Skocz do zawartości

ASI AIR Pro - wymiana informacji


krzkrz

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Duser napisał:

Pytanie mam - jak wygląda sprawa z meridian flipem w ASI Air ? 

Bo na razie na Astroberry walczę i puki co  bez sukcesów. I wzbiera we mnie  powoli totalna niechęć do Linuxa ...


Trzeba tylko zaznaczyć w sesji autorun, żeby zrobił i zrobić go-to na dany obiekt (tak żeby zapisało go jako ostatnia pozycje). Wtedy z odpowiednim marginesem sam zrobi flipa w odpowiednim momencie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do flipa, to trzeba uważać na automatyczny flip w iOptronie CEM25p bo może wyprzedzić ten z AsiAir. Rozwiązanie jest proste, flip z AsiAir musi być pierwszy, czyli w iOptronie ustawić limit na "za" meridian. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, TUR napisał:

Możecie przy okazji doradzić jaki najlepiej kupić router do AA ?

Niestety zasięg samego AA jest słaby i juz przez okno balkonowe z odległości 5 metrów nie chce działać :( 

Używam TP-LINK TL-WR902AC i daje rady. Montaż  mam wystawiony na podwórku, ok. 5 metrów od drzwi tarasowych, router w trybie wzmacniacza w domu przy szybie drzwi, zasięg prawie na cały dom łącznie z górką :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2020 o 21:31, TUR napisał:

Możecie przy okazji doradzić jaki najlepiej kupić router do AA ?

Niestety zasięg samego AA jest słaby i juz przez okno balkonowe z odległości 5 metrów nie chce działać :( 

Ja używam tego TP Linka  802.

Ale może napiszę coś o setupie od początku, co do zasilania to używam pakietu 3S12P i po czasie osobiście doradzam pakiety 4S. Ich zakres pracy napięciowy wydaje się być sensowniejszy :) Taki 32Ah pakiet waży 2kg poskładany razem z BMS-em u chińczyka kosztuje coś kolo 260zł. W przypadku pakietu 4S to w zasadzie już nie robicie nic jak tylko + do + a  - do - i gotowe.  Ja sobie zabudowałem pakiet w małą skrzyneczkę, otoczyłem go 2 cm styropianem żeby mu było w ziemie cieplej, zamontowałem licznik mocy żebym wiedział na co go stać i doposażyłem w stepup napięcia ustawiony tak by zakres napięć był 13.9V - 11.8V. Całość waży około 4,5kg. To tyle odnośnie zasilania.

Co do AsiAir i z niego zasilania.... chłodzenie kamery i ripiter tp - linka a jak, ano kupiłem quickcharger do telefonu wielkości paznokcia od dużego palca, podlutowałem do przewodu 2.1/5.5 obkleiłem taśmą i podłączam routerek. Zaleta... w dzień na polu jak komórka siada mam jak szybko podładować :) Docelowo jak już stanę się posiadaczem EAF-a to też go podłącze pod AsiAir (o ile wcześniej nie oskalpuje tej maliny i nie przełożę gdzie indziej).


Montaż EQ6 przez indywidualny 3A bezpiecznik (z wiadomych przyczyn) zasilam z huba z którego zasilam AsiAir  i grzałki.

Poszukuję jakiś gotowych przewodów 2.1/5.5 ale o przekroju 0.5mm może ktoś gdzieś widział. WAG20 są za cieńkie.

 

Może jeszcze słowo o tp-linku... bo ja musiałem sprawę udziwnić :) AsiAir mam wpięte przewodowo do tp-link. TP-link w funkcji bridge po WiFi z telefonem. Znaczy robię w telefonie hotspota z którym łączy się tp-link i tak mam dostęp do AsiAir. Czyli od dupy strony. Zaleta? mam i internet  i AsiAir. Wada... hotspot na 5GHz.... no u mnie to nie działa i jedynie po 2.4 zarządzam czyli trochę przymula zasysanie 32Mb plików zdjęć. AsiAir ustawiłem na sztywno adresację IP, dlatego zawsze wiem gdzie go szukać bo aplikacja sama  nie  umie go znaleźć w takiej konfiguracji. 

 

Na pewno coś pominąłem w  opisie, czegoś tu brakuje jak coś to doprecyzuje któreś zagadnienie. :)

Edytowane przez Mxer
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co ASI to dla mnie  to urządzenie pozwalające dłużej naświetlać klatki (guiding i sterowanie czasem aparatu) ale czas na dalsze kroki. 

Jak magazynujecie zbierany materiał ? Osobne bliki Fits składacie później w innym programie czy tylko pliki RAW w przypadku aparatów, czy od razu składacie je w ASI ?  Czy pliki Fits są lepsze do obróbki od RAW ? Na pewno większe :)

Edytowane przez krzkrz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, krzkrz napisał:

Póki co ASI to dla mnie  to urządzenie pozwalające dłużej naświetlać klatki (guiding i sterowanie czasem aparatu) ale czas na dalsze kroki. 

Jak magazynujecie zbierany materiał ? Osobne bliki Fits składacie później w innym programie czy tylko pliki RAW w przypadku aparatów, czy od razu składacie je w ASI ?  Czy pliki Fits są lepsze do obróbki od RAW ? Na pewno większe :)

FITS, RAW czy NEF to to samo tylko inaczej przez  producenta / instytucje nazwany. Geneza taka sama.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 30.12.2020 o 02:22, krzkrz napisał:

co jakiś czas pojawia się informacja, że aplikacja mobilna ASI działa bardzo dobrze pod androidem, ale w IPhone nie do końca. Ktoś kto steruje AAP telefonem Iphone  może to potwierdzić lub temu zaprzeczyć? Niestety nie zanosi się, aby pojawił się mały telefon z androidem, więc poważnie rozważam zakup IPhone 12 mini

Nie wiem czy padła już odpowiedź, to może powiem, że wiele osób poleca iPady. Ja używałam z iPhonem 5s, więc chodziło trochę wolno, bo jednak swoje lata ma, ale bez najmniejszych problemów.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie taka zagadka

zestaw jest taki jak na foto
 

Jeśli uruchomię EQ6 z pseudo-aligmentem na 1 gwiazdę i podłączę się przez pilota Synscan do AirPro, to mogę w apce ustawić tryb EQmode

wybieram "Plate solving" i jest OK

ale

chciałbym pozbyć się z konfiguracji pilota SynScan i połączyć montaż bezpośrednio -podobno jest to możliwe za pomocą kable EQmode (USB-DB9)

nabyłem takowy w "allsky.pl" -fotka

niestety nie działa: AirPro w ogóle nie wykrywa montażu -na żadnej prędkości transmisji :(

załączyłem zdjęcia rozebranego DB9 -może pinologia jest zła ...???

Zły scalak do konwertera USB-RS ?

 

czy ktoś z Was już z tym walczył ?

 

czy to po prosty zły kabel jest ...?

jeśli zły to poproszę o namiary na ten "jedynie słuszny"

 

Rr

 

IMG_5075.jpeg

IMG_5082.jpeg

IMG_5083.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2020 o 21:51, mago83 napisał:

Używam TP-LINK TL-WR902AC i daje rady. Montaż  mam wystawiony na podwórku, ok. 5 metrów od drzwi tarasowych, router w trybie wzmacniacza w domu przy szybie drzwi, zasięg prawie na cały dom łącznie z górką :)

 

Dzieki ! Zakupiłem. Bardzo fajnie śmiga. Router może byc zasilany z 220 V albo z power banku bezpośrednio na 5V. To bardzo dobra opcja do pracy w tereńie :)

 

pozdr

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2020 o 11:26, Duser napisał:

Pytanie mam - jak wygląda sprawa z meridian flipem w ASI Air ? 

Bo na razie na Astroberry walczę i puki co  bez sukcesów. I wzbiera we mnie  powoli totalna niechęć do Linuxa ...

To nie jest wina Astroberry. Kstars miał problem z automatycznym flipem. Po ostatniej aktualizacji Meridian Flip działa prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam problem z zasięgiem. Kupiłem TP-LINK TL-WR902AC i podłączyłem jako wzmacniacz zasięgu. Zasilam go z power banku na 5V w terenie. Tp link leży sobie pod montażem. Jest llepiej, ale nie za dobrze. Myślałem ze da sie ogarnąć wifi z odległości kilkunastu metrów przez drzwi balkonowe, ale sygnał ginie. Działam na wifi 2.4. Coś powinienem zmienić w konfiguracji ?

Edytowane przez TUR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/15/2021 at 1:13 PM, TUR said:

Ja sie zaopatrzyłem w ten kabelek doEQ6.

https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/language/en/info/p8044_Pierro-Astro-USB-EQ6-Direkt-Schnittstelle-fuer-Skywatcher-EQ6-Montierung.html

podlaczylem bezpośrednio z montażu do puszki ASI air i śmiga.

 

pozdr

 

Kupiłem funkcjonalnie to samo z Aliexpress za ~40 zł. Działa bez najmniejszego problemu i pilota do montazu nie używam od miesięcy. ASIAir używam także do wizuala i jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie dotyczące wersji nie PRO tylko zwykłej.

 

Jak kontynuować sesję kolejnej nocy, na tych samych współrzędnych, jeżeli po goto na obiekt nieco kadrowałem i wprowadzałem manualne przesunięcia?

 

Nie jestem w stanie znaleźć w dokumentacji jak to zrobić inaczej niż "na oko" i jest to dla mnie dużym problemem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.