Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, isset napisał:

79 godzin - prawdziwy maratończyk wśród astrofotografów :)

Mocno zalezalo mi, aby Kalmar miał postac ciut lepsza niż niebieska plama. Masakrycznie sie męczyłem, aby polaczyc material ze 100Q i RedCata. Dzieki @_Spirit_ za pomoc.

  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucam wersje RGB. 

Obrobiona BARDZO! delikatnie, bez odszumiania, bez zabawy krzywymi i 100 innych akcji. Proste, jednokrotne rozciagnięcie + saturacja.

 

SH2-129_OU4-RGB_1920px.thumb.jpg.1a9d2eec4aac909e686e91b6ee2b853d.jpg

 

 

Jako bonus screen z porównania wersji:

Resize (ta z forum)  < --- >  oryginał

Kto chętny full prześlę na pw :) 

 por_rozdzielczosci.thumb.png.5dacc9e2a47d905b82f26232e03e1126.png

 

 

 

 

 

 

 

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie, że wpakowałeś OU4 w Sharpless'a. Czekałem kiedy dokończysz temat :) Mam więc zdjęcie referencyjne, do moich prób ogarnięcia tematu. Ale na to, dopiero zimą będę miał czas. Z tym OU4 masz rację, u mnie dopiero 90x1200s dało jakiś efekt na Astrodonie 3nm / Canonie 200L f/4. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znakomite kolory. Podoba mi się taka wersja, z nasyconymi barwami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Zybert napisał:

Ja mam tylko jedno pytanie - czym usuwasz gwiazdy? Bo mi starnet robi kaszanknę...

Pozdrawiam

Kamil

ja uzywam starnet. Wazne, aby pozniej podczas dodawania gwiazdek ladnie je wtopić w otocznie. Samo zwykłe dodanie wyglada bardzo słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Tayson napisał:

ja uzywam starnet. Wazne, aby pozniej podczas dodawania gwiazdek ladnie je wtopić w otocznie. Samo zwykłe dodanie wyglada bardzo słabo.

Wydaje mi się, że pytanie dotyczyło "jak Ty to robisz, że mgławica po oddzieleniu gwiazd wygląda tak ładnie"? U mnie przeważnie zostają jakieś artefakty i nie wygląda, to aż tak dobrze jak U Ciebie.

 

A odnośnie tego, o czym napisałeś: zdradzisz w jaki sposób wtapiasz gwiazdki w otoczenie? Ja zawsze dodaję w Pixel Math, albo robię linear dodge add w PS i rzeczywiście czasem wygląda to słabo (zwłaszcza po linear dodge add w PS).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@holeris  Na pierwsza czesc Twojego pytania wypada odpowiedziec, ze to doswiadczenie.

 

Odnośnie drugiego akapitu, to ja w sumie robie tak samo jak Ty. Jedynie po dodaniu gwiazdki trzeba lekko podregulowac.

Edytowane przez Tayson
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, holeris napisał:

U mnie przeważnie zostają jakieś artefakty i nie wygląda, to aż tak dobrze jak U Ciebie.

Starnet to automat i to co wyjdzie zależy od tego co wkładasz ,porównaj sprzęt i czas a sam sobie odpowiesz na pytanie JAK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.