Skocz do zawartości

Arkadiusz Siwek - kradzież zdjęć


Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, M4teusz napisał:

@Adam_Jesion A Czy mógłbyś wysłać linka do tego ?


https://www.instagram.com/p/CIyznWtncPM/?igshid=iubt37apmy40

Przed chwilą wyedytowała wpis i dorzuciła info o "poszukiwaniach autora" i ostatecznie umieściła info o Michale. :D No nic, upiekło się (a już się napaliłem na królową foliarzy). Szkoda, że sama o tym nie pomyślała, tylko ktoś musiał ją uświadomić/ostrzec.

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adam_Jesion napisał:


https://www.instagram.com/p/CIyznWtncPM/?igshid=iubt37apmy40

Przed chwilą wyedytowała wpis i dorzuciła info o "poszukiwaniach autora" i ostatecznie umieściła info o Michale. :D No nic, upiekło się (a już się napaliłem na królową foliarzy). Szkoda, że sama o tym nie pomyślała, tylko ktoś musiał ją uświadomić/ostrzec.

Nasi górą! Mamy odpowiedź od naszej celebrytki dla @Tuvoc :) Myślę że nie trzeba komentować :) 

 

131582953_822124418629875_2410304573821789695_n.jpg.6ce732034adb20d87cd281808ed9886f.jpg

131388014_789604615230262_3854940112696191447_n.jpg.2311d73c97be4a9b1f2d41a5220beac3.jpg

 

  • Haha 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, szuu napisał:

drama naciągana, nikt tu nie przypisywał sobie autorstwa cudzego zdjęcia...

Nie, tu chodziło o to tylko, że pani piosenkarka nie raczyła otagować autora. Michał zainterweniował stąd jego komentarz i tyle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem co napisałem wyżej, ale nie mogłem :D

Przesłała mi moja narzeczona, akurat rano jej o tym mówiłem :D

 

https://www.pudelek.pl/edyta-gorniak-przezywa-zacmienie-slonca-pozyczonym-zdjeciem-na-dodatek-pomylila-zacmienia-6586621627665184a

  • Lubię 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2020 o 01:51, MateuszW napisał:

Nasi górą! Mamy odpowiedź od naszej celebrytki dla @Tuvoc :) Myślę że nie trzeba komentować :)

 

Czy wpis tej pani należy rozumieć w ten sposób że zgodziłaby się na to by "wyróżnić" jej posiadłość pozwalając sobie na dowolne jej wykorzystywanie, pod warunkiem że na drzwiach nie umieści się tabliczki z własnym nazwiskiem?

 

Taka dezynwoltura i arogancja w podejściu do kwestii praw autorskich jest szczególnie rażąca w wypadku osób zawodowo związanych z branżą kreatywną i zawodowo narażonych na nadużycia dotyczące praw autorskich. Należą do nich i fotograficy i piosenkarze. Trudno podejrzewać, że ta pani nie rozumie w jakiej sprzeczności pozostaje to co pisze ze stanem prawnym - nasuwa się podejrzenie, że jest na tyle bezczelna i zdemoralizowana aby mówić to z rozmysłem.

Edytowane przez lulu
  • Lubię 4
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2020 o 02:10, szuu napisał:

drama naciągana, nikt tu nie przypisywał sobie autorstwa cudzego zdjęcia...

 

Pytanie na jakiej licencji zdjęcie zostało opublikowane. Z prawem do dalszego udostępniania? itd.
W ramach retorsji można ściągnąć kilka jej nagrań z chomika.

G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gajowy napisał:

Pytanie na jakiej licencji zdjęcie zostało opublikowane. Z prawem do dalszego udostępniania? itd.
W ramach retorsji można ściągnąć kilka jej nagrań z chomika.

 

to byłoby wbrew intencji pani Górniak która nagrywa piosenki po to żeby ktoś je kupował, natomiast pokazanie przez nią zdjęcia zaćmienia było zgodne z intencją autora, bo:

 

Cytat

Mimo wszelkiego zamieszania, które pojawiło się wokół tego postu, cieszy bardzo mnie fakt, że coraz więcej znanych osób zaczyna udostępniać rzeczy związane z kosmosem, ponieważ widzę w tym szansę na zainteresowanie tematem większej ilości ludzi, a właśnie to ma na celu moja fotografia.

(pisze Michał Ostaszewski)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.