzieli. Tak to porównuje do zmiany loga Astromaniaka. Smiech na sali jak dla mnie. Biore popcorn i czytam całośc od poczatku bo komedia niezła. Parodia sie z tego zrobiła. Dziekuje za uwage. 

Edytowane przez Amator-astro
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łojezu .... tak czułem że takie łajno z tego wyjdzie prędzej czy później ... sam proponowałem pomoc a utrzymaniu Astromaniaka jako wieloletni bywalec ... ale wiedziałem z góry

że są tam zapewne osoby "znacznie bardziej zaznajomione merytorycznie i praktycznie" jak moja osoba .... widzę że się myliłem ..... żeby się 2 ludzi ze sobą nie mogło dogadać ? dajcie spokój .... ale fakt faktem szkoda portalu .. jeśli to tak dalej się będzie toczyć ...  ale myślę że AM powinien być dla ludzi a nie ludzie dla AM ....    całe szczęście że jest webarchive i jak całkowicie się tam popierzy ... to baza wiedzy pozostanie w jakiś tam sposób po Januszu ...  

Edytowane przez komprez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, ekolog napisał:

Styl "humorystyczny" Daniela ("kto się upiera przy startym logo może odejść") no może nie jest najdelikatniejszy (Danielu Woś i tu zaapeluje - unikaj go :!: ) ale przecież nikogo no zbanował 8)

Żadnych "Danieli" w to nie mieszaj :lanie:

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Winter said:

Jak najbardziej chcę coś napisać bo mnie irytuje ten płacz. Nic nie muszę pić aby stwierdzić, że jednostki nie wytrzymują emocji. Poznałem Dominika osobiście w Roztokach Górnych i okazał się dobrym człowiekiem. Obstawiam, że osoby przeciwne jemu mają jakieś zaszłe napinki z forum, a w rzeczywistości nigdy ze sobą nawet nie porozmawiały. Nie jestem za ani przeciwko bo tam nie przebywam, ale teraz co chwilę oburzeni będą tutaj przychodzić i przelewać żale. Będzie o dyktatorach, o cenzurach, że komuna wróciła i zapanowało zło, on zrobił to i tamto, że logo krzywe, zamknął wątek !

Przynajmniej wiadomo juz po co dyskredytujesz cały wątek. Poznałeś i bardzo dobrze - nie możesz napisać tego normalnie? Sam masz chyba jakies emocje bo inaczej widziałbyś że  nikt nie twierdził, że Domek to "zły człowiek". To że ktoś nie nadaje się do zarządzania ludźmi i nie ma kwalifikacji do zarządzania forum, nie oznacza że jest złym człowiekiem. Czy wyrażam się zrozumiale? Co więcej, przypuszczam, że Domek ma dobre intencje. Ale dobre intencje to za mało, trzeba tez umieć je wcielić i umieć rozmawiać z ludźmi. Sztuka prowadzenia forum to także sztuka słuchania, konwersacji i kompromisów i przede wszystkim nauka bycia obiektywnym. 

 

I dla twojej informacji, watek nie powstał bo ktoś ma jakąś "napinkę z przeszłości" zrozum to wreszcie i przestań na siłę dorabiać do tego jakąś historię. Pisze wyraźnie czemu wątek powstał.  Dlaczego nie potrafisz tego zaakceptować, a zamiast tego tworzysz kłótnię i zmuszasz mnie do zajęcia obronnej pozycji. Czy dążysz właśnie do tego by wątek został zamkniety ? 

 

Jeśli temat spowoduje, że Bogdan lub ktokolwiek inny przynajmniej mocno przystopuje Domka, to spełni swoją rolę. Zamykanie i kneblowanie ust userom nigdy i nigdzie nie przynosiło dobrych rezultatów, ponieważ tak czy inaczej wyjdzie to gdzie indziej. 

 

Edytowane przez Nieważne
  • Lubię 7
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za sam tytuł który stworzyłeś powinieneś stąd wylecieć. Zamykanie wątków odbywało się też tutaj na astropolis i wszyscy żyją, nikt nikogo nie spytał o zdanie. Nikt z płaczem nie leciał na AM czy FA. Skoro użytkownicy AM nie potrafią utrzymać emocji na wodzy i zaczynają wyciągać na kogoś brudy z przeszłości w danym wątku i dotyczy to nowego administratora oraz niedawnych wydarzeń w rodzinie Janusza to uważam, że tego typu szczeniackie zachowania nie mają racji bytu. Śmieszne dąsy o byle gówno.
Skoro ten człowiek jest taki zły bo ewidentnie jest demonizowany to wyłóżcie kawę na ławę co z nim jest nie tak, jakie są jego winy, że nie dajecie mu szansy już po 2 dniach.
No i na dodatek przerzucasz winę za kłótnię na mnie ale sam zacząłeś krzyk o dyktaturze. Słaba zagrywka wyparcia własnej odpowiedzialności za poruszenie użytkowników AP. W sumie nie będę dalej pisał bo oto nie ma sensu, możecie się dalej klepać po pleckach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Winter napisał:

Za sam tytuł który stworzyłeś powinieneś stąd wylecieć...

Co do wielu rzeczy nie można być pewnym. Jednakże co do tego, że w łapy mógłbyś dostać moderatora to jestem pewien, że coś takiego nie będzie miało to miejsca :) Uffff

 

Mądry jesteś bo to nie dotyczy Ciebie. Gdyby tak, to byłbyś jednym z tych pierwszych, który by płakali.

 

P.S. Ładnie się "rozbusurmaniłeś" przez te kilka lat. Na początku cicho-ciemny, teraz buzia od ucha do ucha.

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, DominikRD napisał:

P.S. Ładnie się "rozbusurmaniłeś" przez te kilka lat. Na początku cicho-ciemny, teraz buzia od ucha do ucha.

30 minut temu, Winter napisał:

Dziękuję za komplementy.

To bezsprzecznie brzmi, jakbyście się znali od kilku lat ;)

Umówcie się na piwo, np. jutro, bo weekend :)
 

Panowie, uspokójcie się proszę. Przenieście to może na PW. Zaraz od "dyktatury na AM" przejdziemy do osobistych wojen pomiędzy użytkownikami, którzy de facto nie mają ku temu żadnych powodów. To nie potrzebne.

Edytowane przez wimmer
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Winter said:

Za sam tytuł który stworzyłeś powinieneś stąd wylecieć. Zamykanie wątków odbywało się też tutaj na astropolis i wszyscy żyją, nikt nikogo nie spytał o zdanie. Nikt z płaczem nie leciał na AM czy FA. Skoro użytkownicy AM nie potrafią utrzymać emocji na wodzy i zaczynają wyciągać na kogoś brudy z przeszłości w danym wątku i dotyczy to nowego administratora oraz niedawnych wydarzeń w rodzinie Janusza to uważam, że tego typu szczeniackie zachowania nie mają racji bytu. Śmieszne dąsy o byle gówno.
Skoro ten człowiek jest taki zły bo ewidentnie jest demonizowany to wyłóżcie kawę na ławę co z nim jest nie tak, jakie są jego winy, że nie dajecie mu szansy już po 2 dniach.
No i na dodatek przerzucasz winę za kłótnię na mnie ale sam zacząłeś krzyk o dyktaturze. Słaba zagrywka wyparcia własnej odpowiedzialności za poruszenie użytkowników AP. W sumie nie będę dalej pisał bo oto nie ma sensu, możecie się dalej klepać po pleckach.

"gówno", "szczeniackie" itd...czy ja powinieniem właściwie odpisywać. Odpowiem tak. Lubię gości którzy bronią swoich kumpli i nadstawiają swoją pierś - serio, doceniam. Ale niestety tym razem stajesz nie po tej stronie barykady. Przeczytaj jeszcze raz wątek otwierający na spokojnie - bo sam się emocjonujesz i postaraj się być obiektywny. Przeczytaj też na spokojnie post MateuszaW na AM w tym wątku: https://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=2&t=52927 chyba 13 od góry, bo to jest creme de la creme. Może coś do ciebie dotrze, a jak popytasz starszych userów to i te "winy" znajdziesz. Ja specjalnie tu tego nie rozwlekam. Utrzymuję  opinię o apodyktyczności, skandalicznej  "dykatorskiej" postawie, braku cienia aurorefleksji i jakichkolwiek kwalifikacji Domka do bycia moderatorem, a co dopiero administratorem forum które z zasady jest zbiorem przeróżnych ludzi i osobowości.

 

Co do płaczu i "latania" na AM czy FA" - kolego, nie wiem od kiedy jesteś w astro społeczności, ale uwierz mi, że takiego latania to tu było dużo i to w obydwa kierunki i w poprzek. Nie warto się kłócić. Za zbyt może kontrowersyjny tytuł - przepraszam. Czy możemy Winter uznać ta sprawę za zamkniętą ?

 


Chciałbym dodać, że widząc prawidłowe reakcje Bogdana J na sytuację (choć zdaje się usprawiedliwiać Domka więc...) i możliwość wymiany zdań, opinii na AM ten wątek traci sens. Jak będzie dalej na AM... to się kiedyś okaże. Ja osobiście już tam nie wracam. To koniec pewnej ery. Oby się ułożyło i jak w bajkach wszyscy byli szczęśliwi.  

 

 

Chciałbym też podziękować ekipie administrującej Astropolis za wyrozumiałość i że wątek mógł trwać. Bardzo sobie chwalę muszę przyznać. 

 

I nie wiem.... chyba to wszystko. 

Pozdr.

 

 

Edytowane przez Nieważne
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Histeria do potęgi ntej. Jestem po złej stronie barykady choć nikogo nie bronię, Bogdan wyraźniej się wypowiada będąc za Dominikiem - ale on jest ok. Tylko i wyłącznie dlatego że się z wami nie zgadzam to ja jestem złym charakterem. Brawo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Winter napisał:

Tylko i wyłącznie dlatego że się z wami nie zgadzam to ja jestem złym charakterem.

Sądzę, że nie dlatego - bardziej wnioskowałbym, że po formie Twoich wypowiedzi. Nie zgadzać się masz zawsze prawo (jak koledzy, którym nie podobało się to co się wydarzyło na AM), tak samo jak każdy ma prawo do popełniania błędów.

 

Wiemy już kto jest po której stronie - prosiłbym o odpuszczenie waśni i wykrzykiwania racji (bo każdy ma swoje) - więcej zrozumienia dla siebie nawzajem.

Sytuacja na astromaniaku wraca do normy i trzymam mocno kciuki, żeby ułożyło się po myśli wszystkich - adminów, moderatorów i przede wszystkim użytkowników tamtego forum.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że sytuacja na AM wróciła do normy - jest dialog i wymiana poglądów, a o to chodziło. Więc AP raczej nie jest zagrożone zalaniem falą 10677 uchodźców z AM ;)

 

Chciałbym bardzo podziękować załodze AP za życzliwość i wsparcie. Niby drobny gest, kilka słów typu "rozumiemy, nie martwcie się, będzie dobrze", a jednak bardzo dużo to daje - poczucie, że człowiek nie zostaje sam z problemem. Wg mnie to właśnie w takich drobnych życzliwych gestach ujawnia się klasa człowieka. Dzięki! :)

 

Natomiast kolegów naburmuszonych naszym - jakoby - dziecinnym wypłakiwaniem się proszę, po pierwsze, o bardziej wnikliwe zapoznanie się z tym co pisaliśmy (tu i na AM), bo mam wrażenie, że opisaliśmy problem spokojnie, rzeczowo i merytorycznie (a przynajmniej taką mam nadzieję :) ), i że były podstawy do niepokoju o dalszy los forum.

 

A po drugie, życzę też na przyszłość nieco więcej empatii - za moment to wy możecie się znaleźć w podobnej sytuacji, na jakimś innym, ulubionym przez was forum, i wtedy może się okazać, że życzliwe słowo napisane przez kogoś z zewnątrz będzie bardzo cenne.

 

Tak jak pisał Jesion - tworzymy jedną społeczność, mimo tego, że lubimy różne fora, i warto to pielęgnować, chociażby po to, żeby zapobiegać jakimś podziałom czy kłótniom w przyszłości :)

Edytowane przez Piotr K.
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Piotr K. napisał:

Tak jak pisał Jesion - tworzymy jedną społeczność, mimo tego, że lubimy różne fora, i warto to pielęgnować, chociażby po to, żeby zapobiegać jakimś podziałom czy kłótniom w przyszłości

Chciałbym to podkreślić. Budujmy przyszłość środowiska, nie dopuszczajmy do podziałów, gaśmy pożary w zarodku, bądźmy wyrozumiali na błędy, reagujmy empatią na krzywdę (przede wszystkim taką, która nie dotyczy nas). Po prostu nie bądźmy obojętni. 

A nas adminów pilnujcie, żeby nam nie odwalało. Macie wpływ, nawet jak czasami go bezpośrednio nie odczuwacie. Nie odpuszczajcie. Nie bądźcie obojętni (powtarzam się).

Wracajcie na AM i twórzcie swój wirtualny dom - pomóżcie adminom i moderatorom. Myślę, że kryzys został zażegnany i jestem bardzo dumny, że mogłem choć troszkę pomóc (pewnie jak zwykle przesadzam ze swoją rolą). Powodzenia koledzy i koleżanki.

 

james corden thank you GIF by The Late Late Show with James Corden

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super :) A tak już na marginesie, to skojarzyło mi się, że kiedyś, za dzieciaka, jak któryś koleżka w podstawówce zaczynał przeginać, to mu się mówiło "Jesteś u pani!", i często to go pacyfikowało :) Wygląda na to, że obecnie w naszym astroświatku, gdy komuś odwala, warto próbować metody "Jesteś na Astropolis!". Jeden wątek że na AM się źle dzieje, dwa telefony od kolegów z AP do nowego moderatorstwa AM, i zapanował spokój :) To kto tu jest szefem wszystkich szefów...? ;)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Piotr K. napisał:

To kto tu jest szefem wszystkich szefów...? ;)

Adam/Dominiki/Robert etc.: "Zaraz. Chwila… moment. Co jest, jestem waszym szefem.

Marek: Ale pan Krzysztof Jarzyna ze Szczecina jest szefem wszystkich szefów. Co złego, to nie my."

 

Tak więc tego ... :D 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w prywatnej rozmowie z @Adam_Jesion porównałem fora astronomiczne do polskich klubów piłkarskich znajdując dosyć ciekawą analogię.

W ostatnim czasie 'Wisła Kraków' próbuje zacząć na nowo i potrzebuje wsparcia głównie ludzi z nią związanych ale i z zewnątrz ^_^ Nadal się zgadza :D

  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.