Skocz do zawartości

Mgławica Koński Łeb i niemniej fantastyczne okolice


.zombi.

Rekomendowane odpowiedzi

Świetna praca, bez dwóch zdań. Jedynie co mnie razi to zbyt mocne zgaszenie Alnitaka. Jasne, ze nie jest na zdjęciu najważniejszy, ale mimo wszystko powinien być znacznie jaśniejszy od pozostałych gwiazd..

 

Pogubiłem się w podanych czasach, 104x600 L to jasne, ale ile Ha?

 

No i takie moje wizualne widzimisie, ale wolę ten kadr oglądać w pozycji rzeczywistej:

image.png.9f5aa42822f18788f29f575c88181d77.png

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MaPa napisał:

Mierzysz każdą sesję ?

 

Mierze bo mam miernik na barana zamontowany na stałe, przykładowy wykres:

1.png.2458a7dbc3efbc44aa79497190781cf9.png

11 minut temu, MaPa napisał:

104x600  - zdębiałem ale może tak trzeba czasami

 

Na początku października udało mi się złapać super materiał w liczbie 20 klatek a potem było już tylko gorzej, niestety miasto mam na południe i zwiększanie ilości klatek niewiele wnosiło a miałem ambitne plany - skończyło się na tym co pokazałem bo dla mnie jest już właściwie po sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, beny napisał:

Czy ten miernik to jest na zasadzie pomiaru temperatury nieba vs. otoczenia?

 

Mam dwa mierniki, jeden mierzy temperaturę nieba i na podstawie różnicy z temperaturą otoczenia szacuje zawartość atmosfery (przejrzystość) a drugi mierzy świecenie nieba czyli SMQ - w warunkach podmiejskich oba te wskazania pomagają w decyzji co jest sens focić a co raczej lepiej odpuścić - Nina oba te wskazania wpisuje mi do fitsa.

Oczywiście przy odrobinie doświadczenia ocenę można zrobić organoleptycznie aczkolwiek ja nie muszę wychodzić z domu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mirekk napisał:

Mi się znowu bardziej podoba to we wczesnym stadium obróbki. Bardziej naturalne. Jak tu wszystkim dogodzić :original:. Zdjęcie super.

 

Rozumiem, mam podobnie, fotki delikatnie dotknięte obróbka mają swój niepowtarzalny urok a z wszystkich podejść do tematu można by pewnie zrobić galerię z drugiej jednak strony nie jestem fanem pokazywania kilku wersji do wyboru aczkolwiek jak ktoś poprosi to nie odmawiam :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, simarik napisał:

- chciałbym kiedyś taki rezultat osiągnąć. 

 

No więc w przypadku tego obiektu i techniki LRGB nie jest to nic skomplikowanego, potrzeba:

- trochę świadomości obiektów które chcemy uchwycić

- trochę cierpliwości

- i co najtrudniejsze dobrego nieba

 

No i sprzęt powinien być taki żeby Alnitak nie zabił całego kadru a Alnilama najlepiej sprytnie ominąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.