Skocz do zawartości

Fazy Wenus, czyli zmienne oblicze Gwiazdy Wieczornej i Jutrzenki - 2020r


Loxley

Rekomendowane odpowiedzi

Tayson, ryszardo, lemarc, zbyszekzz, Grzędziel, HAMAL

 

Pozwólcie proszę abym wam zbiorwo podziękował.

Dziękuję, że podkreślacie długotrwałość moich działań. Trochę obawiałem się, że pogoda nie pozwoli mi na swego rodzaju rytmiczność w uzyskiwaniu odpowiednich zdjęć, że będą jakieś schody. Brak płynności pewnie skutkowałby w odbiorze jak fałszywa nuta w orkiestrze. Nie wszystko jest jak spod igły ale jest dość płynnie. I o tą nostalgię, falowanie, pływanie mi najbardziej chodziło. 

 

Nie miałem szans na rejestrowanie jakichś detali chmur, w czarno białym obrazie Wenus mogłem jedynie pokazać fazę i rozmiar planety. Nigdy wcześniej nie skupiałem się na cienkich sierpach wenusjańskich a tym razem to właśnie one dały mi najwięcej frajdy. Cieszę się, że i Wam przedstawiłem "ciekawą lekturę" (?). 

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pogoda była Twoim największym przeciwnikiem, szczególnie w fazie tuż przed i po dolnej koniunkcji, gdy zmiany wielkości sierpa następują najszybciej. Dłuższy okres niepogody i złapanie cienkiego sierpa by się nie udało. Szczęśliwie wyszło dobrze, ale domyślam się jakie były emocje.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Grzędziel napisał:

Chyba pogoda była Twoim największym przeciwnikiem, szczególnie w fazie tuż przed i po dolnej koniunkcji, gdy zmiany wielkości sierpa następują najszybciej. Dłuższy okres niepogody i złapanie cienkiego sierpa by się nie udało. Szczęśliwie wyszło dobrze, ale domyślam się jakie były emocje.

Tak, rosło we mnie jakieś zniecierpliwienie, napięcie. 

Zbliżyłem się do 13 dni przed koniunkcją i 12 dni po koniunkcji. Nie grałem o jakąś główną wygraną na loterii ale dystans 6-7 dni był w moim zasięgu. I to by mnie naprawdę satysfakcjonowało. 

Okres załamania pogody był przygnębiający. Długi, niedający promyka nadziei okres deszczowej aury, a myśli szybowały ponad ten chmurny kokon, łowiły wyobrażenie cieniejącej planety - tylko że godziny, dni, tygodnie mijały i jedyne co pozostawało, to owo wyobrażenie. 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.