Skocz do zawartości

Który APO wybrać?


diver

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, Marcin_G napisał:

@MateuszW, co myślisz o takim reduktorze? W płynną regulację odległości matrycy.

https://www.astroshop.de/flattener-korrektoren-reducer/tecnosky-adjustable-flattener-reducer-0-8x/p,68932

Pytanie czy "zadziała" z refraktorem, który zamierzamy kupić. Tu mam za małą wiedzę. Pomysł ciekawy i wygodny na pewno. Pytanie czy można zablokować pozycję jakimś imbusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, MateuszW napisał:

Pytanie czy "zadziała" z refraktorem, który zamierzamy kupić. Tu mam za małą wiedzę. Pomysł ciekawy i wygodny na pewno. Pytanie czy można zablokować pozycję jakimś imbusem.

Ze zdjęcia wynika, że raczej nie, ale w "wyciągu" są gwinty drobnozwojowe, więc samo nie pojedzie. Większy wpływ na gubienie ostrości mieć będą inne luzy w mechanice.

Tymczasem u mnie taka rurka się pojawiła była, do wizuala głównie :) Kupiłem ostatnią sztukę! :brawo:

FX309509.JPG

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2020 o 10:47, wismat napisał:

 

Szczerze mówiąc to bym się zdziwił jakby Tacnosky był produkowany gdzie Sharpstar i TS. W tych dwóch ostatnich jest wszystko identyczne. Od parametrów po wygląd. Tacnosky różni się wszystkim. Skąd masz takie przypuszczenie że to ta sama fabryka ?

Przyjrzałem się temu Tecnosky i wygląda DOKŁADNIE jak mój były TS tryplet Photoline APO 80/480. 

Wszystkie te MARKI: TS, Omegon, Askar, Sharpstar, Tecnosky, Meade (?) to wyroby FIRMY Jiaxing Rui Xing Optical

Edytowane przez Marcin_G
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, dobrychemik napisał:

Ten z Ali deklaruje lepszą rozdzielczość ;-) 

Cena niezła, nawet po doliczeniu vatu.

Tylko po bliższym zerknięciu widać, że do SVbony aparat/kamerę łączysz chyba tylko przez zacisk, a w TS jest gwint 63mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, apolkowski napisał:

Tylko po bliższym zerknięciu widać, że do SVbony aparat/kamerę łączysz chyba tylko przez zacisk, a w TS jest gwint 63mm.

No ale zdjęcie z internetu cięzko nazwać bliższym zerknięciem..... - W tym svbony również wykręca się tuleja z trzema śrubami i masz gwint na końcu drawtuby....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
1 minutę temu, bas.sic napisał:

Hej
Panowie @holeris, @wismat, @pawelpm macie jakieś nowe fotki z WO GT 81 IV?

Strasznie mocno się nad nim zastanawiam, ale póki co prawie wszystkie fotki które widziałem z niego to trochę kaszana.

pk

Ja póki co mam fotkę zestawu :D Czekam na złączkę od Tomcia bo nie mam zakresu ostrości się okazało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, chemik22 napisał:

 

 

Co masz na myśli ? Tzn. technicznie jakiej zmiany to wymagało i dlaczego.

 

 

Wyciąg był luźny i powstawały na nim ugięcia od ciężaru kamery. Prawdopodobnie źle złożony w dalekowschodnim kraju. Trzeba było "dokręcić". Na czym to dokładnie polegało - nie wiem - robił to Tomcio. Sprzęt prawdopodobnie będę miał na weekend z powrotem, dopytam jeszcze przy odbiorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, holeris napisał:

Na czym to dokładnie polegało - nie wiem 

Polega to mniej więcej na tym, że kasuje się luzy albo poprzez dociśnięcie wałka/zębatki na pokrętle ostrości, albo poprzez korektę położenia ślizgów (lub łożysk) prowadzących drawtubę.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 2.12.2020 o 16:45, bas.sic napisał:

Hej
Panowie @holeris, @wismat, @pawelpm macie jakieś nowe fotki z WO GT 81 IV?

Strasznie mocno się nad nim zastanawiam, ale póki co prawie wszystkie fotki które widziałem z niego to trochę kaszana.

pk

 

Tutaj jest pojedyncza klatka (rozciągnięta) 300s Ha

_H_300.00s_300.00_21-21-15_3.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.