Skocz do zawartości

Ku przestrodze.


Mariusz Psut

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli ten?!

https://deltaoptical.pl/teleskop-dobson-10-f-5-m-crf?from=listing

 

Zawsze tu pisuję (tfu) że ponieważ masy głównych częsci 8-ki i 10-ki są zbliżone i nosi się je osobno to nie warto przerażać się legendarnymi rozmiarami ("pralka/lodówka") tylko brać 10-tkę.

 

Kobieta też w życiu ważna więc nadrób trochę zaległości ... jakie by one nie były. Czasem tylko w uważnym słuchaniu ... bez przerywania. ;)

 

Siema

link

2c36cda77f05c64d3bb403ee2c06b25c8537136c

 

Edytowane przez ekolog
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ekolog napisał:

Czyli ten?!

https://deltaoptical.pl/teleskop-dobson-10-f-5-m-crf?from=listing

 

Zawsze tu pisuję (tfu) że ponieważ masy głównych częsci 8-ki i 1--ki są zbliżone i nosi się je osobno to nie warto przerażać się rozmiarami (pralka/lodówka) tylko brać 10-tkę.

 

Kobieta też w życiu ważna więc nadrób trochę zaległości ... jakie by one nie były. Czasem tylko w uważnym słuchaniu ... bez przerywania. ;)

 

Siema

link

2c36cda77f05c64d3bb403ee2c06b25c8537136c

 

Dokładnie ten.Wspaniały!

A co do Niej,to jak ją znam za kilka chwil nie da mi się do niego dopchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Paether napisał:

Przemyśl to jeszcze...masz prawo do zwrotu sprzętu i kupna 12" :flirt::whistling:

Hahaha!

Myślisz że nie chodziło mi to po głowie:laughbounce2:.

Dobrze że się w porę trochę opamiętałem:emotion-5:. Ta 10 mi wystarczy na kilka lat dobrej zabawy.A moja pani będzie w tym lepsza ode mnie.Znam ją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Pav1007 napisał:

Oglądałem M13 przez półmetrowego Taurusa... widok lepszy niż na zdjęciu! Zastanów się jeszcze :-)

https://www.taurustelescopes.com/pl/taurus-t500-2/

Wystarczy tych szaleństw na chwilę:emotion-5:

Poczekam aż Synta wypuści pełną 14.

Po tym jak GSO przejął "władzę" teraz jej kolej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dziki napisał:

Taaaa jak zaczynałem przygodę z astrofoto, to myślałem, że Astrowalker z Canonem 40D i 85mm obiektywem w zupełności mi wystarczy. Łudziłem się jeszcze po przesiadce na CG5..

Same here. Teraz już nie patrzę na ceny złączek. Jest potrzebna - kupuję/dorabiam. Nie zastanawiam się już nad tym.

Edytowane przez _Spirit_
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeden teleskop od ponad 3 lat, syntę ,5''. I nawet by mi do głowy nie przyszło , żeby zmienić. Zmienić to można książkę do astro, jak się przeczyta i dalej chce nowej wiedzy. Tego nigdy nie za dużo. A z teleskopu trzeba robić jak największy użytek, dopóki jest sprawny, niepopsuty i daje się nim prowadzić obserwacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu :)

Taki newton to naprawdę najlepsza opcja na początek, jeśli ma się na niego warunki. Nie tylko zapewni zabawę na lata i pozwoli ukierunkować swoje hobby, ale średnica 10" jak najbardziej mogłaby być docelową.*

13 godzin temu, Mariusz Psut napisał:

Poczekam aż Synta wypuści pełną 14.

To musiałoby ważyć z montażem ze 40 kg! Powyżej 10" zdecydowanie bardziej polecam rodzime kratownice ;)

 

* gdyby nie dwucalica złoźliwa:fool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im większy zapał tym łatwiej o słomiany zapał. Myślicie że jak kupi się większy to zawsze lepiej? Trudniej operować, znalezienie obiektów DS trudniejsze, wkurzające popychanie dobsona gdy brak napędu. No i chęć wynoszenia tego ciężaru też z czasem jakoś spada. 100% zgody z Bellą - trzeba mierzyć siły na zamiary i wycisnąć ile można ze sprzętu. A jak się jeszcze nie poznało sprzętu, a już mysli o innym którego też się nie widziało to jest to objaw współczesnej gadżetomanii i mody. Może warto usiąść, ochłonąć, wziąć głęboki oddech. Czsem też posłuchać Żony

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bellatrix napisał:

A ja mam jeden teleskop od ponad 3 lat, syntę ,5''. I nawet by mi do głowy nie przyszło , żeby zmienić. Zmienić to można książkę do astro, jak się przeczyta i dalej chce nowej wiedzy. Tego nigdy nie za dużo. A z teleskopu trzeba robić jak największy użytek, dopóki jest sprawny, niepopsuty i daje się nim prowadzić obserwacje. 

Teleskop to tylko narzędzie które ma posłużyć do osiągnięcia celów.

 

Godzinę temu, Kunzite napisał:

Trudniej operować, znalezienie obiektów DS trudniejsze, wkurzające popychanie dobsona gdy brak napędu.

Skąd takie spostrzeżenia ? 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kunzite napisał:

Im większy zapał tym łatwiej o słomiany zapał. Myślicie że jak kupi się większy to zawsze lepiej? Trudniej operować, znalezienie obiektów DS trudniejsze, wkurzające popychanie dobsona gdy brak napędu. No i chęć wynoszenia tego ciężaru też z czasem jakoś spada. 100% zgody z Bellą - trzeba mierzyć siły na zamiary i wycisnąć ile można ze sprzętu. A jak się jeszcze nie poznało sprzętu, a już mysli o innym którego też się nie widziało to jest to objaw współczesnej gadżetomanii i mody. Może warto usiąść, ochłonąć, wziąć głęboki oddech. Czsem też posłuchać Żony

W pełni Cię rozumiem ale wierz mi to nie jest słomiany zapał.Nie znasz mnie więc nie oceniaj.A tą wzmiankę o 14 należy potraktować z przymrużeniem oka.

Ta 10 starczy mi na długo i bardzo możliwe że zostanie u mnie na zawsze.

Nie należę do ludzi zamożnych więc to nie jest chwilowy kaprys kolesia,który nie ma co robić z kasą.Pierwszy okular do niej pewnie kupię za kilka miesięcy.To że kupiłem większy znaczy właśnie tyle że w najbliższym czasie nie mam zamiaru go wymieniać.

Pozdro.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.