Skocz do zawartości

Fotografia statywowa


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy mozna sie dowiedziec mniej wiecej z jakiej lokalizacji bylo robione zdjecie i czym stackowane byly zdjecia? Chce sie wkrecic na poczatek zdjecia ze statywu ale nie wiem jak poradzic sobie z przemieszczeniem obiektu na kolejnych zdjeciach.

 

Pozdrawiam,

Przemieszczaniem obiektów w kadrze nie musisz się martwić, dopóki nie robisz tyle zdjęć/taką ogniskową, że uciekną w ogóle poza kadr. DSS lub inny program sobie poradzi z niewielkimi przesunięciami przy stackowaniu. Na początek najlepiej zrobić serię zdjęć dla małej ogniskowej (10-20mm?) np. po 10x10s, koniecznie w formacie RAW, wrzucić do DSS i sprawdzić co wyjdzie:) później przydałby się jakiś program w stylu PS żeby ogarnąć manipulacje histogramem. Jeśli wyjdzie coś sensownego - próbuj dalej, więcej, lepiej, już będziesz miał doświadczenie:) tu na forum na pewno dostaniesz odpowiedź na każde sensowne pytanie. A o miejscówkę się nie martw -z miasta też coś widać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy mozna sie dowiedziec mniej wiecej z jakiej lokalizacji bylo robione zdjecie i czym stackowane byly zdjecia? Chce sie wkrecic na poczatek zdjecia ze statywu ale nie wiem jak poradzic sobie z przemieszczeniem obiektu na kolejnych zdjeciach.

 

Pozdrawiam,

 

Moje zdjęcia astronomiczne były zrobione z okolic Piwnicznej. A zdjęcia były stackowane w DSS, które radzi sobie z przesuwaniem się kadru podczas robienia zdjęć ze statywu. Używam też wbudowanego w Pentaxa K-5 timera, którego można zaprogramować na żądaną ilość zdjęć, z określonym przedziałem czasu pomiędzy poszczególnymi klatkami. Aparat zatem robi żądaną ilość zdjęć automatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za odpowiedzi. Dopytuje sie o te miejscowki bo niestety do konca roku nie mam jak wyjechac poza Krakow a bardzo ciekawi mnie czy mozna cos ustrzelic z miasta z DSow poza orionem i m31. Forum to skarbnica, poszedlem za rada i dokupilem filtr UHC-s aby walczyc ze swiatlami a w Astrokraku dorobili mi przejsciowke do obiektywow. Probowalem w ostatnia bezchmurna noc namierzyc M33 takim zestawem niestety bez skutkow... chyba ze powienienm na poczatek mierzyc w cos innego?

 

Co do stackowania w DSS faktycznie idzie to w miare OK niestety dalsza obrobka to juz wyzsza szkola jazdy jak dla mnie. ogladalem kilka tutoriali z Lightroom'a i jego wlasnie uzywam. ponizej mikroprobka. Stack z 10 zdjec po okolo 4-6sekund.

 

 

post-25226-0-57781200-1480981494_thumb.jpg

Edytowane przez teserakt
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M 31

Chyba moje najlepsze zdjęcie tego obiektu i prawdopodobnie też ostatnie podejście do tej galaktyki ze statywu.

Chociaż kusi aby uderzyć jeszcze ze 135mm - fotografia tutaj z 50mm

Problem w tym, że pogodnych nocy strasznie mało ostatnio, a lista obiektów jakie chciałbym sfotografować zanim zaopatrzę się w napęd do eq5, krótka nie jest

 

28.11.2016

 

Pentax K3

Pentax M 50mm 1,7@2,2

ISO 3200

58 x 3 sek

crop

M31_RJPS.jpg

Edytowane przez gawain74
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sekunda na klatkę za mało trochę nawet jak na statyw i to widać, ale zależy mi też na gwiazdach aby były jak najmniej pojechane.

Konflikt interesów występuje

Tak poza tym problem z kolorami miałem - jak zwykle po pierwszym wyciąganiu w Fitswork z nadmiarem zielonego. W wersji finalnej też coś z kolorami nie gra, ale na teraz nic lepszego z tego

nie wyciągnę.

 

21.12,2016

 

Pentax K3

Pentax M 135mm 3,5 @ 4,5 (crop)

ISO 3200

light 73 x 1 sek

dark x 5

bias x 5

 

 

M42_RJPSb.jpg

Edytowane przez gawain74
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.