Skocz do zawartości

Od Zeta do Rho Ophiuchi


Iro

Rekomendowane odpowiedzi

To jest bardzo dobre zdjęcie. Pominę miłą dla oka kompozycję, świetnie zbalansowane barwy oraz precyzyjną pracę nad rozkładem świateł i cieni oraz perfekcyjny kontrast.

To co mnie tutaj najbardziej w tym zdjęciu urzekło, to uzyskany lekki efekt 3D sprawiający wrażenie, że mgławice unoszą się wyżej,  nad ciemną przestrzenią kosmosu, a nie są w niej zanurzone.

Mam takie... frapujące mnie wrażenie pustej przestrzeni między tłem kosmosu i mgławicami.

Cudo. Tego typu zdjęć nie spotyka się na tym forum zbyt często.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, simarik napisał:

Mistrzostwo Świata.

Mistrzu Iro - mam nadzieję, że kiedyś spotkam Cię pod Bieszczadzkim niebem i choć przez chwilę będę mógł przez chwilę usiąść w Twoim cieniu ;).

Co oznacza ,że musicie się spotkać w czasie pełni :)

  • Lubię 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dr McCoy i Kapitan Kirk się zgadzają z przedmówcami. Piękna praca.

 

dr-mccoy-and-captain-kirk-approve.gif.dfad92186d500d7efe6b6623b9f75125.gif

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, lukost napisał:

Boję się pomyśleć co byś wystrugał pod niebem (naprawdę) dalekiego południa. Nie ciągnie cię tam, hmm?

oj ciągnie... i to bardzo...

8 godzin temu, Duser napisał:

No, ujdzie, ujdzie.

Chociaż :g:...nie jestem pewien czy kolorystyka zbyt w czerwienie/magenty nie leci . Ja bym chyba ociupinkę oziębił .....:matrix:

ze 4-5 razy "oziębiałem" i ... po czasie wracałem do ciepłej wersji  - w tej kolorystyce jest "największa odczuwalność zawartości pyłu w pyłach" ;) 

8 godzin temu, Duser napisał:

Jeszcze pytanie techniczne:

jakie suby przy jakim ISO?

czy kalibrowane darkami?

iso1600, suby 120s, darki, biasy, flaty - zgodnie z najlepszymi "best practices" ;) a nawet jeszcze bardziej :) 

generalnie kalibracja to klucz do sukcesu przy pyłach - jak zdjęcie jest dobrze skalibrowane i dobrze odjęty gradient, to DDP, czy STF wykonuje 70% całej roboty...

6 godzin temu, simarik napisał:

Mistrzostwo Świata.

Mistrzu Iro - mam nadzieję, że kiedyś spotkam Cię pod Bieszczadzkim niebem i choć przez chwilę będę mógł usiąść w Twoim cieniu ;).

Mistrzu to focusuje i wyzwala migawkę siłą woli... oraz potrafi przegonić chmury paletką do tenisa stołowego.. niegodnym ;)   Jedyne co, to przytyłem ostatnio, więc w temacie cienia, mogę się dzielić, ale zaręczam, że są dużo przyjemniejsze jego źródła w Bieszczadach ;) A usiąść i pogadać, zawsze chętnie :)

 

 

Dzięki :)

Edytowane przez Iro
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.