Skocz do zawartości

20-ty Bieszczadzki Zlot Miłośników Astronomii - zapisy !!!


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

14 hours ago, Arturoo said:

Będzie ktoś jechał z Warszawy i będzie mieć trochę miejsca na astro sprzęt?


Przyłączam się do pytania.
Może ktoś mógłby przewieźć mojego Meade LightBridge 16" ? Byłby bardzo wdzięczny i pokryłby koszty paliwa :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KONKURSY 2023

 

Prócz kultowego "Adepta", konkursu dla nieuzbrojonych w zabawki miłośników astronomii, którzy pragną zdobyć cenne fanty czekają na WAS jak zawsze:

 

"ŻBIK 2023"

 

dla dzieci do 6 (włącznie) klasy szkoły podstawowej.

 

W tym roku, jako że to rok wyjątkowy dla naszej społeczności, nie będziemy torturować dzieci szkolnymi testami.

Na ASTROZLOT przyjedzie cała skrzynka KOLCKÓW LEGO. Będzie stała w sali konferencyjnej wraz z instrukcją. Proszę jej stamtąd nie zabierać.

ZADANIEM Żbika będzie zbudowanie z klocków LEGO statku kosmicznego i przedstawienie mi gotowego dzieła. 

Upominek będzie wybierany przez dziecko wraz z kolejnością dostarczenia MI DO rąk STATKU KOSMICZNEGO.

Wielkość statku nie gra roli. Liczy się zaangażowanie i fantazja.

 

 

HARDCORE 2023 :gathering:

Konkurs drużynowy (2 lub 3 osoby w drużynie) Każdy mile widziany niezależnie od stopnia zaawansowania wiedzy astro.

Będzie składał się z 2! części

1. Praktyczna 

Autorem tej części jest Wimmer, Słynny @wimmer, autor legendarnej TABELI WIMMERA, powieści, rysunków odręcznych i grafik internetowych. Niejeden konkurs też poprowadził. Kto zna WIMMERA może trochę spodziewać się, co będzie się działo. Ale cicho sza.

2. Teoretyczna

Z rozkoszą przygotowane przeze mnie tortury z wieści dziwnej astro treści z ostatniego roku. Czyli astro ploteczki i trochę dziwnych pytań na poziomie abstrakcji portalu pudelka i kota Schrodingera. Tak, nie chce mi się już odczytywać waszych hieroglifów odręcznie wypoconych i teścik ma 20 pytań ABCD. Nie ma za co.

 

Nagroda? Chwała na wieki (kto doświadczył ten wie, dlaczego), uścisk ręki Prezesa, buziaczek w policzek ze ślinką (od Prezesa) i pewnie coś do picia wyskokowego.

 

Kiedy? Od razu po śniadaniu w SOBOTĘ o 10.30. 

Weźcie kawkę ze śniadania, zamówcie piwo na kaca i zwołajcie drużynę na ten legendarny konkurs o walorach tortur rodem z filmów bdsm.

 

KRZYŻÓWKA Z PIEPRZYKIEM 2023

 

Jeśli Szef Wszystkich Szefów wyrazi taką wolę, to na otwarciu czekać na Was będzie grupen zabawa.

Nagroda za odgadnięcie hasła?

Cukierki!!!!!

 

 

PLAKAT PAMIĄTKOWY

 

Ze zdjęć, które przesłaliście, i które wybrałam jako najciekawsze (żale do mnie;) Wimmer (tak, znowu On :) wyrzeźbi cudowny plakat z waszymi paszczami z ostatnich 20 lat. Kto nie załapał się na plakat, trudno, trzeba było przysłać zdjęcia. Mam jednak nadzieję, że udało mi się wybrać najfajniejsze momenty i tyle paszczaków, ile mamy na astro zlotowym pokładzie.

 

HOWK

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Ursula
  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bartolini napisał(a):

Przedłużka T2-T2 50mm - jakby ktoś miał i mógł pożyczyć na czas zlotu, to byłbym wdzięczny.

Najdłuższa, jaką mam, to 40mm, jak podpasuje i znajdziesz jeszcze gdzieś 10mm, to mogę przywieźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2023 o 09:50, bacHor napisał(a):

Wygląda na to, że pogoda nie będzie sprzyjać obserwacją. Obyśmy wogole zobaczyli gwiazdy w następnym tygodniu. 

 

We wrześniu, na Roztoczu też były takie prognozy, a wyszło całkiem przyjemnie. :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B przypiął/eła ten temat
W dniu 14.05.2023 o 21:46, dobrychemik napisał(a):

Gdy nie zabierałem Żony na zloty, to pogoda zawsze była idealna... Przypadek? 

 

Ładniej byłoby napisać: gdy żona nie miała ochoty mi towarzyszyć... ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, diver napisał(a):

 

Ładniej byłoby napisać: gdy żona nie miała ochoty mi towarzyszyć... ;)

 

 

Ochotę na udział to miała i rok temu, ale wtedy miała inne obowiązki. Przy okazji już zapowiadam, że przyjdziemy odwiedzić doborową ekipę z domku nr 6 :)

 

  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
  • Darek_B odpiął/ęła ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.