Jump to content

Recommended Posts

Posted (edited)

Przykro mi to stwierdzić, ale to nieuleczalna choroba tzw: dwucalica złośliwa. 

pk

Edited by bas.sic
  • Like 5

Posted (edited)

Czyli ten?!

https://deltaoptical.pl/teleskop-dobson-10-f-5-m-crf?from=listing

Zawsze tu pisuję (tfu) że ponieważ masy głównych częsci 8-ki i 10-ki są zbliżone i nosi się je osobno to nie warto przerażać się legendarnymi rozmiarami ("pralka/lodówka") tylko brać 10-tkę.

Kobieta też w życiu ważna więc nadrób trochę zaległości ... jakie by one nie były. Czasem tylko w uważnym słuchaniu ... bez przerywania. ;)

Siema

link

2c36cda77f05c64d3bb403ee2c06b25c8537136c

Edited by ekolog
  • Like 2

1 minutę temu, ekolog napisał:

Czyli ten?!

https://deltaoptical.pl/teleskop-dobson-10-f-5-m-crf?from=listing

Zawsze tu pisuję (tfu) że ponieważ masy głównych częsci 8-ki i 1--ki są zbliżone i nosi się je osobno to nie warto przerażać się rozmiarami (pralka/lodówka) tylko brać 10-tkę.

Kobieta też w życiu ważna więc nadrób trochę zaległości ... jakie by one nie były. Czasem tylko w uważnym słuchaniu ... bez przerywania. ;)

Siema

link

2c36cda77f05c64d3bb403ee2c06b25c8537136c

Dokładnie ten.Wspaniały!

A co do Niej,to jak ją znam za kilka chwil nie da mi się do niego dopchać.

Mój pierwszy telep to 10 cali właśnie na dobsonie. Wrażenia niesamowite. Ale ja chciałem focić ...

• Like 2

Posted (edited)
6 godzin temu, Paether napisał:

Przemyśl to jeszcze...masz prawo do zwrotu sprzętu i kupna 12" :flirt::whistling:

Też mi się tak wydaje. I tak kobieta do ugłaskania to czemu nie? :emotion-5:

Edited by dark1

8 godzin temu, Mariusz Psut napisał:

Nienaruszalna rezerwa naruszona,kobieta wkurw...na jak 150!

Jedno życie masz a tak nim szastasz :D

• Haha 3

Tylko nie kupuj kwiatów bo to jak przyznanie się do błędu, za to winko i wieczór przy świecach robi robotę ;)

• Like 3
  • Haha 1

8 godzin temu, Paether napisał:

Przemyśl to jeszcze...masz prawo do zwrotu sprzętu i kupna 12" :flirt::whistling:

Hahaha!

Myślisz że nie chodziło mi to po głowie:laughbounce2:.

Dobrze że się w porę trochę opamiętałem:emotion-5:. Ta 10 mi wystarczy na kilka lat dobrej zabawy.A moja pani będzie w tym lepsza ode mnie.Znam ją.

No i czemu nikt mi nie powiedział że obraz w szukaczu też jest odwrócony:P

12 minut temu, Pav1007 napisał:

Oglądałem M13 przez półmetrowego Taurusa... widok lepszy niż na zdjęciu! Zastanów się jeszcze :-)

https://www.taurustelescopes.com/pl/taurus-t500-2/

Wystarczy tych szaleństw na chwilę:emotion-5:

Poczekam aż Synta wypuści pełną 14.

Po tym jak GSO przejął "władzę" teraz jej kolej.

Ten post jest tak bardzo prawdziwy... Mam teleskop od niespełna tygodnia (który i tak przekroczył zakładany pierwotnie budżet), a już sobie marzę o modelu trzykrotnie droższym :D

• Like 1
  • Haha 1

2 godziny temu, Mariusz Psut napisał:

Po tym jak GSO przejął "władzę" teraz jej kolej.

chyba w trzeciej lidze :)

pozdrawiam

• Like 1
  • Haha 2

7 godzin temu, cwic napisał:

za to winko i wieczór przy świecach robi robotę ;)

Jak winko zrobi za dobrą robotę, to następnego dnia przed drzwiami pojawi się kurier z 20-calową niespodzianką ^_^

• Like 1

Taaaa jak zaczynałem przygodę z astrofoto, to myślałem, że Astrowalker z Canonem 40D i 85mm obiektywem w zupełności mi wystarczy. Łudziłem się jeszcze po przesiadce na CG5... ;)

• Haha 1

Posted (edited)
2 minuty temu, dziki napisał:

Taaaa jak zaczynałem przygodę z astrofoto, to myślałem, że Astrowalker z Canonem 40D i 85mm obiektywem w zupełności mi wystarczy. Łudziłem się jeszcze po przesiadce na CG5..

Same here. Teraz już nie patrzę na ceny złączek. Jest potrzebna - kupuję/dorabiam. Nie zastanawiam się już nad tym.

Edited by _Spirit_
  • Like 1

A ja mam jeden teleskop od ponad 3 lat, syntę ,5''. I nawet by mi do głowy nie przyszło , żeby zmienić. Zmienić to można książkę do astro, jak się przeczyta i dalej chce nowej wiedzy. Tego nigdy nie za dużo. A z teleskopu trzeba robić jak największy użytek, dopóki jest sprawny, niepopsuty i daje się nim prowadzić obserwacje. 

• Like 2

Gratuluję zakupu :)

Taki newton to naprawdę najlepsza opcja na początek, jeśli ma się na niego warunki. Nie tylko zapewni zabawę na lata i pozwoli ukierunkować swoje hobby, ale średnica 10" jak najbardziej mogłaby być docelową.*

13 godzin temu, Mariusz Psut napisał:

Poczekam aż Synta wypuści pełną 14.

To musiałoby ważyć z montażem ze 40 kg! Powyżej 10" zdecydowanie bardziej polecam rodzime kratownice ;)

* gdyby nie dwucalica złoźliwa:fool:

Im większy zapał tym łatwiej o słomiany zapał. Myślicie że jak kupi się większy to zawsze lepiej? Trudniej operować, znalezienie obiektów DS trudniejsze, wkurzające popychanie dobsona gdy brak napędu. No i chęć wynoszenia tego ciężaru też z czasem jakoś spada. 100% zgody z Bellą - trzeba mierzyć siły na zamiary i wycisnąć ile można ze sprzętu. A jak się jeszcze nie poznało sprzętu, a już mysli o innym którego też się nie widziało to jest to objaw współczesnej gadżetomanii i mody. Może warto usiąść, ochłonąć, wziąć głęboki oddech. Czsem też posłuchać Żony

• Like 3

1 godzinę temu, Bellatrix napisał:

A ja mam jeden teleskop od ponad 3 lat, syntę ,5''. I nawet by mi do głowy nie przyszło , żeby zmienić. Zmienić to można książkę do astro, jak się przeczyta i dalej chce nowej wiedzy. Tego nigdy nie za dużo. A z teleskopu trzeba robić jak największy użytek, dopóki jest sprawny, niepopsuty i daje się nim prowadzić obserwacje. 

Teleskop to tylko narzędzie które ma posłużyć do osiągnięcia celów.

Godzinę temu, Kunzite napisał:

Trudniej operować, znalezienie obiektów DS trudniejsze, wkurzające popychanie dobsona gdy brak napędu.

Skąd takie spostrzeżenia ? 

• Like 1

Godzinę temu, Kunzite napisał:

Im większy zapał tym łatwiej o słomiany zapał. Myślicie że jak kupi się większy to zawsze lepiej? Trudniej operować, znalezienie obiektów DS trudniejsze, wkurzające popychanie dobsona gdy brak napędu. No i chęć wynoszenia tego ciężaru też z czasem jakoś spada. 100% zgody z Bellą - trzeba mierzyć siły na zamiary i wycisnąć ile można ze sprzętu. A jak się jeszcze nie poznało sprzętu, a już mysli o innym którego też się nie widziało to jest to objaw współczesnej gadżetomanii i mody. Może warto usiąść, ochłonąć, wziąć głęboki oddech. Czsem też posłuchać Żony

W pełni Cię rozumiem ale wierz mi to nie jest słomiany zapał.Nie znasz mnie więc nie oceniaj.A tą wzmiankę o 14 należy potraktować z przymrużeniem oka.

Ta 10 starczy mi na długo i bardzo możliwe że zostanie u mnie na zawsze.

Nie należę do ludzi zamożnych więc to nie jest chwilowy kaprys kolesia,który nie ma co robić z kasą.Pierwszy okular do niej pewnie kupię za kilka miesięcy.To że kupiłem większy znaczy właśnie tyle że w najbliższym czasie nie mam zamiaru go wymieniać.

Pozdro.

• Like 2