Skocz do zawartości

Witaj na forum skupiającym największą społeczność astronomiczną w Polsce - Astropolis.pl
Zachęcamy do rejstracji, dzięki której uzyskasz dostęp do wszystkich funkcji Astropolis.pl. Po tym, jak założysz swoje konto i zalogujesz się do systemu będziesz mógł zakładać wątki, odpowiadać we wszystkich tematach, oceniać posty innych użytkowników, a także korzystać z rozbudowanego systemu komunikacji między użytkownikami. Jeśli masz już swoje konto, zaloguj się tutaj - w przeciwnym wypadku zarejestruj konto - za darmo - teraz!
Zdjęcie

Astrokrak - Opinie

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

Paether

Paether

Saiya-jin

• Administrator
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6186 postów

Opinia powinna zawierać informacje o produkcie, który został zakupiony oraz w miarę możliwości wszystkie elementy robienia zakupów w tym sklepie (stopień skomplikowania procesu zakupowego, doradztwo, ocena obsługi, szybkość wysyłki, możliwość i skuteczność reklamacji).

Opinie powinny dotyczyć konkretnych przypadków. Opisuj tylko swoje doświadczenia związane z konkretnym zakupem, nie publikuj komentarzy dotyczących zasłyszanych historii.

Bez względu na to, czy opinia jest pozytywna czy negatywna – dodaj ją. Każda recenzja, opisująca prawdziwą sytuację jest bezcenna dla pozostałych kupujących.

W tym temacie oceniamy zakupy w sklepie Astrokrak.

astrokrak.jpg

+1
Post rekomendują: wimmer,

Równość dla wszystkich kolorów! Stowarzyszenie LRGB

*Wojtek*

*Wojtek*

Syriusz

• Społeczność Astropolis
  • 4873 postów

W tym sklepie zrobiłem poważne, swoje pierwsze zakupy. Za ponad 6 tys zł, ponad 5 lat temu. Prawie wszystko było w porządku, oprócz terminu dostawy oraz zwlekania z kilkoma drobnostkami, na które się nie doczekałem. Ale po pewnym czasie okazało się, że nie były mi potrzebne. Do tej pory mam montaż Orion Atlas EQ-G, zakupiony w tym sklepie. Po tuningu w Astromarkecie, działa idealnie do Planet. Jak wygląda teraz obsługa w tym sklepie nie wiem.

+1
Post rekomendują: Paether,

Maetrik

Maetrik

Antares

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPip
  • 172 postów

kupiłem tam kilka rzeczy filtry, wyciąg i ostatnio kamerę, do tego kilka złączek ich produkcji i delikatne modyfikacje wyciągu...fachowo, profesjonalnie - jednym słowem jak należy, zawsze mogłem liczyć na pomoc i wykonanie złączek idealnie. chyba jedyny z tego typu sklepów (chyba, że coś przeoczyłem) gdzie ogarniają dorabianie elementów, przeróbki itp...jedynie do czego mogę się przyczepić to czas realizacji - ostatnio troszkę się naczekałem na kamerę i złączki do niej ale mimo wszystko było warto bo wszystko przynajmniej dopasowane jak należy :) polecam

+1

szuu

szuu

:-)

• Społeczność Astropolis
  • 3404 postów

taaaaak... jak dla mnie zdecydowanie największa i unikalna zaleta astrokraka to wykonywanie dowolnych nietypowych złączek na zamówienie (toczenie, gwintowanie, wyczernianie).

niedawno miałem przyjemność skorzystać z tej usługi i wszystko poszło bardzo szybko i sprawnie - po kilku dniach zamówiony element był już u mnie.

+1

Swarogan

Swarogan

Alnitak

• Astroamator
  • PipPip
  • 99 postów

Kupiłem tam dwa lata temu dwa okulary: ES 6,7 i Meade SWA 24. Służą mi do dziś. Dostawa okularu ES się wydłużyła. Pomimo tego jestem zadowolony. Okulary doszły w całości. Ze sklepem miałem stały kontakt telefoniczny. Polecam.

+1

grztus

grztus

Antares

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPip
  • 225 postów

Według mnie ten sklep to klasyka pod kątem astronomicznych zakupów. Kupuję tam od co najmniej siedmiu lat, zwykle wysyłkowo. Nie było żadnej wpadki. Zawsze najpierw dzwonię i rozmawiam na temat tego co chcę zakupić i do czego ma mi służyć (zwykle są to nietypowe zastosowania) i za każdym razem dostaję fachową pomoc, porady, nowe pomysły. Warto też dzwonić i pytać o różne usługi, można się (pozytywnie) zdziwić, co potrafią wykonać.

0

EOS 5Ds R, Canon 50/1.4, 70-200/2.8L, Losmandy G11, TS 10" f/4 UNC, Parracor Type II

Bartosz

Bartosz

Procjon

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPip
  • 748 postów

Raz robiłem zakupy i kupiłem korektor komy (kilka lat temu). Towar była dla mnie zostawiony tak jak chciałem i odebrałem go osobiście. Obecnie ustalam dorobienie pierścienia (złączki) i jak na razie idzie OK.

0
Pozdrawiam,
Bartosz
Leszno 51° 50' , 16° 33'

buba06

buba06

Alderamin

• Astroamator
  • Pip
  • 47 postów

Kupiłem kilka złączek robionych pod zamowienie, sprawa za każdym razem załatwiona była szybko i fachowo, polecam sklep , zawsze można liczyć na pomoc, i fachową porade.

0

wessel

wessel

Syriusz

• Społeczność Astropolis
  • 8490 postów
Zamawiałem u Janusza złączki wszelkiego rodzaju, z nietypowymi gwintami... Tanio, szybko i BARDZO DOKŁADNIE. Nic nie kupowałem ze sklepu. Polecam każdemu kto ma kłopot z nietypowymi gwintami, złączkami etc.

Użytkownik wessel edytował ten post 03 styczeń 2016 - 07:38

0
Czystego nieba!
Moja strona : http://www.astrofun.pl

Pawcio

Pawcio

Antares

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPip
  • 222 postów

Kupiłem tam na opozycję Marsa w 2001r. swoje pierwsze dodatkowe okulary astro i soczewkę barlowa za 300-400zł (nie pamiętam dokładnie) oprócz tego, że termin dostawy znaaacznie się przedłużył zamówienie dotarło w całości. Poza tym nie więcej nie kupowałem potwierdzam profesjonalizm w dorabianiu i anodowaniu złączek, gwintów itp - znajomy prosił mnie o namiar potem dzwonił i dziękował jednak wspomniał że nie obyło się bez małego telefonu "wspomagającego" - cóż odczułem wrażenie że tak tam jest standard..

0

Sky-Watcher (Synta) SKDOB 8" PYREX; okular Baader Scopos 30 mm 2", ES 14mm, ES 4,7 mm, Plössl 10mm i 25 mm oraz "Soligor" Plössl 9mm i 15 mm , Soczewka Barlowa GSO 2'' x2 ED, "Soligor" 2x ; Canon EOS 760D, Jolo AstroHub 3.0

margor55

margor55

Procjon

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPip
  • 744 postów

Zrobilem w Astrokraku tylko drobne zakupy min. filtr polaryzacyjny okulary i lornetke. Nie bylo problemow. Jeszcze jakby byl salon wystawowy...

0

jakub880

jakub880

Obserwator

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPip
  • 339 postów

Właśnie w Astrokraku dokonałem zakupu mojego teleskopu (8 calówka na Dobsonie). Co prawda było to w 2010 roku a moja wiedza na temat optyki i astronomii była dużo skromniejsza niż jest teraz. Pamiętam że przed zakupem długo zastanawiałem się co i jak kupić. Moje wątpliwości rozwiał Pan Janusz przez pewne forum internetowe. Cały proces zakupu przebiegł pomyślnie. Na tyle że kilka razy jak byłem w Krakowie odwiedziłem ten sklep. Co ciekawe P. Janusz rozpoznał mnie i razem dobieraliśmy jakieś dodatki do obserwacji.

0

Synta 8, kilka ekonomicznych okularów i chińska lornetka.

Ciemne niebo to podstawa sukcesu w obserwacjach.

Amo faras ion, mono ĉion

Miłość robi coś, pieniądze wszystko

lukaszp

lukaszp

Altair

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPip
  • 449 postów

Kupiłem u nich filtr słoneczny. Wszystko szybko i bezproblemowo. PS: nawet dostałem od nich życzenia na Święta;)

0

margor55

margor55

Procjon

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPip
  • 744 postów

Ja tez.  :santa2: .

0

PiotrN

PiotrN

Regulus

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPip
  • 138 postów
Kupiłem kilka rzeczy np. kątówkę przystosowaną do bezpośredniego dokręcenia do MAKa 127, złączkę do koła filtrowego, aby ostrzyło z okularami w Syncie 8, przejście z kamery przemysłowej na 1,25". Nie znam Pana Janusza osobiście, nie byłem u niego w sklepie. Zakupy przebiegły na czas i profesjonalnie. Polecam.

Użytkownik PiotrN edytował ten post 03 styczeń 2016 - 15:26

0
SkyWatcher MAK 127/NexStar GOTO, EQ2 z napędem, Newton 150mm, aparat foto i drobiazgi

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Polecamy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników