Skocz do zawartości

17 Bieszczadzki Zlot Miłośników Astronomii - zapisy


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.06.2020 o 21:14, Winter napisał:

Chodzi za mną zakup dużej lornety ok. 25x110. Nie miałem możliwości popatrzeć przez taką dłużej. Czy mógłby ktoś taką zabrać i poświęcić mi z godzinę na wspólne obserwacje ? Statyw też będzie potrzebny :)

Wezmę TSkę 20x110 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy.

Zbliża się czas naszego 17-tego Wiosennego zlotu, który będzie się odbywał w dosyć ciekawym czasie, mam tu na myśli COVID-19. Ośrodek jest przygotowany perfekcyjnie pod względem sanitarnym. Wszystkie pomieszczenia są ozonowane i wszędzie jest dostępny płyn do dezynfekcji. W restauracji i sali wykładowej mamy obowiązek chodzić w maseczkach. Posiłki będą wydawane w pakietach.

Prelekcje oraz konkursy zorganizowane z zachowaniem zalecanych odległości. Na salę wykładową zmieści się maksymalnie 40 osób. Uroczyste rozpoczęcie zlotu odbędzie się na zewnątrz.

Na zewnątrz nie ma obowiązku noszenia maseczek.

Grillparty odbędzie się bez zmian.

Nie będzie typowego biura zlotu. Pakiety startowe w postaci identyfikatora oraz kubka okolicznościowego każdy odbierze sam przy recepcji. Proszę pamiętać gdzie nocujecie.

Każdy uczestnik musi przejść przez recepcję w celu pomiaru temperatury oraz podpisania oświadczenia – takie są wymogi.

Nie będzie konkursu „Żbik” ale Ula obiecała jakieś zabawy dla dzieci z nagrodami rzecz jasna.

Konkurs „Adept” oraz „Hardcore” odbędzie się bez zmian, zapraszam i zachęcam.

Proszę zachować wszelkie środki ostrożności żeby nasz zlot odbył się bez problemów zdrowotnych.

Pozdrawiam Adamo

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2020 o 21:21, Marcin_G napisał:

Ja biorę 24x100 kątową, z opcją "kup teraz" na zlocie :)

W zestawie montaż widłowy.

Po szczegóły pisz P.W.

Chętnie obadam - też mi chodzi po głowie taki sprzęt... To Orion BT 24x100?

Odwdzięczę się Lumiconem UHC 2'' do potestowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy

 

Szykuje się kameralny zlot.

Nie zapłaciło ponad 40 osób i nawet nie raczyły się odezwać wcześniej, powiem więcej, nie odezwały się do dziś mimo moich e-maili z prośbą. Trochę nie ładnie.

No nic, ciągle życie weryfikuje zasady organizacji zlotów.

Będzie nas niecałe 60 osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Adamo napisał:

Moi drodzy

 

Szykuje się kameralny zlot.

Nie zapłaciło ponad 40 osób i nawet nie raczyły się odezwać wcześniej, powiem więcej, nie odezwały się do dziś mimo moich e-maili z prośbą. Trochę nie ładnie.

No nic, ciągle życie weryfikuje zasady organizacji zlotów.

Będzie nas niecałe 60 osób.

Ja, już 10/4 poinformowałem Cię, że nie będę mógł przyjechać. Bardzo tego żałuję, ale życie weryfikuje również moje plany. Mam nadzieję, że nie jestem wśród tych 40-tu osób, które nie zapłaciły jednocześnie nie informując wcześniej o rezygnacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mario_b napisał:

Ja, już 10/4 poinformowałem Cię, że nie będę mógł przyjechać. Bardzo tego żałuję, ale życie weryfikuje również moje plany. Mam nadzieję, że nie jestem wśród tych 40-tu osób, które nie zapłaciły jednocześnie nie informując wcześniej o rezygnacji.

Mam na myśli ostatni tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Winter napisał:

Czy ktoś z osób wybierających się na zlot ma może złączkę T2 męski - T2 żeński 11mm ?

Sprawdzę w zasobach, może coś znajdzię.

Najlepiej kup 10mm, teleskopy.pl ma tanie i dobre złączki, a 1mm nadrobisz podkładkami. Mogę Ci wydrukować podkładki 1, 2mm, do testów powinno wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Piotr4d napisał:

Sprawdzę w zasobach, może coś znajdzię.

Najlepiej kup 10mm, teleskopy.pl ma tanie i dobre złączki, a 1mm nadrobisz podkładkami. Mogę Ci wydrukować podkładki 1, 2mm, do testów powinno wystarczyć.

O widzisz, nie wpadłbym na pomysł z podkładkami.
Przeglądnąłem teleskopy.pl, ale nie widzę 10mm, link ?  Jest 7,4mm
Jeżeli nie będzie cię kosztować dużo pracy taka podkładka to druknij  1mm

Edytowane przez Winter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy!

Teleskopy.pl nazywają to "pierścień dystansowy" https://teleskopy.pl/product_info.php?products_id=5757&lunety=Pier cie dystansowy M42 Spacers extension ring 10 mm GSO FF270

Edytowane przez Piotr4d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Adamo napisał:

Nie zapłaciło ponad 40 osób i nawet nie raczyły się odezwać wcześniej, powiem więcej, nie odezwały się do dziś mimo moich e-maili z prośbą. Trochę nie ładnie.

Mam nadzieję, Adam, że dostałeś mego maila w sprawie odwołania rejestracji. Jeżeli nie, to przepraszam z góry

 

60 osób to nie tak mało, kameralny byłby poniżej 20 osób :) .

Edytowane przez Duser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, Adamo said:

Nie zapłaciło ponad 40 osób i nawet nie raczyły się odezwać wcześniej, powiem więcej, nie odezwały się do dziś mimo moich e-maili z prośbą. Trochę nie ładnie.

No nic, ciągle życie weryfikuje zasady organizacji zlotów.

Zgadzam się zwłaszcza jeśli chodzi o punkt 2. Bo w systemie rezerwacji nie można (chyba) odwołać rezerwacji? Ja nie zauważyłem. Usunąłem dane, ale samej rezerwacji nie potrafiłem odwołać. Powinno się dać.

Do tego mail jaki dostałem w tej sprawie od ciebie zaczynał się od "noreply_****" - nie do końca zaprasza, ani nie ułatwia zadania ;)

Twojego prywatnego maila - nie mam. Jeśli coś przeoczyłem - przepraszam.

 

Żałuję, że nas nie będzie.

Bawcie się wybornie i niech Niebiosa będą dla Was łaskawe :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.