Skocz do zawartości
Darek_B

Odszedł Paweł Maksym

Rekomendowane odpowiedzi

Czwarty raz podchodzę do napisania tego postu. Tą wstrząsającą informację otrzymałem będąc na służbowym spotkaniu. Wyszedłem, wróciłem do domu. Chwilę temu zdjąłem z naszej głównej strony pożegnalny wątek dla Piotra Zasłony, a teraz muszę zawiesić kolejny. To już trzeci cios dla naszego środowiska w bardzo krótkim czasie. Z Pawłem byliśmy w stałym kontakcie. Mieliśmy wspólne plany. Właśnie mieliśmy je realizować.

Proszę o osobisty udział w ostatniej drodze Pawła. Jeszcze nie wiem kiedy odbędzie się ceremonia pogrzebowa, ale mam nadzieję, że wszyscy się tam spotkamy.

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Święci w niebie montują astroekipę... coś im się ostatnio spieszy :icon_neutral:

Kondolencje dla rodziny!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odszedł od nas wspaniały, wyjątkowy człowiek. Z trudem przychodzi mi napisanie czegoś więcej, gdybym miał to powiedzieć na głos, nie dałbym rady, bo głos mi się łamie... Pawle, nie zapomnę Cię. Serdeczne wyrazy współczucia dla Kasi i Karolka.

PS. Niestety nie trzeci, a czwarty cios dla polskiej astronomii amatorskiej w ostatnim czasie, pamiętajmy o Emilianie Skrzyneckim...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

niesamowity człowiek... nie wiem co napisać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie dzieje się na prawdę. Nie mogę w to uwierzyć. Wiele ludzi dużo właśnie straciło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co można napisać na tak straszną wiadomość,brakuje mi słów,będąc w Bukowcu pierwszy raz obiecałem Pawłowi przywieźć "półmetroweczkę" i tak się stanie Przyjacielu......................

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Astro-rodzina jest ogromna,do której masa ludzi należy nie znając dużej jej części. I w tym miejscu muszę wyrazić swój ogromny żal i smutek na tą wiadomość bowiem Paweł jest pierwszą osobą,którą poznałem ze świata astro-fanów w formie face to face na pokazie nieba w Łódzkim Planetarium i dzięki niemu byłem jednym z ostatnich zwiedzających właśnie za sprawą Pawła,z którym pogawędka mogła by nie mieć końca następnie w bliżej nie określonym terminie mieliśmy się widzieć w Bukowcu aż tu nagle ..... taka wiadomość. What the fuck is wrong on this world.

Głębokie współczucie dla całej rodziny, wszystkich znajomych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zbyt szybko ludzie odchodzą .

Ja również podobnie jak Jarek poznałem Pawła na zlocie w Bukowcu.

Jego ciepło humor dusza toważystwa itd.

Ciężko mi to ogarnąć , miałem później jeszcze kilka razy możliwość spotkania sie z Pawłem , między innymi przed świętami kiedy kręcił program a ja pracowałem wówczas w Delcie, brak mi słów , czasami rozmawialiśmy przez telefon.

Poniżej zamieszczam dwie fotki ze zlotu w Bukowcu .

BARDZO PROSZĘ OSOBY POSIADAJĄCE INFORMACJĘ KIEDY BĘDZIE POGRZEB BO CHCĘ POJECHAĆ .

DO ZOBACZENIA PAWLE W NASZEJ WSPÓLNEJ OJCZYŹNIE NIEBIESKIEJ :Cry:

p.JPG

Y4110059.JPG

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie dalej jak wczoraj słuchałem audycji z Pawłem Maksymem podlinkowanej na stronie OA Bukowiec: http://www.polskieradio.pl/7/163/Artykul/757457,Komety-sa-jak-kobiety-A-Jowisz-jest-krolem

Nie znałem go, ale nawet z tej krótkiej rozmowy dawał się poznać jako bardzo ciepły, pozytywny człowiek i fascynat astronomii.

Wyrazy współczucia dla najbliższych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do tej pory nie moge w to uwierzyc :(

Kondolencje dla rodziny.. :(

Dlaczego najszybciej odchodza Ci, ktorzy najbardziej zasluguja by zyc ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

myślę, że może obserwatorium w Bukowcu powinno mieć drugie imię - Pawła Maksyma...

• Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozmawiając z Pawłem parę tygodni temu cieszyliśmy się wspólnie, że już niedługo spotkamy się starą ekipą w Bieszczadach...Trudno jest mi się pogodzić z faktem, że nie będzie nam to już dane... nie na tym ziemskim padole...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
myślę, że może obserwatorium w Bukowcu powinno mieć drugie imię - Pawła Maksyma...

To jest Obserwatorium Pawła Maksyma...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powinno mieć jedno imię - Pawła Maksyma.

• Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Podczas otwarcia Nieba Kopernika.

256896_207752555936375_7602910_o.jpg

Edytowane przez Michal Kusiak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciężko zebrać myśli w takiej chwili... przed oczami przewijają się wspomnienia... Na zawsze pozostaniesz w moim sercu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi