Skocz do zawartości

o chińskim szkle, sile gospodarki, różnych krzywiznach i skrzywieniach - wydzielone z tematu Askar 140 Apo


Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, YOKER napisał(a):

dla mnie te zdjęcia są nie do przyjęcia, sorki- zerowa ostrość - cos tam widać jak  to mówią poczatkujący i tyle...

taka źrenica wyjściowa na tak jasnym obiekcie-Księżyc  cos tam pokaże... chociaż dla mnie to zerowa ostrość i kontrast...                                                                                                                                                                                                   zrób takie zdjęcie Jowisza a sam zobaczysz jak bardzo przepawerowales powiększenie . :)

Tak jak pisalem. Jak nie wyczaisz sam jaka to skala i sam nie sprobujesz cyknac takich fotek smartfonem nawet przez Takahashi ortho, to nie bedziesz nic  wiedzial na temat ostrosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam i zastanawiam się, dlaczego nikt nie poruszył jeszcze tematu wyeliminowania zjawisk powstających na granicy szkło okularu-powietrze- źrenica poprzez zanurzenie całego zestawu w oleju, jak to się robi w prawilnych celach najlepszych lantonowo-fluorytowych układów optycznych.

Jak można pisać o wędrówce po Neptunie skoro powietrze ogrzane wąsem dewastuje to doznanie w stopniu nieakceptowalnym (choć u mnie mniej niż u Ciebie).

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, JSC napisał(a):

Tak jak pisalem. Jak nie wyczaisz sam jaka to skala i sam nie sprobujesz cyknac takich fotek smartfonem nawet przez Takahashi ortho, to nie bedziesz nic  wiedzial na temat ostrosci.

lepsze fotki widziałem / przez takie cyknięci /w Syncie 8 ,skala ostrości do wielkości obrazu była dużo większa zarówno na małych jak i dużych kraterach  .

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kubaman napisał(a):

Czytam i czytam i zastanawiam się, dlaczego nikt nie poruszył jeszcze tematu wyeliminowania zjawisk powstających na granicy szkło okularu-powietrze- źrenica poprzez zanurzenie całego zestawu w oleju, jak to się robi w prawilnych celach najlepszych lantonowo-fluorytowych układów optycznych.

Jak można pisać o wędrówce po Neptunie skoro powietrze ogrzane wąsem dewastuje to doznanie w stopniu nieakceptowalnym (choć u mnie mniej niż u Ciebie).

 

;)

Zgolić wąsa 🤣 Lantan z fluorytem najlepszy ? Gdzie ? Z olejem to same problemy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, YOKER napisał(a):

lepsze fotki widziałem / przez takie cyknięci /w Syncie 8 ,skala ostrości do wielkości obrazu była dużo większa zarówno na małych jak i dużych kraterach  .

 

Mozesz je pokazac? Czym byly robione? Smartfonem? Przez jaki okular? Pojedyncze zdjecie, czy stack z filmiku?

Chetnie zrobie porównanie tych samych obiektów. 

Tak sie sklada, ze porównywalem sobie te te dwa teleskopy ( mam obydwa) w wizualu jeden obok drugiego....

Edytowane przez JSC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2023 o 12:30, wfifiak napisał(a):

Bardzo fajny pomysł :-). Miałem kiedyś SW 90/900 i po pomajstrowaniu przy wzajemnym ustawieniu soczewek, dawał naprawdę fajne obrazy. Mam jeszcze ATM na obiektywie fotograficznym PCO 143/900. Bardzo mnie interesuje porównanie go na szerokich polach z TS Grossfeld 152/900.

Kilka dni temu w okolicach Mediolanu odbyła się "Noc długich rur", gdzie refraktorowcy z Włoch zjechali się w celu testów, porównań i wymiany doświadczeń. Może i na naszym podwórku coś takiego zrobić?

 

Edytowane przez Marcin_G
  • Lubię 7
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, JSC napisał(a):

Mozesz je pokazac? Czym byly robione? Smartfonem? Przez jaki okular? Pojedyncze zdjecie, czy stack z filmiku?

Chetnie zrobie porównanie tych samych obiektów. 

Tak sie sklada, ze porównywalem sobie te te dwa teleskopy ( mam obydwa) w wizualu jeden obok drugiego....

Poszukaj po astroforach albo y.tube - bo tam tego jest dużo ...

 

dla mnie zdjęcie nie jest żadnym dowodem gdyż możesz z nim zrobić wszystko :)

przepawerowanie mnie juz dawno przestało cieszyć/ np.600x z newtona 450mm :)/ fluoryt w powiększeniach do 170x dostarcza tak subtelny detal o ostrym zabarwieniu z max. kontrastem, ze nie jest wymaganie  dalsze powiększenie obrazu celem przyjrzenia się- "co tam jeszcze wyskoczy? " :)

Edytowane przez YOKER
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, YOKER napisał(a):

Poszukaj po astroforach albo y.tube - bo tam tego jest dużo ...

 

A wiesz jakie są snartfonowe zdjecia  ze SkyLuxa 70/700? TS f11 wysiada, ba Takahashi na fluorycie a nawet Synta 8" tez wysiadają. Znajdź sobie w necie... :movingtongue:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Hans napisał(a):

Podaj parę linków do tych co uważasz za najlepsze. Zaintrygowały mnie te skyluxowe zdjęcia.

 

Pozdrawiam. 

Musialbys sie wczytac w odpowiedzi Jokera.... bo to bylo w nawiązaniu do nich.

Nie przejmuj sie moim postem, to po prostu sarkazm ;)

Edytowane przez JSC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, JSC napisał(a):

Musialbys sie wczytac w odpowiedzi Jokera.... bo to bylo w nawiązaniu do nich.

Nie przejmuj sie moim postem, to po prostu sarkazm ;)

zdjęcia zawsze będą zdjęciami mniej lub bardziej podrasowanymi.

 

istotny jest sprzęt ,który pokaże na tyle wyraźnie w min. powiększeniu ze nie trzeba juz obniżać źrenicy wyjściowej celem zwiększenia do max. powiększenia :)

taki sprzęt jest tylko jeden... nie jest nim żaden achromat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, YOKER napisał(a):

zdjęcia zawsze będą zdjęciami mniej lub bardziej podrasowanymi.

 

istotny jest sprzęt ,który pokaże na tyle wyraźnie w min. powiększeniu ze nie trzeba juz obniżać źrenicy wyjściowej celem zwiększenia do max. powiększenia :)

taki sprzęt jest tylko jeden... nie jest nim żaden achromat.

......taki sprzęt jest tylko jeden.....

     Co to za sprzęt? Jaki uważasz za ten jedyny? 

     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, YOKER napisał(a):

(...) pokaże na tyle wyraźnie w min. powiększeniu ze nie trzeba juz obniżać źrenicy wyjściowej celem zwiększenia do max. powiększenia :)

taki sprzęt jest tylko jeden... nie jest nim żaden achromat.

 

Oko małego dziecka 🙂

 

 

Edytowane przez stratoglider
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, YOKER napisał(a):

no domyśl się ...

 

Rozumiem że jeśli chodzi o teleskop co pokaże najwięcej

 

Oba Veile po sam koniuszek , pięknie widoczny trójkąt Pickeringa , Ameryka PN. , Motyl , Serce z Duszą , wszystko z masą detalu. Mrowie małych galaktyk w Pannie , Płomień , Rozeta , Koński Łeb , Kulki rozbite w kaszke , NGC - ki w innych galaktykach …..

 

Jeśli tak to duży newton pod ciemnym niebem z baterią filtrów. No bo chyba nie myślicie o jakiejś nędznej lupie Takahashiego z marną aperturą 4-6” 🤣🤣🤣

  • Lubię 3
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, m_jq2ak napisał(a):

Nie wszystko co największe da najlepsze. Nie chodzi o ten co pokaże najwięcej, ale najlepiej !

Rura 328+ Najlepszych Memów Jeja.pl

Marcin, ale co to znaczy "najlepsze" ?

I tak się będziecie wykłócać w nieskończoność porównując kompletnie inne konstrukcje przeznaczone do obserwacji zupelnie innych obiektów i w zupelnie inny sposób. Np ja oglądajac Veile i inne mglawice w życiu bym nie zamienił 16" czy 20" na refraktor chocby z diamentowymi soczewkami i ze złota. Bo duzy niuton pokaże mi to najlepiej - ogladam mglawice a nie gwiazdki. Ale np w przypadku gromad czy innych obiektów gdzie gwiazdy grają pierwsze skrzypce - wolę refraktor niż niutka. Cała ta wojenka o to co lepsze jest taka trochę z du*y, porównanie młotka do imadła i kombajnu do cysterny...

  • Lubię 4
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dobrychemik ale to jest tylko standardowy wątek w stylu refraktor, reflektor, co ktoś zobaczył, co się komu wydaje, co się komu podobało. Migruje między różnymi tematami, za każdym razem zaczynając się od początku. Zabijesz tu, to zacznie się gdzie indziej :D

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.