Skocz do zawartości

Poznać i zrozumieć Messier 27 :)


HAMAL

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie wole Twoje fotki w mono.

35 minut temu, HAMAL napisał:

Wszystko co zobaczycie, to mieszanie graficzne materiałem Ha i OIII, przeplatanie kanałów itp itd, nie posiada ono walorów estetycznych, ani jakościowych, demolka ma jedynie na celu zwrócenie uwagi obserwatora na niektóre aspekty budowy mgławicy xlaugh.png

 

Uwazam, ze gdyby obrobic to po "ludzku" efekt 3D byłby o wiele lepszy.

Czytałem ze J-P tworzy to w oparciu o dane naukowe - mierzone odleglosci gwiazd i struktur pylowych mgławic. Nie jest to wiec prawdopodobnie luźna interpretacja twórcy.

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Tayson napisał:

Uwazam, ze gdyby obrobic to po "ludzku" efekt 3D byłby o wiele lepszy.

Pierwszy przykład (obracany) obrobiłem w 5 min przed wyjściem do pracy, potem przez rok próbowałem powtórzyć wynik "po ludzku" podejść nie zliczę, godzin nie zliczę, na koniec użyłem tego pierwszego :) Jest stackiem 200 stacków wykonanych w różnych programach razem 1200szt ,pakiety obrabiane na różny sposób, tam już nic się nie wyciśnie, to jest max maxymalny na skraju maksymalności. Uwierz mi, że to jest złudzenie, że tam niewiele trzeba, aby mieć detal "po ludzku" :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Tayson napisał:

Jak chcesz wrzuc na forum surowy zintegrowany tlen i wodor. 2 pliki :) z checia zobacze co da rade wyciagnac.

Zanim dam Ci najlepsze co mam :) udowodnij pierwej, że jesteś w stanie w bi-kolorze powtórzyć moją paletę barw :D obaj siedzimy nad tematem :grin: mam swoją tajemnicę tworzenia palety, dał by Ci surowy stack, ale od razu ją poznasz :ph34r:

 

http://indexhamal.pl/FRM/M27-Ha.tiff

http://indexhamal.pl/FRM/M27-OIII.tiff

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ogromną prośbę o podobne publikacje w tygodniu. Gdy jest dużo pracy chętnie zrobię odskocznię i zerknę na interesujący temat i nieszablonowe podejście.

Publikujesz w dni, w które chciałbym odpocząć od komputera i zainteresowałeś mnie na tyle, że musiałem czytać i oglądać znowu korzystając z tej piekielnej maszyny.

Super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2020 o 12:51, HAMAL napisał:

nie posiada ono walorów estetycznych, ani jakościowych, demolka ma jedynie na celu zwrócenie uwagi obserwatora na niektóre aspekty budowy mgławicy :)

Hmm, trochę pomieszałeś walory. ;) Sądzę, że zaprezentowanie waloru naukowego na temat "niektórych aspektów budowy mgławicy" można było zmieścić na 2-3 (zamiast na 18 fotkach) z nieco jednak bardziej rozbudowaną tekstową warstwą opisową. :)

Dlatego Twoją piękną pracę traktuję raczej w kategoriach artystyczno-poetyckich. W takim zresztą klimacie w swojej prezentacji utrzymałeś narrację. Brawo więc za piękną obrazkową poezję na temat M27! :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2020 o 15:39, HAMAL napisał:

Zanim dam Ci najlepsze co mam :) udowodnij pierwej, że jesteś w stanie w bi-kolorze powtórzyć moją paletę barw :D obaj siedzimy nad tematem :grin: mam swoją tajemnicę tworzenia palety, dał by Ci surowy stack, ale od razu ją poznasz :ph34r:

 

http://indexhamal.pl/FRM/M27-Ha.tiff

http://indexhamal.pl/FRM/M27-OIII.tiff

Może powinieneś ją udostępnić  byłaby znana jako metoda Hamala tak jak kolimator :)  

Edytowane przez gryf188
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.