Skocz do zawartości

20-ty Bieszczadzki Zlot Miłośników Astronomii - zapisy !!!


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, soczi napisał(a):

A mi się jeszcze takie popełniło ;) Choć jakieś tam drobne szczególiki możnaby dopracować. XX fajnie wkomponowana.

 

biesz-extra-z-lasem.png.5f9289f6eaa48cb9e3ab1f95a74712cf.png  biesz-extra-z-lasem2.png.fa000c419c2f300aa036820d750a9913.png

Brakuje grzybów pewnego rodzaju i będzie już prawie wszystko :)

  • Lubię 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też całkiem niezłe (prawy bardziej naturalny), ale trzeba przyznać, że każdy projekt użytkowników publikowany w wątku ma w sobie coś fajowego.
Fajna rywalizacja się wywiązała.
 

Decyzja należy do PTMA Lublin i zespołu astrozloty.pl  :)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wimmer napisał(a):

Przygotowałem dwie wersje kolorystyczne.

 

To jest doskonałe, tylko większe napisy, bo teraz to z daleka nic nie widać, a osobiście walnąłbym na całą szerokość słowa "Zlot" i "Astronomii" żeby z daleka było widać 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Darek_B napisał(a):

Jako ciekawostka.

Na Ali znalazłem fajną minimalistyczną grafikę.

Nie wygląda to na poczciwą bawełnę. Po czym poznać znaną markę rodem z PRC?

Edytowane przez Alex 22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.04.2023 o 11:37, Duser napisał(a):

Mam pytanie do @Adamo.  Zadeklarowałem wstępnie krótszy pobyt . Ale teraz wygląda na to że mogę przyjechać na cały tydzień. Czy mam coś zmieniać, czy tylko przelać większą sumę ? PZDR

Daj mi chwilę to w systemie muszę ogarnąć opcje zmiany długości pobytu. Muszę mieć to wszystko ogarnięte bo się pogubimy. jak jesteś pewien zmiany długości pobytu to wpłacaj za cały pobyt a ja to zmienię w systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.04.2023 o 11:08, wimmer napisał(a):

To już raczej mój ostatni projekt.

Pomyślałem, że na koniec skomponuję coś kolorowego, żywszego :). Myślę, że ten barwny, wesoły projekt może kojarzyć się z klimatem ciepłych, wiosennych nocy. Przygotowałem dwie wersje kolorystyczne.

 

Mniej nasycona wersja kozak :drinks:

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Paether napisał(a):

 

Mniej nasycona wersja kozak :drinks:

 

9 minut temu, Adamo napisał(a):

W mniej nasyconej wersji brakuje różowego koloru a to już nie będzie to :)

 

W razie czego tutaj nie będzie żadnego problemu, żeby te kolory zmienić czy dopasować odcień.


*edit*

Ale faktycznie mocny różowy kolor ma coś w sobie. Jest trochę "dzikszy" od innych. :)

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, soczi napisał(a):

Wimmer, zrobiłem własną konturyzację średniowiecza ;)

Wersja surowa, na jasną koszulkę. Kolorów raczej nie przewiduję. Napis możnaby lepszy dobrać, ale późno już jest.

 

rusunkowy_zlot.png   zlot-rysunkowy2.png.9de2050b855c14d6c82d86f8b333aebb.png

 

Dla uwiarygodnienia, proponuję dopisać jeszcze V przed XX 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, soczi napisał(a):

Można jeszcze lepiej to skomponować ;) Teraz dużo fajniejsze jest. Zwłaszcza to drugie :) Nawet poza zlotem możnaby gdzieś użyć.

rysunkowy-calkiem-nowy2.png.046f70cc4b393edfa0f3803131b7dcc6.pngrysunkowy-calkiem-nowy3.png.2d76b5d2e130c5d3bd7a880d8a9cbfee.png

Próba pokolorowania

rys-calk-nowy3-kol.png.bd4e757abb592984beca33fa16cfb7a4.png


Pozdrawiam niedowiarków ^_^

Zakładam że jest to luźne rozwinięcie pomysłu Wimmera a nie projekt logo na konkurs oficjalnej koszulki złotowej. 

  • Dziękuję 1
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem :ermm: ....można to traktować dowolnie ;)

..i jako poważną propozycję na koszulke

..i jako troszkę zabawe kreską dla sprawdzenia swych umiejętności.

 

Co w tym złego, że Wimmer podsunął temat średniowieczny? Grafiki na których i on i ja się wzoruję są ogólnie dostępnym dobrem w Necie. Pisałem już wcześniej, że ja bym inaczej zaaranżował te kompozycję i to zrobiłem w praktyce by się zmierzyć z nowym, ciekawym wyzwaniem, bo dopiero się uczę. Ja nic nie chcę za ewentualne użycie moich wzorów przez organizatora czy tam w innym celu. A już wogóle nie rozumiem wstawienia tej minki przez Wimmera przy moim poście.

Dzięki kolego, że podsunąłeś mi fajny temat na rysunek. Ale jak chcesz, możesz się także wykazać umiejętnościami w tym względzie w praktyce, nawet już poza konkursem. Jesteś dość dobry, ale i nie przeszkadzaj innym rozwijać się graficznie. Ja rysuję głównie dla zabawy i osobistej satysfakcji, ale jeśli chcesz mogę wszędzie podkreślać, że to ty naprowadziłeś mnie na ten styl :) Dziękuję. Fajnie byłoby zobaczyć próbkę twojego wynikowego retuszu tych haftów, bo jestem pod wrażeniem twoich wszechstronnych umiejętności.

 

Wiadomo, że projekt "tęczowy" wimmera wygrywa, więc po co te kruszenie kopii? Więcej luzu chłopaki :)

Edytowane przez soczi
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, soczi napisał(a):

Co w tym złego, że Wimmer podsunął temat średniowieczny? Grafiki na których i on i ja się wzoruję są ogólnie dostępnym dobrem w Necie. Pisałem już wcześniej, że ja bym inaczej zaaranżował te kompozycję i to zrobiłem w praktyce by się zmierzyć z nowym, ciekawym wyzwaniem, bo dopiero się uczę. Ja nic nie chcę za ewentualne użycie moich wzorów na przez organizatora tego czy innego zlotu. 

 

Tak, jak odpisałem Ci na Twoje PW oraz jak napisałem pod postem Hansa, mój pomysł nawiązuje do znanych w Internecie memów. A memy te bazują na postaciach wyciętych z Tkaniny z Bayeux. Osoby "siedzące" w tematyce memów z pewnością już kojarzą te postaci. Ja wykorzystałem ten pomysł i poukładałem postaci i obiekty tak, aby tworzyły niby-średniowieczny zlot. Mi nie chodziło ogólnie o jakiś "temat średniowieczny", ale konkretnie o Tkaninę z Bayeux i zachowanie oryginalnych postaci, gdzie te niedokładności, nierówności tkaniny i "wyprane" kolory tworzą ten charakterystyczny klimat memów.

Gdybym chciał to jakoś jeszcze rozwinąć albo gdyby pomysł miał być wykorzystany na koszulce, to dostosowałbym ilość szczegółów i kolorów w taki sposób, żeby zachowały charakter "oryginału".

  

29 minut temu, soczi napisał(a):

A już wogóle nie rozumiem wstawienia tej minki przez Wimmera przy moim poście.

 

Już tłumaczę: Napisałeś, że teraz jest dużo fajniejsze (i w swoich wersjach mojego pomysłu nie pierwszy raz podkreślasz, że jest lepszy). Moim zdaniem jest przeciwnie. Dlatego wstawiłem odpowiednią do tego emotikonkę. Czasem tak bywa, że niektóre rzeczy mogą się nie podobać albo wywołać zmieszanie.

 

29 minut temu, soczi napisał(a):

Dzięki kolego, że podsunąłeś mi fajny temat na rysunek. A jak chcesz, możesz się także wykazać umiejętnościami w tym względzie w praktyce, nawet już poza konkursem. Jesteś dość dobry, ale i nie przeszkadzaj innym rozwijać się graficznie. Ja rysuję głównie dla zabawy i osobistej satysfakcji, ale jeśli chcesz mogę wszędzie podkreślać, że to ty naprowadziłeś mnie na ten styl :) Dziękuję

 

 

Przeszkadzam innym rozwijać się graficznie? Nie przesadzaj.

 

29 minut temu, soczi napisał(a):

Więcej luzu chłopaki :)

 

I wzajemnie :)

 

*edit*
Bardzo proszę, gdybyś mógł w dyskusji nie edytować wypowiedzi po jakimś czasie, to byłbym wdzięczny, bo ciężko cytować później rzeczy, których już nie ma oryginalnym poście i wygląda to jakbym się odnosił do nieistniejących rzeczy.

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, polemika dwóch artystów, i pewno obaj amatorzy ;) Ja wiele kompozycji innych bym zaaranżował zupełnie inaczej, bo mam odmienną wyobraźnię artystyczną. Mam też swoich fanów, więc to nie świadczy o jakimś moim braku talentu. Najważniejsze, że mi osobiście się to podoba jak rysuję grafikę, a jak komuś przy okazji też trochę, to świetnie. Całej publice nie musi.


Chciałbym zobaczyć choćby małą próbkę z tą tkaniną Bayeux i haftem np. z jedną postacią w wyższej rozdzielczości w twoim wykonaniu, bo narazie nie ma czego oceniać i łatwo wierzyć w cudze umiejętności tylko po samych deklaracjach. Nie znam twoich dokonań graficznych. Nie gniewaj się, ale tak już mam. Wątpię, żebyś mnie zdołował do takiego stanu żebym całkiem porzucił swoje nowe hobby (graficzne), bo mi to przynosi dużą satysfakcję, nawet bez publiki. Nadal nic bym nie zmieniał w swoich ostatnich obrazkach po tej krytyce. Może nawet zrobię sobie prywatną koszulkę lub naklejkę z tym memem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, soczi napisał(a):

Czy ja wiem :ermm: ....można to traktować dowolnie ;)

..i jako poważną propozycję na koszulke

..i jako troszkę zabawe kreską dla sprawdzenia swych umiejętności.

 

Co w tym złego, że Wimmer podsunął temat średniowieczny? Grafiki na których i on i ja się wzoruję są ogólnie dostępnym dobrem w Necie. Pisałem już wcześniej, że ja bym inaczej zaaranżował te kompozycję i to zrobiłem w praktyce by się zmierzyć z nowym, ciekawym wyzwaniem, bo dopiero się uczę. Ja nic nie chcę za ewentualne użycie moich wzorów przez organizatora czy tam w innym celu. A już wogóle nie rozumiem wstawienia tej minki przez Wimmera przy moim poście.

Dzięki kolego, że podsunąłeś mi fajny temat na rysunek. Ale jak chcesz, możesz się także wykazać umiejętnościami w tym względzie w praktyce, nawet już poza konkursem. Jesteś dość dobry, ale i nie przeszkadzaj innym rozwijać się graficznie. Ja rysuję głównie dla zabawy i osobistej satysfakcji, ale jeśli chcesz mogę wszędzie podkreślać, że to ty naprowadziłeś mnie na ten styl :) Dziękuję. Fajnie byłoby zobaczyć próbkę twojego wynikowego retuszu tych haftów, bo jestem pod wrażeniem twoich wszechstronnych umiejętności.

 

Wiadomo, że projekt "tęczowy" wimmera wygrywa, więc po co te kruszenie kopii? Więcej luzu chłopaki :)

Lubię jasne sytuacje , gdyby padła propozycja typu zróbmy burzę mózgów i zaprojektujmy wspólnie koszulkę to twoje wariacje byłyby bardzo na miejscu . Temat jednak dotyczył konkursu na projekt . Niefajna jest przeróbka czyjegoś oryginalnego pomysłu i  zgłoszenie jako własne logo. Gdybyś napisał że  tak byś widział taką grafikę ale nie jest to propozycja na konkurs byłoby to spoko , napisałeś jednak że tak jest to poważna propozycja na koszulkę zlotową.  Nie ma żadnego znaczenia czy ktoś coś za to otrzyma czy nie .

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, soczi napisał(a):

Cóż, polemika dwóch artystów, i pewno obaj amatorzy ;) Ja wiele kompozycji innych bym zaaranżował zupełnie inaczej, bo mam odmienną wyobraźnię artystyczną. Mam też swoich fanów, więc to nie świadczy o jakimś moim braku talentu. Najważniejsze, że mi osobiście się to podoba jak rysuję grafikę, a jak komuś przy okazji też trochę, to świetnie. Całej publice nie musi.


Chciałbym zobaczyć choćby małą próbkę z tą tkaniną Bayeux i haftem np. z jedną postacią w wyższej rozdzielczości w twoim wykonaniu, bo narazie nie ma czego oceniać i łatwo wierzyć w cudze umiejętności tylko po samych deklaracjach. Nie znam twoich dokonań graficznych. Nie gniewaj się, ale tak już mam. Wątpię, żebyś mnie zdołował do takiego stanu żebym całkiem porzucił swoje nowe hobby (graficzne), bo mi to przynosi dużą satysfakcję, nawet bez publiki. Nadal nic bym nie zmieniał w swoich ostatnich obrazkach po tej krytyce. Może nawet zrobię sobie prywatną koszulkę lub naklejkę z tym memem.

 

A niech będzie i polemika dwóch artystów-amatorów. Cieszę się, że masz swoich fanów i również cieszę się, że doceniasz swój własny talent. Skąd ci przyszło namyśl, że miałbym cię "dołować do takiego stanu, żebyś porzuci swoje hobby". To jest horrendalnie za daleko wyciągnięty wniosek.

Co do twojej oceny mojego talentu: Obecnie nie mam w planach tworzyć wymaganej przez ciebie grafiki. Póki co musisz uwierzyć w moje deklaracje, że gdybym chciał, to przerobiłbym odpowiednio postaci z tkaniny na dokładniejsze, lepsze i w większej rozdzielczości. W moje umiejętności też nie musisz wierzyć! Nie wymagam tego! :) Ale hej!!! Sam powyżej napisałeś, że "najważniejsze że mi osobiście się to podoba jak rysuję grafikę..." :) Mi też.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za dygresje i offtop, ale chciałem napisać coś o zlocie. 

Mnie nie będzie tym razem ale koncepcja wyjazdu na tydzień bardzo mi się podoba. Jak wyjdzie to sprawnie to może przedłużyć ten pomysł? Wiem że okazja teraz jest zacna i dlatego wiele osób wyjątkowo pozwoliło sobie na tygodniowy pobyt. Być może nie będzie tylu chętnych na kolejny raz ale osobiście uważam że spędzenie tygodnia przy teleskopie, pod fajny niebem i z takim towarzystwem jest naprawdę czymś wyjątkowym i szkoda by było czekać na kolejną okazję 10lat. 

 

Już abstrahując od tego że przyjeżdżając standardowo na 2-3 noce często nie trafia się tak w pogodę w tym czasie żeby wypalić chociażby jeden obiekt. Jakby była możliwość tydzień / a druga opcja pół tygodnia dla "mniej wytrwałych" to by było idealnie :)

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.