Skocz do zawartości

Jak czuliście się po szczepionce?


isset

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, Jaro666 napisał:

-proszę Pana a te psy były szczepione?

- tak, dupami

 

Gratuluje wyczucia. Z podziękowaniami od tych 4 mln co się im przypadkiem zdarzyło umrzeć. Co za dno...

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wessel napisał:

A co powiesz tym, którzy w czasie tej pandemii stracili bliskich, którzy pomimo innych chorób spokojnie mogli żyć jeszcze kilka, kilkanaście lat? że mieli pecha?

Jak ktoś nie wie co napisać, to pisze że winne są media bo sieją panikę.

Ciekawe, na całym świecie te prawie 4 mln zgonów to propaganda czy informacja? Zmarli na covid czy na świnkę?

Jak słyszę, że pani w kasie rozmawia z koleżanką o tym że się nie zaszczepi , bo ksiądz powiedział że  kobietom to szkodzi ( pani ma tak 50+) to zaczynam się zastanawiać gdzie ja żyję....

Ja ( z chorobami towarzyszącymi) i moja żona( ciężko chora neurologicznie) jesteśmy po dwóch dawkach Pfizera przy zerowych objawach. Kropka.

 

Nie do mnie te pytania, ja nie neguję istnienia wirusa, tylko skalę zagrożenia. To nie jest Czarna Śmierć, albo Hiszpanka, a taki przekaz płynie z mediów głównego ścieku, także tak, media sieją panikę. Moja dobra znajoma fryzjerka opowiedziała mi historię z pierwszej ręki, jakie jej rodzina ma problemy zdrowotne po szczepieniu, także ten ksiądz wcale nie musi być w błędzie. To, że teraz czujesz się świetnie, nie znaczy, że będziesz się czuł tak samo za miesiąc, efekty uboczne mogą się pojawić długo po wzięciu jednego z tych cudownych preparatów.  

4 godziny temu, rambro napisał:

@Teleskop to nie jest żaden "eliksir" tylko czysta nauka opracowana przez wybitnych naukowców. Co dokładnie zawiera wersja mRNA "kod źródłowy" można poczytać np. tutaj: https://randomseed.pl/rna/reverse-engineering-kodu-zrodlowego-szczepionki-biontech-pfizer-covid-sars-cov-2/

 

A po wstrzyknięciu tej tej cudownej nauki, pojawiają się NOP-y i zgony, dlatego inne kraje wstrzymują podawanie jej ludziom, a w naszym bantustanie, Niedzielski przygląda się sprawie. A nasz pożal się Boże, Premier, chce odkupić od Danii szczepionki AstraZeneca i Johnson&Johnson, których podawanie ta wstrzymała, w związku z przypadkami wykrycia zakrzepów u osób zaszczepionych. Ja nie jestem przeciwko szczepieniom, tylko mam obawy przeciwko temu jednemu. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Teleskop napisał:

A po wstrzyknięciu tej tej cudownej nauki, pojawiają się NOP-y i zgony, dlatego inne kraje wstrzymują podawanie jej ludziom, a w naszym bantustanie, Niedzielski przygląda się sprawie. A nasz pożal się Boże, Premier, chce odkupić od Danii szczepionki AstraZeneca i Johnson&Johnson, których podawanie ta wstrzymała, w związku z przypadkami wykrycia zakrzepów u osób zaszczepionych. Ja nie jestem przeciwko szczepieniom, tylko mam obawy przeciwko temu jednemu. 

 

Wycofajmy wszystkie leki (włącznie z naturalnymi "lekami") i szczepionki, przecież każdy medykament ma skutki uboczne ... 

Edytowane przez astrokarol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Paweł Sz. napisał:

Chętnie powiem to moim bliskim, którzy po zachorowaniu odeszli z tego świata przez zarażenie tym niestrasznym wirusem. Bez paniki.

Zawsze powtarzam, że nie warto w pewnych sprawach oceniać sytuacji wyłącznie z własnego punktu widzenia.

 

 

Według statystyk, to nie jest Hiszpanka, albo Czarna Śmierć, nic co moim zdaniem uzasadnia wywracanie naszego życia do góry nogami tak w znaczny sposób, jak to jest robione. Dla większości grup wiekowych ten wirus nie jest tragiczny, moim zdaniem należy się skupić na ochronie najbardziej narażonych, na osobach starszych, a reszcie pozwolić w miarę normalnie żyć. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Teleskop napisał:

Nie do mnie te pytania, ja nie neguję istnienia wirusa, tylko skalę zagrożenia. To nie jest Czarna Śmierć, albo Hiszpanka, a taki przekaz płynie z mediów głównego ścieku, także tak, media sieją panikę.

a ty skalę zagrożenia szczepionkami przedstawiasz obiektywnie i rzetelnie porównujesz do zagrożenia wirusem czy siejesz panikę jak media głównego ścieku?

uwzględniasz tylko przypadki potwierdzające twoje stanowisko i ignorujesz przypadki te które nie pasują do przyjętej wizji czy sprawdziłeś ile przypada osób które uniknęło ciężkiego przebiegu covida na jedną osobę którą dotyknęły groźne efekty uboczne szczepienia?

Edytowane przez szuu
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, anatol napisał:

A propos koncernów farmaceutycznych. Jaką te firmy muszą mieć gargantuiczną kasę skoro o każdej porze, w każdej telewizji co druga reklama to specyfik medyczny i, co ciekawe, przeważnie na dolegliwości zupełnie marginalne jak zaparcia czy hemoroidy. Jak im się to opłaca? 

Ponieważ reklamowane są suplementy, zioła i nieaktywne substancje, a nie leki - co jest prawnie zakazane.

 

I jak spróbujesz połączyć firmy, które reklamują swoje suplementy z firmami farmaceutycznymi, które np. produkują teraz szczepionki - to Ci się raczej nie uda.

 

Oczywiście można wszystko wrzucać do jednego wora, ale żeby się jeszcze tym chwalić?

Edytowane przez Renioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotknąłeś bardzo istotnej sprawy.

Reklamowanie leków - z drobnymi wyjątkami np. leki przeciwgorączkowe jest zakazane.

To co widać w reklamach, to suplementy diety, dla których nie potwierdzono działania terapetycznego.

Dokładnie jak jest w przepisach, nie pamiętam, bo już się tym nie zajmuję.

Prawie ćwierć wieku przepracowałem w farmacji, przy produkcji i badaniu produktów leczniczych i śmieszy mnie gdy ktoś opowiada o dopuszczaniu nieprzebadanych produktów na rynek, lub o tym że wytwarzanie szczepionek to taki super interes. Marże są wysokie, bo koszt badań i wprowadzenia na rynek jest olbrzymi. Trzeba odzyskać zainwestowane pieniądze.

Nie można reklamą zwiększyć sprzedaży produktów na raka (tak raka się skutecznie leczy jeśli jest wcześnie wykryty, lecz niestety nie ze 100% skutecznością) czy ryfampicyny lub pirazynamidu, którymi się leczy gruźlicę (a nie tak jak pisał wcześniej kolega penicyliną). To są produkty często wytwarzane na zamówienia rządowe.

  • Lubię 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona, dwoje dzieci, ja - zaszczepieni, bez poważnych skutków.

Żona i ja lekka gorączka około 37 st C. Syn gorsze samopoczucie, córka - nieomal bez jakichkolwiek objawów. Oczywiście każdego 2-3 dni bolało miejsce iniekcji.

Edytowane przez TomaszB
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szuu napisał:

a ty skalę zagrożenia szczepionkami przedstawiasz obiektywnie i rzetelnie porównujesz do zagrożenia wirusem czy siejesz panikę jak media głównego ścieku?

uwzględniasz tylko przypadki potwierdzające twoje stanowisko i ignorujesz przypadki te które nie pasują do przyjętej wizji czy sprawdziłeś ile przypada osób które uniknęło ciężkiego przebiegu covida na jedną osobę którą dotyknęły groźne efekty uboczne szczepienia?

Szczepionkami na Covid, a nie wszystkimi szczepionkami. Na pewno nie sieję paniki, w swoich wypowiedziach piszę o faktach które rzeczywiście miały miejsce, jak wstrzymanie podawania preparatów w kilku krajach, a nie o bzdurnych teoriach spiskowych. Jakość tych cudownych preparatów, które nie dają na nic gwarancji, jest kwestionowana przez, zaczynając od lekarzy praktyków z tytułami, kończąc na rządach poważnych krajów, takich jak Szwajcaria. Uwzględniam wszystko, dlatego mam takie zdanie, a nie inne. 

 

2 godziny temu, orlen napisał:

Kiedy widzę na forum astronomicznym konfrontowanie wiedzy anegdotycznej z naukowa to nurtuje mnie pytanie czy również zaraz będziemy dyskutować o astrologii zamiast astronomii 

Rozumiem, że władze poważnych krajów, w przeciwieństwie do Polski, kraju z dykty i papieru toaletowego, wstrzymały podawanie preparatu ludziom, z powodu anegdotek? Dla mnie to jest powód do ostrożności, a nie do robienia sobie z tego jajec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Teleskop napisał:

Uwzględniam wszystko, dlatego mam takie zdanie, a nie inne. 

wszystko, czyli uwzględniasz też:

- liczbę zgonów w kraju 74 tys. (co odpowiada prawdopodobnej kilkumilionowej liczbie zakażeń)

- liczbę zgonów po szczepieniu 78 (na 23 mln zaszczepionych częściowo lub całkowicie)

i stwierdzasz że warto ostrzegać przed niebezpieczeństwem szczepień bo lepiej żeby zginęło jeszcze kilkadziesiąt czy kilkaset tysięcy z powodu wirusa ale zapobiegniemy w ten sposób kilkudziesięciu śmierciom poszczepiennym?

(to wszystko plus minus ale jakichś konkretów trzeba się przecież trzymać - nie wszystkie ofiary covida zostały policzone, nie wszyscy w statystykach naprawdę zmarli na covida, nie wszystkie zgony poszczepionkowe były spowodowane szczepionką)

  • Lubię 6
  • Kocham 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szuu napisał:

wszystko, czyli uwzględniasz też:

- liczbę zgonów w kraju 74 tys. (co odpowiada prawdopodobnej kilkumilionowej liczbie zakażeń)

- liczbę zgonów po szczepieniu 78 (na 23 mln zaszczepionych częściowo lub całkowicie)

i stwierdzasz że warto ostrzegać przed niebezpieczeństwem szczepień bo lepiej żeby zginęło jeszcze kilkadziesiąt czy kilkaset tysięcy z powodu wirusa ale zapobiegniemy w ten sposób kilkudziesięciu śmierciom poszczepiennym?

(to wszystko plus minus ale jakichś konkretów trzeba się przecież trzymać - nie wszystkie ofiary covida zostały policzone, nie wszyscy w statystykach naprawdę zmarli na covida, nie wszystkie zgony poszczepionkowe były spowodowane szczepionką)

Szczepieniu na Covid, a nie szczepieniu ogólnie. Jeżeli te dane są z MZ, to są tyle warte, co polityka zdrowotna tego nierządu koszernego, czyli nic. Warto, jeżeli to jest zasadne. Władze krajów dużo poważniejszych i liczących się od Polski, ostrzegają swoich rodaków, a jak trzeba, to wstrzymują podawanie preparatów. 

 

Edytowane przez Teleskop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu okazało się że 3/4 Polaków ma znajomego w Wojsku i znajomy twierdził że wojsko stanie na rogatkach zablokować stolicę. To jest poziom wywodów które tu padają. 

Na szczęście dla niektórych nie jestem tu modem bo trochę bym posprzątal, takie treści są zwyczajnie szkodliwe 

 

Ps. 38,3 od rana, wczoraj druga dawka. 

Edytowane przez orlen
  • Lubię 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lkosz napisał:

@szuu szkoda prądu na takie dyskusje. Jak ktoś sobie dobiera fakty pod tezę, to tego nie przebijesz w żaden sposób.

Ja niczego nie dobrałem, tylko napisałem jak jest. Dobieranie faktów pod tezę, i podobny bełkot to masz w TVPIS, to na to szkoda prądu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, szuu napisał:

wszystko, czyli uwzględniasz też:

- liczbę zgonów w kraju 74 tys. (co odpowiada prawdopodobnej kilkumilionowej liczbie zakażeń)

- liczbę zgonów po szczepieniu 78 (na 23 mln zaszczepionych częściowo lub całkowicie)

i stwierdzasz że warto ostrzegać przed niebezpieczeństwem szczepień bo lepiej żeby zginęło jeszcze kilkadziesiąt czy kilkaset tysięcy z powodu wirusa ale zapobiegniemy w ten sposób kilkudziesięciu śmierciom poszczepiennym?

(to wszystko plus minus ale jakichś konkretów trzeba się przecież trzymać - nie wszystkie ofiary covida zostały policzone, nie wszyscy w statystykach naprawdę zmarli na covida, nie wszystkie zgony poszczepionkowe były spowodowane szczepionką)

Tym razem napastnik uśpił twoją czujność i nie wyczułeś intencji. Pamiętaj, że im więcej zgonów tym popyt na sprzęt astro niższy co skutkuje spadkiem cen.

Żeby nie było całkiem OT - U mnie 2 osoby dorosłe po obu dawkach (efekty poszczepienne do zniesienia), dorosła córka po 1 dawce, wkrótce druga dawka i miała prawo samodzielnie podjąć decyzję, syn prawie 18 ma zarejestrowany termin - decyzję podjął samodzielnie po wysłuchaniu za i przeciw ze strony rodziców. Czy decyzje były słuszne być może dowiemy się za kilka...naście lat. Na chwilę obecną wszelkie statystyki wskazują, że były słuszne.

Odnośnie statystyk pobocznych z najbliższego otoczenia: 4 mogiły + kilkanaście problemów okołocovidowych z jedną akcją via 112 w miejscu pracy na 87 osób. Kwestie wiekowe pomijam.

Edytowane przez RMK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RMK napisał:

Tym razem napastnik uśpił twoją czujność i nie wyczułeś intencji. Pamiętaj, że im więcej zgonów tym popyt na sprzęt astro niższy co skutkuje spadkiem cen.

tia! choć obecne warianty daję chyba zbyt małą śmiertelność żeby miało to zauważalny wpływ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, orlen napisał:

Rok temu okazało się że 3/4 Polaków ma znajomego w Wojsku i znajomy twierdził że wojsko stanie na rogatkach zablokować stolicę. To jest poziom wywodów które tu padają. 

Na szczęście dla niektórych nie jestem tu modem bo trochę bym posprzątal, takie treści są zwyczajnie szkodliwe 

 

Ps. 38,3 od rana, wczoraj druga dawka. 

Myślę, że może powinieneś sobie darować to forum i uciec na FB, dołączyć do "niezależnych weryfikatorów" którzy umilają wszystkim życie. Szkodliwe to jest cenzurowanie, zamykanie ludziom ust jak za PRL-u. 

Edytowane przez Teleskop
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Teleskop napisał:

Ja niczego nie dobrałem, tylko napisałem jak jest. Dobieranie faktów pod tezę, i podobny bełkot to masz w TVPIS, to na to szkoda prądu. 

No szkoda że to ledwie wyrywek z całości obarczony błędami:

- ignorujesz informacje sprzeczne ze swoimi poglądami, jak choćby stanowisko polskich lekarzy i naukowców, które jest dość proste i konsekwentne od stycznia (z chwilowym zawahaniem w sprawie zakrzepicy oraz w przypadku osób z anafilaksjami w wywiadzie)

- skupiasz się na chwilowych wstrzymaniach podań niektórych preparatów w niektórych krajach, dzieląc je z klucza własnych poglądów na poważne i niepoważne, ekstrapolując to dodatkowo w sposób nieuprawniony. Ignorujesz przy tym inne kraje, które miały inne podejście. Nie analizujesz zasadności decyzji post factum

- błędnie opisujesz ryzyka ponownie skupiając się tylko na niskich wartościach pasujących pod tezę (ryzyko śmierci w przebiegu COVID), ignorując fakt, że ryzyko ciężkich powikłań po zaszczepieniu jest rzędy wielkości mniejsze (zależnie od rodzaju powikłania), niż po przechorowaniu samej choroby. Nie bierzesz pod uwagę faktu zakaźności tego wirusa, ani skutków z tego wynikających w dużej populacji.

- nie osadzasz ryzyka w kontekście, bo np. stosowanie różnych popularnych leków OTC obarczone jest o wiele większym ryzykiem ciężkich skutków, niż w przypadku szczepionek. Co do wartości bezwzględnej oba są niskie, dlatego owe leki są dopuszczone do sprzedaży

Całości dopełnia nazywanie szczepionek eliksirami. Drwina zapewne ma pomóc w trwaniu w poglądach.

 

Jest mi absolutnie obojętne czy się zaszczepisz, czy nie. Jednak prywatny pogląd i lęki to co innego, a publiczne folgowanie tym lękom i w konsekwencji sianie dezinformacji to co innego.

  • Lubię 2
  • Dziękuję 3
  • Kocham 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda śmierć to tragedia, ale wśród tych 4 mln zmarłych na całym świecie znaczny procent udałoby się uratować gdyby nie zasiano niepotrzebnie paniki. 

Wiele osób z chorobami współistniejącymi mogłoby żyć gdyby lekarze odpowiednio prowadzili chorego od początku infekcji zamiast zostawiać chorego w domu sam na sam z termometrem a później szpital, respirator i czarny worek. 

Zwróćcie uwagę, że pandemia dotknęła najbardziej kraje tzw. pierwszego świata, zwłaszcza USA i Europę, z rozwinięta służbą zdrowia, coś poszło nie tak, może właśnie błędy w leczeniu na wczesnym etapie choroby.

Mam nadzieję, że ktoś robi analizy tego co się zdążylo przez ostatnie półtora roku i następnym razem (oby go nie było) będziemy mieli wypracowane lepsze metody postępowania niż jedynie słuszny lockdown, który średnio się sprawdził. 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Teleskop napisał:

Szczepionkami na Covid, a nie wszystkimi szczepionkami. Na pewno nie sieję paniki, w swoich wypowiedziach piszę o faktach które rzeczywiście miały miejsce, jak wstrzymanie podawania preparatów w kilku krajach, a nie o bzdurnych teoriach spiskowych. Jakość tych cudownych preparatów, które nie dają na nic gwarancji, jest kwestionowana przez, zaczynając od lekarzy praktyków z tytułami, kończąc na rządach poważnych krajów, takich jak Szwajcaria. Uwzględniam wszystko, dlatego mam takie zdanie, a nie inne. 

 

Rozumiem, że władze poważnych krajów, w przeciwieństwie do Polski, kraju z dykty i papieru toaletowego, wstrzymały podawanie preparatu ludziom, z powodu anegdotek? Dla mnie to jest powód do ostrożności, a nie do robienia sobie z tego jajec. 

 

używasz decyzji politycznych jako argumentu na skuteczność szczepionek

trudno sobie wyobrazić bardziej bezsensowny argument

wiele krajów wstrzymało szczepienia Astrą, a później się z tego wycofało ... również z powodów politycznych. I co z tego wynika w kwestii skuteczności szczepionek czy NOP-ów? NIC!

 

śmierć z powodu smogu czy spożycia alkoholu jest tysiące razy bardziej prawdopodobna nić z powodu szczepionek na COVID. Zakrzepica z innych powodów jest setki razy bardziej prawdopodobna (np. podczas długotrwałego lotu samolotem czy jazdy samochodem). Mimo ponad 20 mln szczepień nie zanotowano zauważalnego wzrostu ilości przypadków zakrzepicy więc nawet nie ma pewności czy istnieje jakikolwiek związek szczepień z zakrzepicą

 

tak to już jest, że każdy nieco inaczej reaguje na różne bodźce. 10 osób zje kebaba ze smakiem a jedenasta dostanie sraczki. W porównaniu z kebabem szczepionka Astry jest absolutnie nieosiągalnym ideałem :szczerbaty:

 

pozdrawiam

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.