Skocz do zawartości

Forum Astromaniak - problemy, wnioski, zapytania


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny wątek założony pod wpływem emocji.

Jak mi się coś nie spodobało na astromaniaku to przyszedłem na astropolis i koniec problemów. Osoby zostały wybrane i nic tego nie zmieni. Już się pojawiła negatywna opinia i  być może inni też coś takiego napiszą i do czego to ma doprowadzić ? Ma to dotrzeć do rodziny Janusza , że na forach astronomicznych zrobiła się wrzawa bo jakiemuś randomowi się coś nie spodobało ?  Po co im to w takiej sytuacji w której się znajdują ?

Jak dla mnie temat zdecydowanie do kosza. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nie interesuje ile pracy wymaga administrowanie, rozmawiałem kiedyś z Januszem i mówił, że codziennie tyle wątków do zamknięcia, użeranie się z botami reklamowymi, trolami/juzerami którzy wchodzą, żeby porobić zadymy czy zakładają obraźliwe konta, przyjmowanie nowych użytkowników itd. itp.

Najlepiej zrobić krzyk o logo i zmieszać z błotem grafika czy admina, robić personalne wycieczki poniżej krytyki a potem z zaciśniętymi piąstkami i z łezką w oku założyć puste anonimowe konto na drugim forum i tu robić śmietnik, uprzykrzając adminowi życie koniecznością jego moderacji. Gratulacje.

  • Lubię 1
  • Zmieszany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z krytykujących mógł przecież wystąpić o przejęcie domeny, opłacenie jej z własnych pieniędzy, poświęcenia mnóstwa czasu na prowadzenie i udoskonalenie forum.Astromaniak jako forum wisiało nad przepaścią, wszyscy się martwił  o jego przyszłość, a teraz jak znalazł się ktoś kto stara się to wyciągnąć z bagna robi się zadymę o zmianę loga, ludzie są niemożliwi delikatnie mówiąc.Przypominam że taka była wola rodziny aby przekazać forum Dominikowi oraz Bogdanowi i to należy uszanować 

Edytowane przez krzysiek81
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, krzysiek81 napisał:

Przypominam że taka była wola rodziny aby przekazać forum Dominikowi oraz Bogdanowi i to należy uszanować 

A czy zostało to gdziekolwiek napisane? Mi się bardzo nie spodobał sposób przejęcia forum, bez nawet słowa do użytkowników. 

A posty Domka niejednokrotnie doprowadzały mnie do szału. Szczerze mówiąc na początku nie byłem pewien czy to on (zmiana nicka). Wydaje mi się że i tak jest dość stonowany jak na siebie. Ale jego przeszłość powinna jednoznacznie przekreslic jego możliwość administrowania. 

Godzinę temu, krzysiek81 napisał:

To mi wygląda na skowyt rozkapryszonych szczeniaków których życie jest do tego stopnia nudne że najlepiej co im wychodzi  to krytyka innych

Wybacz, ale nie rozumiem co kieruje ludźmi takimi jak ty, którzy zamiast próby zrozumienia argumentów drogiej strony potrafi ich jedynie obrażać, uważając swoje stanowisko za święte? Ja nie uważam się za taką osobę, jaką odpisałeś, a również nie podoba mi się ta sytuacja. 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O woli rodziny w sprawie forum wyraźnie napisał Bogdan Jarzyna na Astromaniaku, ja nikogo nie obrażam, proszę sobie poczytać na Astromaniaku tam padły obraźliwe słowa, poprostu jest to dla mnie dziecinada i tyle, ale ludzie zamiast napisać coś konkretnego i na temat wolą zajmować się pierdołami. Zaraz mi ktoś napisze że staje po czyjejś stronie, otóż odrazu mówię nic z tych rzeczy, interesuje mnie tylko merytoryka na forum a wszystkie tym podobne zadymki powinny być cięte równo z trawą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraźliwych słów może było z 2 lub 3 bo komuś ciśnienie puściło.

 

Jednakże było wiele postów rzeczowych z cennymi wskazówkami. Jeśli ktoś nie umie przyjąć konstruktywnej krytyki to ja już nie mam więcej pytań.

 

Po prostu forum AM dostało się w ręce nieodpowiedniej osoby.

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, krzysiek81 napisał:

Każdy z krytykujących mógł przecież wystąpić o przejęcie domeny, opłacenie jej z własnych pieniędzy, poświęcenia mnóstwa czasu na prowadzenie i udoskonalenie forum.Astromaniak jako forum wisiało nad przepaścią, wszyscy się martwił się o jego przyszłość...

Popieram w 100%.

Krytykowac najlatwiej. Zakładam, ze alternatywą bylo najzwyklejsze zamkniecie forum, a pozniej płacz ze straty.

Jako ze na AM korzystam tylko z dwoch dzialow astrofotografia i sprzedam, to jestem zadowolony z podniesienia sie merytorycznej jakosci postow w pierwszym dziale.

 

Ddnosnie demokracji na forum - to sie nigdy nie sprawdza. Zawsze ktos musi podjac finalna decyzje i pewnej rzeszy ludzi to nieodpowiada. Tak niestety dziala demokracja - rządy wiekszosci, a mniejszosc niech sie cieszy ze zyje :) (w starozytnosci nie bylo to takie oczywiste).

 

Dla krytykow Dominika - kto w takim razie powinien przejac forum?

Prosze tylko nie pisac KTOŚ INNY, bo to dziecinada.

 

 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tayson a Domek może sobie być adminem, chodź nadal uważam, że to najmniej odpowiednia osoba na tym stanowisku. Tylko tu rozchodzi się w jaki sposób traktuje użytkowników.

 

Nie ma żadnej dyskusji, tylko robi co mu się podoba. A inni użytkownicy są przez niego zastraszani na PW.

 

Prosty przykład. Adam zapytał co z logiem. Do sprawy podchodzi rzeczowo i tak jak na admina przystało.

 

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przynoście proszę tutaj jakichś wojenek. One się zdarzają raz na jakiś czas, ale na Astropolis od dawna jest spokój. Ewentualnie ktoś między sobą wymieni się kilkoma ostrzejszymi uwagami, co jest normalne w każdym miejscu, gdzie znajduje się większa gromada ludzi.
Nie spodobała Ci się postawa nowego administratora - rozumiem, ma prawo się nie podobać.
Nie spodobało się nowe logo - rozumiem, ma prawo się nie podobać. Mi też się nie podoba.
 

Jednak Twój kontrowersyjny tytuł wątku jest jak magnes. Pachnie już benzyną. Wystarczy, że zaraz wpadnie ktoś z zapałkami.
"Dyktator z Astromaniaka!" - mocne słowa. Może nawet za mocne.
Społeczność wyraża niezadowolenie z działania forum - rozumiem - wielu czasem wyraża podobne niezadowolenie, ale nie załatwiajcie tego proszę tutaj, tylko u źródła problemu. Może niezadowolona część społeczności zaprosi osobę, której zarzuca "dyktaturę" na chat, voice-chat, video-chat itp i wyjaśni swój ból. Inaczej zaraz na wszystkich forach astro będą wątki typu "Stop z dyktaturą na AM!"

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sebastian Ś.

Odnośnie tematu w którym rozgorzała dyskusja na temat administracji i został zamknięty. Myślę, że można było go uniknąć przez zapowiedź zmian na forum (logo, banery) lub ankietę i tyle. Niestety to się nie wydarzyło i obie strony konfliktu zareagowały trochę zbyt nerwowo.

 

Tak jak napisał @Tayson poziom forum m.in. w dziale astrofotografia został znacznie podniesiony. Do tego w końcu jest porządek w tematach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy tylko mnie rusza problem znacznie poważniejszy niż wygląd logo i banerów reklamowych - chodzi o fakt, że AM na przestrzeni lat ewoluował z forum merytorycznej wymiany poglądów i informacji w "Giełdę astronomiczną z możliwością ewentualnego udzielenia się w tematach astro" ?

Aktualnie po wejściu na zakładkę "Zobacz aktywne tematy" otwiera mi się lista 50 tematów, z czego 32 pochodzą z wiodącego działu: Sprzedam, Kupię, Zamienię. 

To 64% aktualnych treści tego forum. :hmm:

Edytowane przez jutomi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jutomi napisał:

A czy tylko mnie rusza problem znacznie poważniejszy niż wygląd logo i banerów reklamowych - chodzi o fakt, że AM na przestrzeni lat ewoluował z forum merytorycznej wymiany poglądów i informacji w "Giełdę astronomiczną z możliwością ewentualnego udzielenia się w tematach astro" ?

Aktualnie po wejściu na zakładkę "Zobacz aktywne tematy" otwiera mi się lista 50 tematów, z czego 32 pochodzą z wiodącego działu: Sprzedam, Kupię, Zamienię. 

To 64% aktualnych treści tego forum. :blink:

Dokładnie kolego o tym pisałem wcześniej, treść nie ważna ale logo tak, ludzie zajmują się tym co nie trzeba nie wnosząc nic aby forum było atrakcyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Piotr K. napisał:

 Nie chodzi o wywoływanie wojenki na AP, po prostu w chwili kryzysu szuka się zrozumienia u innych - to chyba normalne? :)

Tak. Tak postawiona sprawa znacznie ułatwia odbiór całej sytuacji. Dziękuję (za cały post, nie tylko za zacytowaną część).
Jestem od bardzo dawna użytkownikiem AM. Nie czuję się co prawda tak zżyty, jak Wy, ale rozumiem Was. Jeśli traktujecie Astromaniaka jak "Wasz dom w sieci", to sprawa jest bardzo nieprzyjemna.
Ale cóż tutaj można zrobić? Można było się spodziewać tylko dwóch rzeczy: Pierwszej - że forum po śmierci Pana Janusza przestanie istnieć ze względów technicznych (wygaśnięcie domeny, hostingu itd.). Drugiej -  że przeżyje, bo ktoś je przejmie po Panu Januszu. Można było się też domyśleć, że nie da się zrobić tak, że cała społeczność przejmie forum - konieczny jest jeden bądź kilku adminów i moderatorów, żeby to ogarniać.
W sytuacji, którą opisałeś chyba nie ma rozwiązania. Nie można "obalić" (i "obalać") osoby, której powierzono zarządzanie. Nawet nie powinno się tego robić, bo to nie jakaś Wenezuela. Spróbujcie się może dogadać. Przecież takie wojowanie nie skończy się w obecnej sytuacji niczym pożytecznym, jak tylko banowaniem, usuwaniem kont na życzenie, zamykaniem wątków, otwieraniem nowych, ciągłymi kłótniami itp. To doprowadzi pewnie do jeszcze większego niszczenia "Waszego domu w sieci". Nie da się przejść nad tym do porządku dziennego? Zapomnieć o tym logo, o postawie admina i tworzyć swoją treść? A nóż z czasem i logo przestanie przeszkadzać, a i nowy admin spojrzy przychylniej.

Koniec końców - jeśli coś się zawaliło to kawałek dachu, ewentualnie komin, ale fundamenty i ściany stoją nadal twardo - czyli Wy - aktywni użytkownicy Astromaniaka.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie AM jest mało czytelny i przyjazny od strony wizualnej. Tu jest o niebo lepiej, a z obu for zacząłem korzystać jednocześnie. AM powinien być przystosowany do ruchu mobilnego. Patrząc po statystykach moich stron, wejścia z mobile vs PC to 6:4. A treść? Cóż, tę tworzą użytkownicy. Jeżeli giełda przeważa, to znaczy, że jest taka potrzeba. 

Edytowane przez count.neverest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno AM będzie wyglądał inaczej niezależnie od tego, kto będzie go moderował/administrował i na ten temat nie ma co dyskutować. Jednak forma współpracy z osobami tworzącymi forum powinna jakaś być zawsze, co na szczęście na kilku forach widać.

Jednak jeśli administrowaniem zajmuje się osoba apodyktyczna i narcystyczna (a czy tak jest każdy zainteresowany może stwierdzić po lekturze forum AM) to nie wróżę długiej przyszłości AM. Takie cechy dyskwalifikują człowieka w kontaktach międzyludzkich zwłaszcza z szerokim gronem osób o bardzo różnych charakterach, potrzebach, wiedzy i umiejętności pisania nawet, jeśli nie są to kontakty osobiste. Szkoda.

  • Lubię 3
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię AM właśnie dlatego, że świetnie mi się go czyta na telefonie :) Nie ma różnych dodatkowtch przycisków, o które łatwo niechcący zahaczyć palcem na małym ekranie, jest łatwy sposób cytowania (znacznik "quote" i tyle, czysta tekstówka - a na przykład na AP wciąż mam z tym problem i wciąż tego do końca nie rozkminiłem :) ), no i faktycznie - jest mniej treści wymagającej uwagi niż na AP :) Moje sesje na AM to zwykle logowanie, "wyświetl nowe posty", rzut okiem jaki sprzęt na sprzedaż, rzut okiem czy ktoś coś napisał o ATM itp., i tyle, 5 minut i wracam do pracy :) A każde wejście na AP to często konieczność uważnego przeczytania dluższych tekstów, na dodatek czasem z wzorami matematycznymi. To jest oczywiście zaleta, bo pozwala się rozwijać, ale czasem jednak trochę mi brakuje tego luzu, który jest (był?) na AM. Tam mogę sobie wrzucić średniej jakości zdjęcie, które udało mi się zrobić dla przyjemności, cieszyć się nim i komentarzami kumpli z miejscówki, i nie odczuwam presji, że powinienem dalej się uczyć, bo jak na razie to wszystko do poprawki ;) (być może to jest tylko moje wrażenie, jakaś blokada w głowie :) ).

 

Jak wygląda dogadywanie się z Dominikiem to już zobaczyłem przez ostatnie dni - "możesz mieć samochód dowolnego koloru, pod warunkiem, że będzie to kolor czarny" ;) Pewnie za kilka dni część userów AM przejdzie nad tym do porządku dziennego (zwłaszcza, że część w ogóle nie widzi problemu), więc AM przetrwa - choć nie wiem, czym miałby się wyróżniać od np. AP, jeśli nacisk pójdzie na astrofoto. Ale może chodzi po prostu o to, żeby Dominik miał swoją tubę, gdzie będą wychwalane jego zdjęcia, i to on będzie mógł być guru - nie wiem, tak czy siak na razie jest niesmak, choć może za tydzień dojdziemy do wniosku, że to tylko forum i że nie warto się przejmować takimi pierdołami :)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Piotr K. napisał:

...bo to my wszyscy przez lata tworzyliśmy AM.
... popatrzeć na wyniki ankiety na AM nt. logotypu, żeby się przekonać, że większość nie popiera pomysłu Dominika...

 

18 minut temu, wimmer napisał:

... ale fundamenty i ściany stoją nadal twardo - czyli Wy - aktywni użytkownicy Astromaniaka.

image.png.4e1887e8b93607b2b6c69071d3913d05.png

Większosc użytkowników forum wypowiedzialła sie negatywnie.

Czyzby na pewno? Zakladajac ze 2/3 jest juz niekatywnych nadal pozostaje sporo osób....

image.png.dd62afa1835771237bee59088761882c.png

ogólnie wg mnie wyszedl z tego shitstorm.

zamykamy temat? :)

 

 

  • Zmieszany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.