Skocz do zawartości

Opozycja Marsa 2020


Lukasz83

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, lemarc napisał:

U mnie tak dobrze nie było, ale jest kolejna seria. Największy wulkan w US. widoczny w paśmie IR, w kolorze słabiej, ale na razie osobno. SCT 10" barlow 2x DMK 21,04.  DBK 21,04.

Ale tą chmurkę nad wulkanami tarczowymi też u Ciebie widać :) w tej wersji kolorowej.

 

19 minut temu, HAMAL napisał:

Nic tylko podziwiać :) 

 

nurtuje mnie jedynie jedno pytanie :D jak Ty te Marsowe akcje godzisz z pracą :)

Dzięki :) Co do pracy to wypracowałem sobie system - rozstawiam graty o 18-19. Idę spać o 22 i wstaję o 2 w nocy. 

Wszystko już ustawione i skolimowane, więc można od razu focić. Kończę około 4-4:30 i do wyra.

Potem pobudka o 6:40, dzieciaki do szkoły a ja do pracy. Ostatnio mam też sporo home-office co znacząco uelastycznia podejście :)

 

1-2 razy w tygodniu taka akcja jest do ogarnięcia. Przy czym jeden raz zwykle wypada w weekend.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Lukasz83 napisał:

Dzięki :) Co do pracy to wypracowałem sobie system - rozstawiam graty o 18-19. Idę spać o 22 i wstaję o 2 w nocy. 

Wszystko już ustawione i skolimowane, więc można od razu focić. Kończę około 4-4:30 i do wyra.

Potem pobudka o 6:40, dzieciaki do szkoły a ja do pracy. Ostatnio mam też sporo home-office co znacząco uelastycznia podejście :)

 

1-2 razy w tygodniu taka akcja jest do ogarnięcia. Przy czym jeden raz zwykle wypada w weekend.

:uhm: Szacun !

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Tuvoc napisał:

mam omamy wzrokowe, czy tam na północy jednak majaczy Olympus Mons?

Moja pierwsza myśl gdy zobaczyłem Twoją animację była właśnie taka - czy to Olympus Mons :) Dopiero później doczytałem resztę.

Pięknie migoce ten wulkan w zależności od warunków. Kurcze marzy mi się zarejestrować wulkan na innej planecie.

Z ED80 wątpię aby to było możliwe, ale że nie prędko będę miał większą maszynę, to będę próbował tym co mam.

Edytowane przez gawain74
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, gawain74 napisał:

Moja pierwsza myśl gdy zobaczyłem Twoją animację była właśnie taka - czy to Olympus Mons :) Dopiero później doczytałem resztę.

Pięknie migoce ten wulkan w zależności od warunków. Kurcze marzy mi się zarejestrować wulkan na innej planecie.

Z ED80 wątpię aby to było możliwe, ale że nie prędko będę miał większą maszynę, to będę próbował tym co mam.

Ależ mnie cieszy to mała jasna kropa! :D Widać i to przy takim ci..lowym seeingu.

Co do edzia to z drugiej strony można fajnie animować księżyce galileuszowe przy Jowiszu, tranzyty ISS (moj przed Słońcem robiłem z TS APO 65Q) i inne rzeczy :-) Coś na pewno wymyślisz :DJak będę niutka kiedyś wymieniać na 10 calowego to daj znać :D Pozdrawiam.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo jestem na długich wakacjach i miałem nie udzielać się na forum, ale nie wiem, czy zauważyłeś, że zamieszczanie wyników z takiej apertury jest nieetyczne i sprzeczne z zaleceniami COVID-19. Nie będę krytykował, bo fotki monochromatyczne się nie liczą. Ktoś widział szarego Marsa ? :ermm:

 

Świetne rezultaty, gratulacje.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Lysy napisał:

Jeszcze jeden filmik. Zaskoczenie bo zniknęły niemal brzegowe artefakty.

Przestań się nimi przejmować i walcz o detal tarczy :)

 

Łukasz Panowie, odrobił lekcje, robiąc wielką skalę wypracował techniki akwizycji i obróbki które reszcie nie będąc do niczego potrzebne nie pojawiły się.  Z każdego Waszego sprzętu można wydobyć trzy razy lepszy detal, więc zamiast biernie się poddawać weźcie się do roboty !  :)

Edytowane przez HAMAL
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka odnoście południowej czapy polarnej Marsa. Nie pokrywa się ona z biegunem geograficznym, lecz jest przesunięta około 400 km. na południku 30 stopni (z grubsza) dlatego można odnieść wrażenie że szybko ostatnio zanika. Owszem zanika, ale też chowa się za krawędź tarczy. Obecnie zaczyna znów być widoczna w całości choć odchudzona.

Edytowane przez lemarc
  • Lubię 5
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.