Skocz do zawartości

iOptron w Delta Optical


FilipOgorzelski

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Tayson napisał:

Ktos, kto w Polsce uruchomi rzetelny serwis Ioptrona zarobi sporo kasy. 

 

Ale montaze nie są aż tak skonstruwane by nie ogarnąć takich ręczy samemu. Swoją drogą gdy kupowałem neq 6 pro też się nasluchalem o kasowaniu luzow bo  to "trudna sprawa"a to trzeba czasu itd.  A konserwacja tego neq 6 pro, z wymiana lozysk, pasków skasowaniu luzow zajmuje mi niecałe 2h.... Jeszcze w tym czasie zdążę sprawdzic elektronikę. Nawet ostatnio w tubie petzwala korygowałem ustawienia soczewek. I to też można zrobić w locie. Bez sprzętu i udactw. 

Edytowane przez Mnich85
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MateuszW napisał:

... póki temat nie zahacza o enkoder o rozdzielczości 10 milionów impulsów

Ale to tylko cyfra. Tak samo można mieć problem z enkoderem rzędu 2mln impulsów. Kwestia interpretacji elektroniki i wiedzy. Jeśli faktycznie dla Was są takie  problemy to moze faktycznie warto zalozyc serwis tych montaży. Zresztą nie tylko tych 

Edytowane przez Mnich85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Tayson napisał:

Ktos, kto w Polsce uruchomi rzetelny serwis Ioptrona zarobi sporo kasy. 

 

Oczywiście nie mam na mysli chalupniczego naprawiania na gwarancji po sprzedaż DO.

Żeby był serwis, musi być dostęp do części zamiennych.

Inaczej są naprawy kropelką, "regeneracje" i wielkie żale - nawet przy najlepszych chęciach serwisanta.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Mnich85 napisał:

Ale to tylko cyfra. Tak samo można mieć problem z enkoderem rzędu 2mln impulsów. Kwestia interpretacji elektroniki i wiedzy. Jeśli faktycznie dla Was są takie  problemy to moze faktycznie warto zalozyc serwis tych montaży. Zresztą nie tylko tych 

No to powiedz mi, co można zrobić z takim enkoderem, jeśli nie działa prawidłowo, jeśli jego strukturę widać dopiero pod mikroskopem? Wymienić? A jak go wtedy wypozycjonować z nanometrową precyzją?

 

Jeśli chodzi o normalne tematy mechaniczne, to w iOptronie tak na prawdę nie ma za wiele do poprawiania. Smary i łożyska są fabrycznie ok, jedynie czasami trzeba naciągnąć lepiej paski i tyle. Ślimak i tak się dociska sprężyną (ewentualnie może być kwestia zmiany oporu tego mechanizmu).

Teraz, bartolini napisał:

Żeby był serwis, musi być dostęp do części zamiennych.

Inaczej są naprawy kropelką, "regeneracje" i wielkie żale - nawet przy najlepszych chęciach serwisanta.

Części są, możesz kupić u producenta wszystkie płytki, zębatki, silniki, enkoder itp. Kwestia cen i opłacalności, ale jest przyzwoicie, bo kiedyś się orientowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Mnich85 napisał:

Ale montaze nie są aż tak skonstruwane by nie ogarnąć takich ręczy samemu. Swoją drogą gdy kupowałem neq 6 pro też się nasluchalem o kasowaniu luzow bo  to "trudna sprawa"a to trzeba czasu itd.  A konserwacja tego neq 6 pro, z wymiana lozysk, pasków skasowaniu luzow zajmuje mi niecałe 2h.... Jeszcze w tym czasie zdążę sprawdzic elektronikę. Nawet ostatnio w tubie petzwala korygowałem ustawienia soczewek. I to też można zrobić w locie. Bez sprzętu i udactw. 

 

Podobnie jest z samochodami. Przecież nie są skonstruowane by nie ogarnąć ich samemu. Wszystko można samemu w garażu zrobić, nawet przeprogramować ustawienia wtrysku paliwa do silnika. 

 

Problem jest taki: jedni lubią grzebać w autach, a inni wolą czerpać przyjemność z samej jazdy...

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Mnich85 napisał:

Ale to tylko cyfra. Tak samo można mieć problem z enkoderem rzędu 2mln impulsów. Kwestia interpretacji elektroniki i wiedzy. Jeśli faktycznie dla Was są takie  problemy to moze faktycznie warto zalozyc serwis tych montaży. Zresztą nie tylko tych 

to załóż :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MateuszW powiem szczerze fajne te montaże, ale człowiek czyta takie wątki jak poniżej.

Nie twierdzę że skywatcher nie ma problemów - choćby palące się płyty główne. Ale zakup części do HEQ5 czy EQ6 to nie problem :/

BTW @Robson_g dotarła ta przekładnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bartolini napisał:

@MateuszW powiem szczerze fajne te montaże, ale człowiek czyta takie wątki jak poniżej.

Nie twierdzę że skywatcher nie ma problemów - choćby palące się płyty główne. Ale zakup części do HEQ5 czy EQ6 to nie problem :/

BTW @Robson_g dotarła ta przekładnia?

Dostałem w październiku zeszłego roku. 

Nie pamiętam o co chodziło ale przekładnia wróciła do Stanów i musieli wysyłać jeszcze raz. 

Co ciekawe, ja jej w ogóle nie wymianialem, bo montaż prawidłowo prowadzi. Pęknięcie prawdopodobnie nie ma wpływu na jakość pracy. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.