Skocz do zawartości

Jednoklatkowce


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystając z bardzo ciemnej i pierwszej pogodnej od dawna nocy bawiłem się z różnymi ustawieniami aparatu. Tutaj droga mleczna w okolicy Kasjopei, ekspozycja 25 sekund, czułość HI. Myślałem że zaszumienie będzie większe, ale wyszło jeszcze w miarę akceptowalnie, może lekka zielonkawa żaluzja, to chyba kwestia rozproszonej poświaty latarni (najbliższa wieś w tym kierunku to około 7 km, już na Białorusi).  Widok bardziej psuje rozmycie przy brzegach i efekt lekkiego drgania aparatu, bo nieco dmuchało826HwdQ.jpg

Edytowane przez Zaciekawiony
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie mgła / smog bo nawet centrum nie widać, gwiazdy niby majaczą, ale do pogody np takiej jak była w sylwestra jednak duuuzo brakuje.

Będę starał się zbierać dalej "ten" material, jednak dziś już wygląda to słabo.

Ostrość ustawiałem maską, ale nie zrobiłem korekty co jakiś czas, może to jest przyczyną.

Muszę zmusić Maxima do automatycznego ostrzenia, wtedy może efekt będzie lepszy.

Edytowane przez jgoluch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mgławica Ro Ophiuchi i okolica Wężownika i Skorpiona.

Jedna klatka 180s wykonana testowo spod Lublina pod koniec marca.

W najbliższych dniach będę chciał zebrać trochę materiału.

Obróbka ciężka, bo nie dość, że szeroki kadr to jeszcze nisko nad horyzontem.

Setup: Nikon D750, Nikon 50mm f/1.4@4, SWSA, ISO1600

Skorpion_Ro_Ophuci_marzec_2020_obr-2.jpg

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat wyszedł post pod postem, niecelowo :)

Ostatnio przypomniało mi się, że na zimowym zlocie bawiłem się pierwszy raz SWSA no i musiałem oczywiście zrobić test "jakie klatki to pociągnie" bez guidingu rzecz jasna.

Użyłem lustrzanki Nikon D750 z obiektywem 50mm ogniskowej i wycelowałem w Oriona.

Ku mojemu zdziwieniu klatki po 300s (5min) wychodziły miodzio, a najdłóższa jaką zrobiłem miała 588s (czyli praktycznie 10min), a gwiadki nie pojechane nawet ociupinkę.

Nie wiem, czy trafiłem dobry egzemplarz, czy za dobrze ustawiłem na polarną :D

Poniżej najdłóższa klatka, jednak moja 50kta nie nadaje się zbytnio do astrofoto, ale nie miałem nic lepszego wówczas pod ręką :)

PS: Gdybym mia,ł modowaną matrycę wyszłoby  niebo lepiej... Dlatego to już tylko kwestia czasu.

_DSC2686_ABE.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Cytat

Taka skala i takie gwiazdki ? Wow

To fakt - ale ta fotografia jest bardziej intrygująca i znacznie jaśniejsza :icon_cool: ...- niestety pogoda nie pozwala na sprawdzenie - czy jest tak różowo we wszystkich pozycjach.

fot1.JPG.8732e8c3432b87bf8b7b93926f752fcd.JPG

... i wyeliminowanie ewentualnych ugięć - jakie to proste :g:

Edytowane przez Naski
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełen entuzjazmu fotografowania z nowym setupem, poskakałem sobie po niebie w piękną noc 15/16.08 szukając natchnienia do nowych projektów.  Kadry są pionowe, ale publikuję w poziomie dla wygody oglądania.

EF 85mm f/1,2 @2,8  

1x600s Ha 7nm Baader

ameryka-1.jpg

diabeł-1.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Jadnoklatkowa 4 panelowa mozaika Veila. Projekt na przyszły rok. Ustawiam, koryguję  panele, testuje i konfiguruję setup z nowym obiektywem Canona EF 200mm f2.8 II L. Pierwsza testowa sesja. Super ten obiektyw !!!

1 x Ha 600s na panel

Atik 414ex

Ha 7nm Baader

mosaic4_veil_ver1.jpg

  • Lubię 5
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

I ja się podepnę.

Wprawdzie astrofoto mnie niezbyt interesuje to mam tu ciekawego gagatka.

Parę miesięcy temu wybraliśmy się z kumplem na pierwszą „astrowyprawę” (czytaj godzinny dojazd samochodem na Kaszuby ;p) i choć gafa wyszła niezła z powodu braku kolimatora do poczciwej synty6 to kolega zdołał uchwycić dwie fotki samym telefonem. Zamieszczę link poniżej do jego IG bo też nie niezbyt siedzi w astrofoto.


PS oczywiście fotki przefiltrowane przez aplikację foto z telefonu

ale moim zdaniem nie ujmują 
niesamowite niebo - miejscowość gogolewo gdyby ktoś z trójmiasta się wybierał 

Bodajże jakiś Huawei lub Xiaomi 

 

ig autora:

https://instagram.com/patryki_mateusze_fotografy?igshid=72ha9dsdnj6e

BC16BAC2-8DD5-4D3F-B032-DE2FBA769B95.png

E42DC8C8-DF04-41AA-B94F-038B1AD0B46C.png

Edytowane przez Pathfinder
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pathfinder napisał:

I ja się podepnę.

Wprawdzie astrofoto mnie niezbyt interesuje to mam tu ciekawego gagatka.

Parę miesięcy temu wybraliśmy się z kumplem na pierwszą „astrowyprawę” (czytaj godzinny dojazd samochodem na Kaszuby ;p) i choć gafa wyszła niezła z powodu braku kolimatora do poczciwej synty6 to kolega zdołał uchwycić dwie fotki samym telefonem. Zamieszczę link poniżej do jego IG bo też nie niezbyt siedzi w astrofoto.


PS oczywiście fotki przefiltrowane przez aplikację foto z telefonu

ale moim zdaniem nie ujmują 
niesamowite niebo - miejscowość gogolewo gdyby ktoś z trójmiasta się wybierał

 

ig autora:

https://instagram.com/patryki_mateusze_fotografy?igshid=72ha9dsdnj6e

BC16BAC2-8DD5-4D3F-B032-DE2FBA769B95.png

E42DC8C8-DF04-41AA-B94F-038B1AD0B46C.png

A jakim telefonem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.