Skocz do zawartości

Iro

Rekomendowane odpowiedzi

Żona kazała przekazać że się jej bardzo podoba fotka :-)

  • Lubię 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kubaman napisał:

tak sobie myślę, co ja bym mógł w takich Roztokach z RASA zrobić...

 

w tamtych dniach chyba niestety nie za dużo... wiało zdrowo (i dzięki temu też nie było wilgoci, ale ze 2 razy próbowało mi zabrać namiot położony w trawie), sam jestem zdziwiony, że utrzymało kadry (z drugiej strony HEQ5, aparat na ciężkiej głowicy Manfrotto i relatywnie krótka ogniskowa).  Nikt się z dłuższym setupem nawet nie wystawiał. Inna sprawa, że wschód z Roztok jest świetny (w końcu to kierunek na pasma Karpat Wschodnich, południe niestety z roku na rok coraz gorsze... 

 

29 minut temu, Behlur_Olderys napisał:

Jaki mamy tutaj FOV jednego panelu?  Czy przymykałeś Samyanga?

Bardzo mi się podoba :)

 

to mozaika z  2 kadrów. Generalnie przymykam Samyanga do 2.8. Ma to swoje zalety - rogi, jak i wady - flickering pomiędzy klatkami - co odbija się na kalibracji z tak światłosilnego źródła

23 minuty temu, Herbert West napisał:

Żona kazała przekazać że się jej bardzo podoba fotka :-)

Dzięki i pozdrowienia dla Małżonki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Iro napisał:

mozaika z  2 kadrów

Ja wiem oczywiście, napisałeś to w pierwszym poście dlatego pytam o jeden panel ;) Zakładam że mozaika będzie miała +/- 2x tyle. 

 

Pytam dlatego, że na Astrobinie często widzę FOV fotek z Samyanga na FF gdzieś w okolicach 9⁰. Nikon D610 to FF, prawda? Wydawało mi się, że pojedynczy kadr z takiego zestawu to więcej stopni... 

 

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Behlur_Olderys napisał:

Ja wiem oczywiście, napisałeś to w pierwszym poście dlatego pytam o jeden panel ;) Zakładam że mozaika będzie miała +/- 2x tyle. 

 

Pytam dlatego, że na Astrobinie często widzę FOV fotek z Samyanga na FF gdzieś w okolicach 9⁰. Nikon D610 to FF, prawda? Wydawało mi się, że pojedynczy kadr z takiego zestawu to więcej stopni... 

 

 

 

między panelami musi być jeszcze jakaś zakładka - te 10% to absolutne minimum, więc im więcej kadrów w mozaice, tym więcej strat na polu całego zdjęcia. Jeden kadr FF z Samyangiem 135 ma po przekątnej coś ok 14-15st. (choć patrząc na wartość poniżej, chyba nawet więcej)

Ten kadr ma wymiary kątowe: Field of view ............ 15d 16' 45.7" x 19d 38' 52.4" (jeżeli ufać pixowi)

Edytowane przez Iro
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Iro napisał:

Dzięki, ale nie zasługuję... ja po prostu ciągle gonię lepszych technicznie kolegów, którzy mi ciągle "uciekają"...

Ciekawe kogo gonisz. Raczej Ty jesteś goniony, przeważnie bezskutecznie. :)

Edytowane przez lukost
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Iro napisał:

Dzięki, ale nie zasługuję... ja po prostu ciągle gonię lepszych technicznie kolegów, którzy mi ciągle "uciekają"...

Miałem napisać to samo co @lukost - ciekawe kogo gonisz :)

Dodam, że dla mnie te foty też są dobrym wyznacznikiem do czego potencjalnie mogę dążyć swoim zestawem - też modowany DLSR FF (Canon 6d) i Samyang 135mm. A przeglądając ostatnie fotografie na forum z tego szkła i DSLR, nie widziałem chyba lepszych prac niż Twoje.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Iro jest jedyną osobą, przez którą czuję delikatny żal, że moją pierwszą i jedyną kamerą jest CMOS Mono a nie DSLR :-)

 

No ale, pierwsza nie musi być ostatnią.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy patrzę na zdjęcia Irka, to zawsze mam przemyślenia, czy sprzętowo poszedłem właściwą drogą. Może trzeba było nie kombinować z całym NB i kamerą mono, tylko zmodować mojego poobijanego 6D i spokojnie w "normalnym budżecie" spróbować sobie robić takie projekty. Jak widać sprzętowo wiele nie potrzeba, tylko .......ta wiedza i doświadczenie fotografa, no i jeszcze te magiczne zaklęcia i czary, żeby tak to wyglądało, bo to co robi @Iro normalne nie jest :)

IOTD to obligatoryjnie dla Irka, łaski nie robią.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kosmit napisał:

Kiedy patrzę na zdjęcia Irka, to zawsze mam przemyślenia, czy sprzętowo poszedłem właściwą drogą. Może trzeba było nie kombinować z całym NB i kamerą mono, tylko zmodować mojego poobijanego 6D i spokojnie w "normalnym budżecie" spróbować sobie robić takie projekty. Jak widać sprzętowo wiele nie potrzeba, tylko .......ta wiedza i doświadczenie fotografa, no i jeszcze te magiczne zaklęcia i czary, żeby tak to wyglądało, bo to co robi @Iro normalne nie jest :)

IOTD to obligatoryjnie dla Irka, łaski nie robią.

 

NB to dobra droga... w warunkach Dolnego Śląska niestety chyba jedyna słuszna... Ja po wielu doświadczeniach (głównie smutnych, zwieńczonych godzinami prób wyciągnięcia czegoś więcej z materiału) praktycznie utraciłem wiarę w sens fotografowania DSLR'em ze 135mm gdziekolwiek poza miejscami jak Bieszczady, dla kadrów innych niż Droga Mleczna - po prostu szkoda nerwów i czasu :/ - a i Bieszczady niestety kiedyś "zabłysną", a dla nas zgasną... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.