Skocz do zawartości

20-ty Bieszczadzki Zlot Miłośników Astronomii - zapisy !!!


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Wimmer nie podjął rękawicy, więc temat jakiegoś ewentualnego "plagiatu" uważam za zamknięty. Niewiele moja praca podobna do jego techniki, ani koncepcji.

Resztę już wyjaśniałem wyżej. Jak macie żal to zawsze mogę podkreślać, że inspiracją był dla mnie Wimmer.

Kończę publikowanie w tym wątku czegokolwiek w takiej atmosferze. Na zlot też mam bardzo, bardzo daleko.
 

Czystego nieba.

  • Zmieszany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle nie mogłem maila znaleźć z potwierdzeniem rezerwacji, numerem konta i terminem do wpłaty.

11 godzin temu, Charon_X napisał(a):

Bo niby wpłaty do 15

gdzie tą informację masz?

 

Ja dziś opłaciłem dopiero, mam nadzieję, że nie za późno :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2023 o 12:36, wimmer napisał(a):

Już tłumaczę: Napisałeś, że teraz jest dużo fajniejsze (i w swoich wersjach mojego pomysłu nie pierwszy raz podkreślasz, że jest lepszy). Moim zdaniem jest przeciwnie. Dlatego wstawiłem odpowiednią do tego emotikonkę. Czasem tak bywa, że niektóre rzeczy mogą się nie podobać albo wywołać zmieszanie.

Robisz niesprawiedliwe nadinterpretacje, bo wogóle nie miałem na myśli, że moje jest jakoś lepsze od twojego. Raczej jest zupełnie czymś odmiennym. Lepsze jest od mojej poprzedniej wersji i nie przedstawia średniowiecza tylko poprostu dawne czasy astronomii i zacofanie części ludności niedowierzającej nowym teoriom astro. Dla mnie to jest jasne co widze na obrazku, a że lubię rozbudowane scenerie, a ty widocznie nie, to już nie mój problem. Życzę ci miłego zlotowania i niepowierzchownego oceniania ludzi i ich prac na przyszłość. Oraz udanej realizacji twojej wersji haftów średniowiecznych kiedyś tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2023 o 16:32, wismat napisał(a):

Przepraszam za dygresje i offtop, ale chciałem napisać coś o zlocie. 

Mnie nie będzie tym razem ale koncepcja wyjazdu na tydzień bardzo mi się podoba. Jak wyjdzie to sprawnie to może przedłużyć ten pomysł? Wiem że okazja teraz jest zacna i dlatego wiele osób wyjątkowo pozwoliło sobie na tygodniowy pobyt. Być może nie będzie tylu chętnych na kolejny raz ale osobiście uważam że spędzenie tygodnia przy teleskopie, pod fajny niebem i z takim towarzystwem jest naprawdę czymś wyjątkowym i szkoda by było czekać na kolejną okazję 10lat. 

 

Już abstrahując od tego że przyjeżdżając standardowo na 2-3 noce często nie trafia się tak w pogodę w tym czasie żeby wypalić chociażby jeden obiekt. Jakby była możliwość tydzień / a druga opcja pół tygodnia dla "mniej wytrwałych" to by było idealnie :)

Można co roku robić tak wersję tylko musimy mieć co najmniej 50 osób w pierwszych dniach aby mieć ośrodek na wyłączność. Dodatkowo więcej pracy jest z organizacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, OnlyAfc napisał(a):

@Adamo jeszcze tylko informacyjnie, maile na gmailu wpadają do spamu.

Ja w spamie znalazłem dziś maila o przypomnieniu o płatności do 17-ego, wiec dzień po terminie.

Gdyby ktoś na forum nie napisał, to bym termin przegapił :)

 

No ale to Twój spam i musisz go pilnować.

Mail systemowy nie jest gmailowy.

Poza tym należy pamiętać o płatnościach lub robić je od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Adamo napisał(a):

No ale to Twój spam i musisz go pilnować.

 

Ale to Ty jesteś wysyłającym email i np. google wyraźnie wskazuje warunki, jakie wysyłany email musi spełnić, żeby nie wpadł do spamu.

https://support.google.com/mail/answer/81126

Zrzucane odpowiedzialności na odbiorcę, żeby „pilnował” spamu jest niepoważne. Jeśli masz z 50 uczestników zlotu 30 osób z pocztą gmail, to wszystkim powiesz, żeby codziennie spam sprawdzali, bo może przyjść mail?

31 minut temu, Adamo napisał(a):

Mail systemowy nie jest gmailowy.

 

nie musi być, ale żeby odbiorcy nie traktowali go jako poczta spamowa, to musi spełniać konkretne warunki.

 

32 minuty temu, Adamo napisał(a):

Poza tym należy pamiętać o płatnościach lub robić je od razu.

Dzięki, będę pamiętać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, OnlyAfc napisał(a):

Jeśli masz z 50 uczestników zlotu 30 osób z pocztą gmail, to wszystkim powiesz, żeby codziennie spam sprawdzali, bo może przyjść mail?

 

Nie tylko w tym przypadku tak jest. W wielu portalach o znacznie większym zasięgu i liczbie użytkowników często można znaleźć informacje, żeby sprawdzać spam, jeśli się nie dostało jakichś tam powiadomień. Jakkolwiek wydaje się niepoważne to moim zdaniem normalna praktyka. Z drugiej strony jest ważne, żeby taka informacja była od razu podana. Ale nie ma co się martwić. Na zlot wezmę jakąś podejrzanie wyglądającą butelkę, znajdę Was oboje, jak przystało na moderatora, i spróbujemy przegadać całą sprawę w czwórkę - co Wy na to? ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam zupełnie inne pytanie:

Czy na zlocie można robić "wyprzedaż garażową"? Chodzi mi głównie o kwestie formalno-prawne oraz etyczno-moralne :D
Bo wyobrażam sobie, że jakbym rozłożył na stoliku przed domkiem nr 6 trochę szpeju, co mi się nazbierało w atrakcyjnych cenach, to może ktoś by się skusił na to czy na owo.
Ale żeby potem mnie policja i/lub skarbówka i/lub administracja ośrodka nie pociągnęła do odpowiedzialności :)

  • Lubię 4
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Behlur_Olderys napisał(a):

[...]
Bo wyobrażam sobie, że jakbym rozłożył na stoliku przed domkiem nr 6 trochę szpeju, co mi się nazbierało w atrakcyjnych cenach, to może ktoś by się skusił na to czy na owo.
[...]

 

Szukam tuby N 150/750 w ładnym stanie i w dobrych pieniądzach... Nie masz przypadkiem? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.